Technologia

Czy warto zakładać konto na Instagramie?

Media społecznościowe cieszą się dziś niesłychaną popularnością. Jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu jest Instagram. Sprawdzamy dziś, czym właściwie jest ten produkt. Jak działa Instagram i czy warto założyć tam swoje konto? Jakie są plusy i minusy posiadania Instagrama?

Co to jest Instagram?

pexels-cottonbro-studio-5081926.jpg

Instagram jest aplikacją społecznościową. Pozwala na kontakt ze znajomymi, ale także użytkownikami z całego świata. Wśród funkcjonalności aplikacji Instagram znajdziemy między inymi możliwość dodawania zdjęć, filmów, komentowania ich czy wysyłania prywatnych wiadomości. Poszczególne działania możemy wykonywać publicznie lub zawężając grono odbiorców, na przykład do bliskich znajomych lub nawet konkretnego użytkownika. Użytkownicy łączą się w sieci społecznościowe, mogą ich łączyć zainteresowania, czy popularni na IG twórcy. Właścicielem Instagrama jest Meta, do której należą m.in. również Facebook i WhatsApp. Aplikacje Mety są ze sobą zintegrowane, przez co korzystanie z kilku z nich jest szybsze i łatwiejsze. Możemy między innymi dodawać treści jednocześnie na Instagrama i Facebooka.

Instagram jest dziś na tyle popularną aplikacją społecznościową, że niektórzy zmienili korzystanie z aplikacji w swoje źródło utrzymania. Wśród nich są nie tylko osoby zajmujące się profesjonalnym tworzeniem treści na IG (np. filmów i zdjęć reklamowych dla firm promujących się na Instagramie). Niektórzy instagramerzy i instagramerki są na tyle popularni, że stali się dziś prawdziwymi celebrytami. Nierzadko tacy twórcy zbierają wokół siebie wielomilionowe grono odbiorców oglądających i komentujących dodawane na profilu treści.

Więcej informacji na temat Instagrama znajdziesz na nano.komputronik.pl. Na blogu regularnie pojawiają się informacje o nowych funkcjonalnościach, a także praktyczne poradniki.

Czy warto założyć konto na Instagramie?

Instagram jest dziś jedną z kilku najpopularniejszych aplikacji wśród social mediów. Częściowo zastąpił przy tym inny produkt Mety – Facebooka. Spędzanie czasu na Instagramie może być dla użytkownika bardzo przyjemne – znajdziemy tam mnóstwo ciekawych zdjęć i filmików. Korzystając z wyszukiwarki możemy dość łatwo znaleźć interesujące nas treści. Można też po prostu zdać się na treści polubione już przez wielu innych użytkowników.

Bez wątpienia Instagram jest dobrym miejscem dla wszystkich, którzy chcą poznać najnowsze trendy. Swoje profile ma tam wiele znanych osób, w tym aktorzy, muzycy, czy nawet politycy. Aplikacja Instagram od zawsze jest przy tym zorientowana na dodawanie zdjęć i filmów. Użytkownik może robić to w bardzo prosty sposób, a jednocześnie nasze zdjęcia mogą wyglądać bardzo efektownie. Jak to możliwe? W aplikacji znajdziemy mnóstwo ciekawych filtrów do zdjęć i filmów. Możemy też dodać kilka ujęć wideo i zdjęć i w zautomatyzowany sposób zamienić je w film. Nasze treści mogą być dzięki temu znacznie ciekawsze Śledząc treści dodawane przez innych twórców (ale też zwykłych użytkowników) możemy też poznać wiele ciekawych pomysłów na nowe filmy i ujęcia.

Dlaczego nie warto rejestrować się na Instagramie?

Dla niektórych osób codzienne spędzanie czasu w social mediach jest jednak po prostu stratą czasu. Oczywiście, można dość łatwo znaleźć wiele innych zajęć, które mogą nas rozwijać: nauka języków, czytanie książek, czy spotkania ze znajomymi i rodziną w realnym świecie, nie przez aplikacje społecznościowe… Pamiętajmy jednak, że wiele zależy po prostu od tego, jakie treści przeglądamy. Instagram jest jedynie narzędziem – znajdziemy tam naprawdę wiele treści edukacyjnych, ciekawostki ze świata, czy po prostu przydatnej wiedzy. Jeśli chcesz po prostu mieć dostęp do takich treści, bez konieczności dzielenia się swoim prywatnym życiem – możesz oglądać Instagram bez logowania. Mogą się przy tym pojawić pewne ograniczenia, jednak i tak zobaczymy wiele treści.

Jeśli ciekawią Cię zdjęcia, filmy i informacje na Instagramie, możesz też po prostu założyć “tymczasowe” konto. Zobaczysz to, co Cię interesuje, a następnie możesz po prostu skasować konto. Jak usunąć konto na Instagramie? Wystarczy kilka kliknięć po wejściu do sekcji ustawień konta.

Warto jednak wiedzieć, że wszystkie zarzuty wobec Instagrama (jak ryzyko utraty prywatności, czy po prostu strata mnóstwa czasu) możemy kierować również pod kątem innych aplikacji społecznościowych. Wszystko zależy więc od tego, w jaki sposób korzystamy z aplikacji i ile spędzamy tam czasu. W przypadku Instagrama możemy to dość prosto sprawdzić w ustawieniach konta. Tam też znajdziemy możliwość ustawienia limitu dziennego. To dobra opcja dla osób, które nie poświęcać go zbyt wiele na social media.