Technologia

Jak prawidłowo ustawić antenę satelitarną. Sam skonfiguruj anteny satelitarne

Zanim rozpoczniesz proces, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać odpowiednią lokalizację do zainstalowania anteny satelitarnej. Wraz z rozpowszechnieniem się nadawania cyfrowego (i dzieje się to w zawrotnym tempie) jest rzeczą oczywistą, że telewizja satelitarna przeżyła swoją przydatność. Odbieranie obrazu z satelity jest interesujące, ponieważ można dostroić się do dużej liczby kanałów. Wiele kanałów z satelity jest dostępnych bezpłatnie. Są też regiony, w których ciągła transmisja cyfrowa jest fizycznie niemożliwa. Dlatego instalacja anteny jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Nie bój się słów typu „zainstaluj antenę paraboliczną” lub „satelita”, „polaryzacja”, „pozycja głowy”. Być może te metryki nie są przydatne w twoim najtrudniejszym zadaniu. A jeśli to konieczne, nietrudno zobaczyć pozycję głowy i zdecydować się na część toczoną.

Przygotowanie do strojenia anteny
Załóżmy, że antena została już zawieszona. Oznacza to, że instalacja anteny w optymalnym miejscu, którego jeszcze nie znaleziono, jest zakończona. Następnie należy dokładnie przygotować się do instalacji. W przeciwnym razie zdarza się, że antena jest już na ulicy, lokalizacja została wybrana i czas na strojenie, ale brakuje jednego irytującego drobiazgu.

Robienie tego samemu może czasem zaoszczędzić sporo pieniędzy

Konfigurator musi przygotować:

Klucze i śrubokręty o różnych rozmiarach, które dbają zarówno o montaż zawieszenia, jak i mocowanie samego lustra;
TV, tuner, kabel połączeniowy;
Przedłużacz z parą gniazd;
Kątomierz;
Kompas.
Czasami dostrojenie nie jest możliwe bez asystenta. Załóżmy, że połączenia nie da się nawiązać w sposób kontrolowany. To powiedziawszy, nie ma możliwości umieszczenia tunera w telewizorze, aby można było właściwie kontrolować, co robią reklamy i ustawiać kanały. Regulacja anteny jest wtedy wykonywana przez dwie osoby.

Szorstkie ustawienia telewizji satelitarnej
Załóżmy, że zdecydowałeś się dokonać szorstkiej korekty własnymi rękami. Następnie należy zainstalować antenę we właściwym miejscu, a następnie nie mocować jej zbyt mocno. Dlaczego nie mocno? Odbywa się to, aby móc zmienić położenie lustra. A jeśli masz dane dotyczące wymaganych kątów nachylenia, możesz przejąć orientację anteny.

Antena musi być zainstalowana na linii wzroku w wybranym kierunku

Aby ustawić antenę :

Za pomocą kompasu musisz uchwycić punkt orientacyjny na horyzoncie, który znajduje się w wybranym azymucie. Oznacza to, że musisz wybrać i ustawić azymut na kompasie i użyć celownika, aby znaleźć kierunek. Punktem orientacyjnym jest obiekt, który wpadł w szczelinę przyłbicy.
Najpierw z grubsza weź pionowy kąt nachylenia. Ale jeśli spojrzysz, możesz to również wyjaśnić, patrząc na sekcję lustra anteny przez kątomierz. W takim przypadku nachylenie urządzenia jest nieco większe niż to konieczne.
Dostrajanie anteny satelitarnej
Telewizor i odbiornik są następnie włączane. Powinieneś zainteresować się paskiem wskaźnika jakości sygnału na ekranie. Jakość i sygnał – słowa kluczowe … Przechyl antenę o kilka stopni w lewo. Następnie powoli obróć antenę w lewo, patrząc na wyświetlane wartości. Jeśli odczyt nie wzrasta, opuść nieco lustro anteny i powtórz proces w przeciwnym kierunku.

Aby odebrać sygnał radiowy z satelity, musi on paść na lustro odbiorcze i nic nie może mu przeszkadzać