Technologia

Najpopularniejsze modele koparek Caterpillar w Polsce.

Caterpillar to jedna z najpopularniejszych marek koparek w Polsce. Co ją wyróżnia? Jakie modele koparek Caterpillar są najchętniej kupowane? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Caterpillar – charakterystyka marki

Caterpillar to amerykańska firma produkująca maszyny budowlane, która powstała w 1925 roku. Doskonała jakość oraz niezawodność jej produktów sprawia, że obecnie koparki Caterpillar są jednymi z najchętniej wybieranych marek nie tylko w USA, ale również w Europie. Nie może zatem dziwić fakt, że cieszą się one dużą popularnością także w Polsce, gdzie Caterpillar uznawany jest za jedną z najbardziej pożądanych marek. Podąża za tym również podaż, ponieważ w naszym kraju sprzedawanych jest wiele koparek Caterpillar.

Najpopularniejsze modele koparek Caterpillar

Wśród koparek Caterpillar wyróżnić można różne typy sprzętu, ponieważ są to nie tylko koparki kołowe, ale również gąsienicowe, czy minikoparki. Wśród koparek kołowych najchętniej wybierane są modele CAT 428 i CAT 432. Jest to bowiem sprzęt, który sprawdza się w różnych warunkach. W efekcie wybierane są między innymi przez osoby oferujące różnego rodzaju usługi koparką. Zaletą w tym przypadku jest uniwersalność oraz możliwość swobodnego poruszania się po drogach publicznych. W zastosowaniach profesjonalnych (m.in. na dużych budowach) doskonale sprawdzają się natomiast koparki gąsienicowe, których przykładem mogą być popularne modele CAT 312E, czy CAT 320EL. Jest to bowiem sprzęt do zadań specjalnych, który dzięki odpowiedniej mocy oraz zastosowaniu gąsienic może być wykorzystywany nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Wśród modeli gąsienicowych dużą popularnością cieszą się także minikoparki, które doskonale sprawdzają się na prywatnych posesjach, czy wszędzie tam, gdzie jest ciasno i wymagana jest mobilność. Wśród najpopularniejszych modeli koparek Caterpilar z całą pewnością można wymienić modele CAT 305C, czy CAT 302.5C.

Koparki Caterpillar – opinie

Z czego wynika tak duża popularność koparek Caterpillar w Polsce? Oczywiście z ich dostępności oraz atrakcyjnych cen części zamiennych w odniesieniu do konkurencyjnych marek. Warto jednak mieć świadomość, że nie jest to jedyny czynnik wpływający na popularność koparek Caterpillar, ponieważ przyczyniają się do niej również pozytywne opinie posiadaczy. Doceniają oni koparki tej marki nie tylko ze względu na niezawodność, ale również wytrzymałość oraz długą żywotność. Istotna jest także prostota konstrukcji, która przekłada się nie tylko na niską awaryjność, ale również łatwość w usuwaniu ewentualnych usterek, czy wymianie części eksploatacyjnych.

Podsumowując należy stwierdzić, że koparki Caterpillar cieszą się w Polsce naprawdę dużą popularnością. Znaczenie w tym przypadku z pewnością ma fakt, że są one dostępne zarówno w wersji kołowej, jak i gąsienicowej. Co więcej, Caterpillar to również minikoparki, które cieszą się w Polsce dużym uznaniem użytkowników. Sprawdzone koparki gąsienicowe oraz koparki kołowe znajdziesz na Truck1.