poniedziałek, 25 września, 2023
Technologia

Kolektor danych w magazynie: wybierz najlepszą opcję dla Twojej firmy.

Wybór kolektora danych do magazynu to sposób na efektywną pracę i tym samym najwyższą jakość usług. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, decydując się na najlepszą opcję dla Twojej firmy.

Kolektor danych służy to zbierania informacji dotyczących magazynu. Umożliwia rejestrowanie oraz gromadzenie danych związanych z przepływem towarów w magazynie. Kolektory danych pomagają w automatyzacji procesów magazynowych, a także usprawniają zarządzanie zapasami.

Tym samym to sprzęt, który umożliwia skuteczną i wydajną pracę w logistyce, magazynach, a także obsłudze sklepów. Zapewnia on bezprzewodową komunikację, bieżące monitorowanie stanu magazynu, a także sprawdzanie cen produktów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolektora danych? 

By wybrać jak najlepszy kolektor danych do magazynu, dobrze jest zwrócić uwagę na rodzaj skanera, jego zasięg, łączność, baterię, a także środowisko pracy. Zadbanie o te elementy sprawi, że urządzenie będzie idealnie dostosowane do magazynowych potrzeb. 

terminal-zebra-tc8300-tc83b0-a005a510rw.png

  • Rodzaj skanera: do wyboru masz dwa podstawowe rodzaje skanerów, laser oraz imager. Pierwszy z nich odczytuje tylko kody kreskowe liniowe, za to drugi rozpoznaje prócz kodów kreskowych, także kody QR.
  • Zasięg: prócz typu skanera istotny jest także jego zasięg. Ten warto dobrać do specyfiki magazynu i potrzeb, które z niej wynikają. Przy niewielkich odległościach wystarczy zasięg krótki (poniżej 0,5 metra), bądź standardowy, który sięga do 1,8 metra. Jednak w przypadku magazynów najlepiej sprawdzą się skanery o zasięgu dalekim (6-10 metrów) oraz te o zasięgu bardzo dalekim (powyżej 10 metrów). 
  • Połączenie: w płynności i wygodzie pracy z kolektorem danych niezbędne jest także odpowiednie połączenie z siecią. Dlatego, choć do wyboru masz wersję przewodową i bezprzewodową, to ta druga w większości przypadków jest zdecydowanie lepszym i praktyczniejszym pomysłem.
  • Bateria i jej pojemność: wpływają na czas użytkowania kolektora danych. Jeśli kolektor będzie wykorzystywany intensywnie na długich zmianach, to wtedy warto wybrać możliwie największą pojemność baterii. 
  • Środowisko pracy: przy wyborze terminalu warto uwzględnić także warunki, jakie panują w magazynie. W tym poziom zapylenia, wilgotność powietrza, czy rodzaj podłogi.

Jeśli potrzebujesz niezbędnego sprzętu do magazynu, to postaw na firmę, która specjalizuje się w urządzeniach do automatycznej identyfikacji, w tym terminale mobilne, czytniki kodów, czy tablety przemysłowe. Wystarczy, że przejdziesz na stronę BCM i poprosisz o pomoc w wyborze doświadczonych sprzedawców.