Większość nowych małych firm nie przetrwa i staje przed decyzją, czy powinny złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. W latach 2005–2017 tylko około jedna piąta nowych małych firm przetrwała dłużej niż rok. Około połowa z tych biznesów działała do pięciu lat, a tylko około jedna trzecia do 10 lat. 1
Upadłość to proces, który firma przechodzi w sądzie federalnym. Ma na celu pomóc Twojej firmie wyeliminować lub spłacić zadłużenie pod nadzorem i ochroną sądu upadłościowego. Bankructwa biznesowe są zwykle opisywane jako likwidacje lub reorganizacje, w zależności od rodzaju upadłości, jaką przyjmujesz.
Istnieją trzy rodzaje upadłości, o które może wystąpić firma w zależności od jej struktury. Firmy jednoosobowe są prawnymi przedłużeniami właściciela. Właściciel jest odpowiedzialny za wszystkie aktywa i pasywa firmy. Przedsiębiorstwo jednoosobowe najczęściej ogłasza upadłość poprzez złożenie wniosku na podstawie rozdziału 13, czyli upadłości związanej z restrukturyzacją. 2
Korporacje i spółki osobowe są osobami prawnymi odrębnymi od ich właścicieli. Mogą wystąpić o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 7 lub rozdziału 11, czyli upadłości restrukturyzacyjnej dla przedsiębiorstw. 3 Różne rodzaje upadłości nazywane są „rozdziałami” ze względu na ich miejsce w amerykańskim Kodeksie upadłościowym. Postępowania często prowadzi http://komornikbobek.pl/.
Rozdział 13: Korekta zadłużenia osób o regularnych dochodach
Bankructwo na podstawie rozdziału 13 to upadłość związana z restrukturyzacją, zwykle zarezerwowana dla osób fizycznych. Może być używany w przypadku firm jednoosobowych, ponieważ firmy jednoosobowe są nie do odróżnienia od ich właścicieli. Rozdział 13 jest używany w przypadku małych firm, gdy celem jest reorganizacja, a nie likwidacja. 3 Składasz plan spłaty w sądzie upadłościowym, w którym wyszczególniasz, w jaki sposób zamierzasz spłacić swoje długi. Upadłości na podstawie rozdziału 13 i 7 są bardzo różne dla przedsiębiorstw. Często trudni jest odzyskać pieniądze od bankruta.
Rozdział 13 zezwala właścicielowi na kontynuowanie działalności i spłatę zadłużenia, a rozdział 7 nie.
Kwota, którą musisz spłacić, zależy od tego, ile zarabiasz, ile jesteś winien i ile posiadasz. Jeśli Twoje osobiste aktywa są powiązane z aktywami biznesowymi, tak jak ma to miejsce w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, możesz uniknąć problemów, takich jak utrata domu, jeśli złożysz rozdział 13 zamiast rozdziału 7.
Rozdział 7: Likwidacja
Bankructwo na podstawie rozdziału 7 może być najlepszym wyborem, gdy firma nie ma realnej przyszłości. Zwykle nazywa się to likwidacją. Rozdział 7 jest zwykle używany, gdy długi firmy są tak przytłaczające, że ich restrukturyzacja nie jest możliwa. Upadłość na podstawie rozdziału 7 może być stosowana w przypadku przedsiębiorstw jednoosobowych, spółek osobowych lub korporacji.
Rozdział 7 jest również odpowiedni, gdy firma nie posiada żadnych znaczących aktywów. Jeśli firma jest jednoosobową działalnością i jest rozwinięciem umiejętności właściciela, zwykle nie opłaca się jej reorganizować. a rozdział 7 staje się odpowiedni. Przed zatwierdzeniem upadłości na podstawie rozdziału 7 wnioskodawca podlega testowi dochodów. Jeśli ich dochód przekracza określony poziom, ich wniosek nie zostaje zatwierdzony. Jeśli bankructwo na podstawie rozdziału 7 zostanie zatwierdzone, firma zostanie rozwiązana.
Zgodnie z rozdziałem 7 upadłość, sąd upadłościowy powołuje syndyka w celu przejęcia majątku przedsiębiorstwa i podziału go między wierzycieli. Po podziale majątku i opłaceniu powiernika, jedyny właściciel otrzymuje „zwolnienie” na zakończenie sprawy. Umorzenie oznacza zwolnienie właściciela przedsiębiorstwa z wszelkich zobowiązań za długi. Spółki osobowe i korporacje nie otrzymują absolutorium. 4
Rozdział 11: Reorganizacja biznesu
Rozdział 11 może być lepszym wyborem dla firm, które mogą mieć realną szansę na zmianę sytuacji. Rozdział 11 upadłość biznesowa jest zwykle stosowany w przypadku spółek osobowych i korporacji. 5 Stosują go również firmy jednoosobowe, których dochody są zbyt wysokie, aby kwalifikować się do ogłoszenia upadłości na podstawie rozdziału 13.
Rozdział 11 to plan, w którym spółka reorganizuje i kontynuuje działalność pod nadzorem powiernika wyznaczonego przez sąd. Firma składa szczegółowy plan reorganizacji przedstawiający sposób postępowania z wierzycielami. Firma może wypowiadać umowy i umowy leasingowe, odzyskiwać aktywa i spłacać część swoich długów, jednocześnie uwalniając innych w celu przywrócenia rentowności. 4 Przedstawia plan wierzycielom, którzy będą głosować nad planem. Jeśli sąd uzna, że plan jest uczciwy i sprawiedliwy, zatwierdzi plan.
Plany reorganizacji przewidują spłaty wierzycieli przez pewien czas. Bankructwa na podstawie rozdziału 11 są niezwykle złożone i nie wszystkie kończą się sukcesem. Potwierdzenie planu zajmuje zwykle ponad rok.