Jedzenie

Jak zrobić smoothie bez blendera

jak zrobić smoothie bez blendera

Jak zrobić smoothie bez blendera?
Nie tak dawno temu mieszane koktajle owocowe stały się modne, ale w przeciwieństwie do większości trendów zdrowotnych, koktajle nie zmniejszyły zysków. W rzeczywistości mieszane napoje owocowe ewoluowały z chwilowej mody i stały się podstawą każdej zdrowej diety. To ma sens. W końcu po co spędzać pół dnia na próbach dodania niezbędnych owoców i witamin do każdego posiłku, skoro można wypić prawdziwy koktajl owocowy w szklance?

Pyszne smoothie bez blendera?

Koktajle są zwykle przygotowywane w blenderach z lodem, owocami, mlekiem, jogurtem i / lub lodami. Niektóre mają kilka dodatkowych proszków odżywczych, takich jak soja, serwatka lub kompleksy energetyczne. Napoje te mogą być drogie w lokalnych sklepach, więc można zrobić dom w niedrogi sposób. Możesz szybko i łatwo odświeżyć się odżywczo, kiedy tylko masz na to ochotę.

Jedną z największych przeszkód, z jakimi boryka się wiele osób, próbując przygotować koktajle w domu, jest brak blendera. Jeśli masz blender, świetnie! Uważasz jednak, że blender elektryczny nie jest tak naprawdę niezbędny do zrobienia dobrego smoothie. Zakładając, że masz odpowiednie alternatywne materiały, nadal możesz zrobić wspaniały, owocowy, odżywczy napój, który jest nie tylko smaczny, ale także dobry dla zdrowia.

Oto jak zrobić smoothie bez blendera we własnej kuchni. Jeśli planujesz zrobić więcej niż jeden shake, podwoj poniższe składniki.

Jak zrobić smoothie bez użycia blendera?

Krok 1 – Przygotuj

Zbierz, umyj i pokrój owoce na małe kawałki na bloku do krojenia lub twardej powierzchni.

Krok 2 – Zbierz składniki w misce miksującej

Umieść wszystkie pokrojone owoce w średniej misce. Dodaj 1 szklankę mleka, 1 szklankę jogurtu i wszelkie dodatki w proszku, które lubisz.

Krok 3 – Wymieszaj

Jeśli używasz miksera elektrycznego, umieść ostrza miksera w misce i zmniejsz moc. Pozwól mikserowi zmiksować składniki, aż składniki będą gładkie.

Jeśli nie używasz miksera elektrycznego, użyj dużej łyżki, aby zmiksować owoce w misce przed dodaniem mleka, jogurtu i proszków.

Uwaga: w przypadku obu metod owoce mogą być nieco grudkowate. Grudki są w porządku, o ile są do pewnego stopnia wymieszane. Nie powinniśmy być tak zmieszani, jak byliby, gdyby byli pulsowani w blenderze lub robocie kuchennym.

Krok 4 – Dodaj lód

Dodaj kruszony lód do swojej mieszanki, tak dużo lub tak mało, jak chcesz. Pamiętaj, że lód szybko się rozpuści i trochę się rozrzedzi.

Uwaga: jeśli chcesz, aby koktajl był bardzo zimny, włóż go do zamrażarki na około 5 minut.

Krok 5: przestań mieszać, nalej i ciesz się!

Wyłącz mikser elektryczny, zeskrob boki miski gumową łopatką i wlej smoothie do pojemnika o pojemności 8 uncji. szklanka Niezależnie od tego, czy czyścisz teraz, czy później, nie ma znaczenia, o ile masz czas, aby cieszyć się pysznym koktajlem!