Zakupy

Jak nie zbankrutować podczas Black Friday?

Black Friday to popularna amerykańska tradycja, podczas której ogromne sieci sklepów, jak i małe butiki, oferują wysokie zniżki na swój asortyment. Dzień ten obchodzi się w ostatni piątek listopada, tuż przed rozpoczęciem okresu adwentu i intensywnych przygotowań do Gwiazdki. W Polsce Black Friday staje się coraz bardziej powszechny – jak nie zbankrutować podczas wyprzedażowego szaleństwa?

Czego naprawdę potrzebujesz?

Podczas Black Friday warto zaopatrzyć się w przedmioty, które będą użyteczne, np. w domowych obowiązkach lub od dawna są naszym marzeniem. Jest to szansa na zakup produktów najwyższej jakości od znanych producentów w znacznie niższej cenie, warto więc dobrze przemyśleć i zrobić listę produktów, które szczególnie zwracają naszą uwagę.

Dobrym pomysłem jest wybór z kategorii elektroniki – np. telewizora, laptopa, smartfona czy tableta. Wiele osób decyduje się również w tym okresie na wymianę sprzętów domowych, kupując nowoczesne roboty sprzątające, ekspresy do kawy czy odkurzacze. Szeroki wybór takiego asortymentu dostępny jest m.in. w sieci sklepów Media Expert, która przygotowała specjalną zakładkę z promocjami na Black Friday dostępną na: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday

Promocje na świąteczne prezenty

Black Friday to także dobra okazja do zakupu prezentów dla bliskich z okazji Bożego Narodzenia. Można tym samym zaoszczędzić ogromną sumę pieniędzy, ponieważ w grudniu, przed samymi świętami takie podarunki będą zdecydowanie droższe. Z dużym rabatem, oprócz rzeczy z kategorii AGD i RTV, można znaleźć kosmetyki, ubrania, galanterię, dodatki dekoracyjne czy vouchery na usługi i podróże. Zakup prezentów gwiazdkowych już w listopadzie to również oszczędność czasu i stresu w zabieganym czasie adwentu.

Nie daj się ponieść emocjom

Ważną zasadą przy zakupach podczas Black Friday jest umiar i przemyślenie każdego zakupu. Nie daj się ponieść emocjom! Sklepy w tym okresie na pewno zaopatrzą się w kolorowe banery, reklamy, będą wysyłać newslettery i zapraszać do zakupów w mediach społecznościowych. Czasem, by uciec od nachalnych reklam, warto zdecydować się na zakupy online tylko na wybranych wcześniej stronach – można je bez problemu zapisać jako zakładki i otworzyć bezpośrednio na karcie produktu, omijając tym samym krzykliwą stronę główną. Tysiące produktów w obniżonych cenach może bowiem wywołać zawrót głowy i niekontrolowane zakupy rzeczy, których ostatecznie nie będziemy używać. 

Kontrolowanie wydatków w Black Friday

Zaplanowanie i przemyślenie zakupów nie wyklucza oczywiście nabywania produktów, które od dawna były naszym marzeniem jak np. ubranie, kosmetyk, torebka czy sprzęt elektroniczny. Warto robić prezenty również samemu sobie, ponieważ jest to świetny sposób na docenianie siebie.

Wszystko powinno jednak odpowiadać indywidualnym potrzebom oraz mieścić się w budżecie – ten można ustalić już kilka tygodni przed wydarzeniem, by dokładnie kontrolować wydatki. Dobrym pomysłem jest też comiesięczne odkładanie niewielkiej kwoty przez cały rok, po to by w okresie największych wyprzedaży kupić sobie wymarzoną rzecz. Nie jest to duże poświęcenie, a w ostatni piątek listopada może przynieść nam wiele radości i satysfakcji bez obawy o fundusze. Dla tych, którym trudno utrzymać systematyczność, limit na karcie kredytowej, który ustalamy sami, również będzie dobrym pomysłem.