Dom

Jak szybko posprzątać pokój

Skuteczny system czyszczenia opracowany dla amerykańskich gospodyń domowych może być częściowo stosowany u pracujących dziewcząt. Spędź 15 minut na sprzątanie każdego dnia, a wtedy nie będziesz musiał spędzać kilku godzin w weekendy. Uruchom odkurzacz w poniedziałek, odkurz powierzchnie we wtorek, posprzątaj łazienkę w środę itp . Prosta metoda podziału na strefy pozwoli Ci zawsze utrzymać dom w czystości bez większego wysiłku. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o tej codziennej zasadzie 15 minut.

Jak szybko posprzątać pokój – każda rzecz ma swoje miejsce

Kiedy rzeczy są przechowywane w dowolnym miejscu, prawie niemożliwe jest ich uporządkowanie. Wszystko powinno być wygodne: zarówno zabieranie rzeczy, jak i ich odkładanie. Rozejrzyj się po pomieszczeniu krytycznym okiem i spróbuj zrozumieć, czego ci brakuje, aby łatwo utrzymać czystość. Mogą to być dodatkowe półki, szuflady lub wiszące organizery do przechowywania różnych drobiazgów.

Jak posprzątać pokój – porady

Czy czytałeś już najlepiej sprzedającą się książkę japońskiego eksperta na temat sprzątania i usuwania zanieczyszczeń? Jeśli nie, zwróć uwagę na książkę „Magiczne czyszczenie. Japońska sztuka porządkowania rzeczy w domu iw życiu. Publikacja zrobiła furorę nie tylko w Japonii, ale na całym świecie. Pomysły Marie Kondo pozwalają tak zorganizować przestrzeń, że nie trzeba niczego sprzątać – jej system opiera się na minimalizmie i kompetentnym przechowywaniu, co pozwala na wypełnienie „powietrzem” nawet pozornie ciasnego mieszkania.

Jak szybko posprzątać pokój w 5 krokach

Zawsze ścielaj łóżko rano – to natychmiast nada sypialni schludny i świeży wygląd. I nie musisz się rumienić, jeśli po randce nagle zechce wpaść na herbatę.

Pozbądź się nadmiaru. Bałagan tworzą rzeczy, które przenosimy z miejsca na miejsce, nie wiedząc, gdzie je umieścić. Znajdź te przedmioty w swoim domu – może te zeszłoroczne czeki na stole i pudełko z biżuterią, której nigdy nie nosisz, nie powinny już znajdować się w twoim domu?

Włącz muzykę i minutnik. Aby nie rozciągać czyszczenia przez długie godziny i zmotywować się do tego, aby się nie rozpraszać, użyj timera na 15-20 minut. Energetyczna muzyka pomoże też nie zniechęcić się.

Aby bardzo szybko posprzątać w zagraconej przestrzeni, zbierz wszystkie śmieci do worka, umyj naczynia i odłóż ubrania. Te trzy proste kroki (zwłaszcza jeśli są wykonywane w odpowiednim czasie i regularnie) gwarantują, że pomogą dobrze posprzątać pomieszczenie.

Użyj zasady 1 na – 2. Im więcej rzeczy, tym trudniej utrzymać porządek. Spróbuj przeprowadzić eksperyment w ciągu miesiąca: przynieś nową rzecz do domu, usuń z niej dwie stare rzeczy. To pozbędzie się pasji gromadzenia nadmiaru, zwolni miejsce na nowe i zrewiduje swój pogląd na konsumpcję.