Firma

Działania wewnętrzne i szkolenia dla firm, które zwiększą zaangażowanie Twoich pracowników

Zastanawiasz się, co warto zaoferować pracownikom, aby poczuli się docenieni, ale też z większym zapałem wykonywali swoją pracę? Pakiety benefitów, ułatwiające sportową aktywizację i dostęp do kultury to podstawa w większości firm. Jednak dbałość o dobre samopoczucie Twojego zespołu nie chroni go w pełni przed zawodowym wypaleniem. Dowiedz się, jakie działania skutecznie zwiększają zaangażowanie kadry i inspirują pracowników do osiągania kolejnych sukcesów.

Pokaż pracownikowi jego wartość w trzech prostych krokach

Istnieje niezbyt mądre przekonanie, że pracownik regularnie chwalony i nagradzany szybko przestaje doceniać słowa uznania oraz bonusy i staje się roszczeniowy. Nic bardziej mylnego! Niedowartościowany członek zespołu, który rzadko spotyka się z pozytywnym odzewem ze strony kolegów i przełożonych, znacznie chętniej przyjmie ofertę pracy ze strony konkurencji. Dotyczy to zarówno pracowników o bardzo wysokich wymaganiach i ambicjach, jak i tych poszukujących stateczności w obowiązkach. Oto trzy podstawowe kroki, które sprawią, że Twój pracownik będzie świadomy swojego wkładu w funkcjonowanie firmy i poczuje się doceniony:

Po pierwsze: dbaj o regularny i konstruktywny feedback

Informacja zwrotna jest kluczem do budowania trwałych relacji z kadrą. Udzielając feedbacku, upewnij się, że rozumiesz, w jakich warunkach przebiegała praca danego specjalisty. Być może mierzył się on z nadzwyczaj trudną sytuacją (np. z wygórowanymi oczekiwaniami klienta, ograniczonym polem działania lub słabym dostępem do niezbędnych danych). Jeśli weźmiesz pod uwagę zaistniałe okoliczności, Twoja ocena będzie bardziej sprawiedliwa, a pracownik poczuje się zrozumiany i dostrzeżony.

Jeśli masz kłopoty z dostarczaniem wartościowej informacji zwrotnej członkom Twojego zespołu, możesz zdecydować się na kurs ze skutecznej komunikacji interpersonalnej w biznesie, organizowane przez firmę szkoleniową Enterprise Advisors.

Po drugie: celebruj kamienie milowe w działalności firmy

Zdobycie nagrody przez zespół lub indywidualnego pracownika, okrągła liczba zatrudnionych osób, osiągnięcie najwyższego w historii firmy wyniku finansowego – Twoja organizacja powinna świętować małe i wielkie sukcesy. Dzięki temu kadra dostrzeże swój wkład w rozwój jej działalności i poczuje, że jest częścią czegoś większego. Wyróżnienie pracownika za udział w konferencji lub za oryginalny pomysł zachęci członków zespołu do dzielenia się swoimi pomysłami oraz do ich realizacji.

Po trzecie: zapewnij pracownikom szkolenia biznesowe

Łatwy dostęp do szkoleń pomaga pracownikom unikać zawodowego wypalenia. Poznawanie nowych zagadnień, stałe poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności – to wszystko sprawia, że członkowie Twojego zespołu mają szansę na nowo odkryć przyjemność z wykonywanej pracy. Na początku każdego roku (lub kwartału) wygospodaruj budżet na zewnętrze dokształcanie kadry. 

Dobre szkolenia biznesowe nie tylko prowadzą do zdobycia nowych umiejętności, ale też wpajają pracownikom zasady skutecznej komunikacji, uczą rozwiązywania sporów i współpracy. Co więcej, zwiększają wartość członków Twojej organizacji i umacniają ich lojalność wobec Ciebie jako pracodawcy.

Firma szkoleniowa Enterprise Advisors prezentuje duży wybór szkoleń, które pomogą wejść Twojej kadrze na wyższy poziom w biznesie i zwiększą jej zaangażowanie w życie i działalność organizacji. Sprawdź dostępną ofertę i znajdź program dopasowany do potrzeb Twojego zespołu!