Technologia

Czarny ekran telewizora – włącza się, ale brak obrazu

Mam telewizor Samsung i ekran jest czarny. Telewizor włącza się, ale nie widzę obrazu. Obraz w telewizorze miga przez sekundę lub dwie, a następnie ekran staje się całkowicie czarny. To tylko czarny ekran bez niczego więcej. Widzę, że kontrolka ZASILANIE świeci, więc wiem, że telewizor włącza się i pozostaje włączony. Słyszę dźwięk, chociaż ekran telewizora jest czarny.

Mój telewizor to 65-calowy telewizor 4K SMART LED HDTV i właśnie zaczął się pojawiać czarny ekran. Nie mogę oglądać telewizji, ponieważ czarny ekran jest cały czas. Czy to oznacza, że ​​ekran lub panel główny jest zły? Jeśli dioda LED lub diody LED psują się, czy obraz miga, a następnie stale pojawia się czarny ekran? Jakie rzeczy mogę sprawdzić samodzielnie przed wezwaniem naprawy lub serwisu gwarancyjnego?

Ekran telewizora jest czarny — włącza się, ale brak obrazu

Gdy ekran telewizora jest czarny i nie pojawia się obraz, może to oznaczać kilka różnych problemów. Oto najłatwiejsze rzeczy, które należy najpierw sprawdzić, aby dowiedzieć się, czy masz prosty problem lub problem, który wymaga wymiany części w telewizorze.

Szybki test czarnego ekranu telewizora 1:
Najpierw spróbuj otworzyć MENU telewizora za pomocą pilota lub przycisku MENU na samym telewizorze.
Jeśli pojawi się MENU TV, problem pochodzi z jednego z Twoich źródeł lub komponentów.

Czarny ekran telewizora Rozwiązanie 1:
Oznaczałoby to, że albo KABEL, SAT BOX, KABEL KONCENTRYCZNY, KABEL HDMI itp. mogą nie działać prawidłowo, coś jest poluzowane lub wymaga zresetowania.
– Zresetuj WSZYSTKIE komponenty, odłączając je na 5 minut, w tym telewizor.
-Upewnij się, że wszystkie KABLE KONCENTRYCZNE i KABLE HDMI są szczelne i prawidłowo podłączone.
-Jeśli MOŻNA otworzyć MENU TV, gdy ekran jest czarny, zaktualizuj oprogramowanie telewizora, aby upewnić się, że telewizor jest aktualny i wyklucz telewizor jako problem.
UWAGA: Jeśli telewizor działa teraz i nie ma CZARNEGO EKRANU, problem dotyczył luźnego kabla, starego oprogramowania telewizora lub elementu, który wymagał zresetowania, a problem został rozwiązany.

Szybki test czarnego ekranu telewizora 2:
Czy komponent, którego używasz, jest WŁĄCZONY, a wejście telewizora jest ustawione prawidłowo?

Czarny ekran telewizora Rozwiązanie 2:
Na przykład, jeśli używasz Roku do oglądania telewizji…
-Upewnij się, że ROKU lub komponent jest WŁĄCZONY.
– Upewnij się, że TV INPUT jest prawidłowo ustawione i jest ustawione na komponent, którego aktualnie używasz.
– Przełączaj kolejno na wszystkie WEJŚCIA TV, aby upewnić się, że komponent jest podłączony do właściwego wejścia.
UWAGA: Czasami dane wejściowe są oznaczone niepoprawnie, co może powodować zamieszanie. Jeśli po włączeniu komponentu i zmianie WEJŚCIA TV CZARNY EKRAN zniknie, a telewizor działa, problem został rozwiązany.

Szybki test czarnego ekranu telewizora 3:
Po zresetowaniu i upewnieniu się, że komponenty są prawidłowo podłączone, jeśli nadal wyświetla się CZARNY EKRAN, możesz mieć uszkodzony KABEL KONCENTRYCZNY lub HDMI.

Czarny ekran telewizora Rozwiązanie 3:
Spróbuj użyć innych lub nowych kabli do aktualnie używanego komponentu.
-Użyj nowego KABLA KONCENTRYCZNEGO do SAT BOX i CABLE BOX.
-Użyj nowego KABLA HDMI dla ROKU, AMAZON, DVD, BLU-RAY, X-BOX, PlayStation, itp.
-Upewnij się, że nie ma uszkodzeń w miejscu podłączenia kabli.
UWAGA: Jeśli po użyciu nowego KABLA CZARNY EKRAN zniknął i widać obraz i dźwięk, problem został rozwiązany i problem dotyczył wadliwego kabla.

uszkodzony kabel HDMI

Jeśli powyższe rozwiązania nie rozwiązały problemu z CZARNYM EKRANEM TV, zobacz poniżej inne przyczyny, które mogą powodować problem.

Inne problemy, które mogą powodować CZARNY EKRAN, który będzie wymagał demontażu telewizora i wymiany części:
WAŻNA UWAGA DLA BEZPIECZEŃSTWA – Przed demontażem telewizora wyłącz go, odłącz telewizor i odczekaj kilka godzin, aż zasilanie telewizora zostanie rozładowane do unikaj SZOKÓW.

FAULTY TV PANEL
1 – Jeśli ekran telewizora jest czarny, cały panel przedni telewizora może być uszkodzony i dlatego ekran wyświetla CZARNY i brak obrazu.
Dowiedz się, czy Twój ekran jest uszkodzony lub pęknięty i sprawdź, czy warto kupić nowy ekran zamiast kupować nowy telewizor.

USZKODZONA PŁYTA OBWODÓW W TV
2 – Płytka drukowana w telewizorze (PŁYTA T-CON, PŁYTA GŁÓWNA, INWERTER PODŚWIETLENIA, PŁYTA STEROWNIKA LED) może być uszkodzona, mieć wystrzelone kondensatory lub luźny kabel taśmowy.
Jeśli zła płyta powoduje CZARNY EKRAN, płyta będzie musiała zostać wymieniona lub można wymienić nakładki, jeśli wiesz, jak lutować.
Sprawdź połączenia wstęgowe wszystkich płyt wewnątrz telewizora, aby upewnić się, że wszystko jest podłączone i bezpieczne.

USZKODZONA DIODA W TELEWIZORZE
3 – Jeśli telewizor LED miga na ekranie po pierwszym włączeniu, a następnie wyświetla się CZARNY EKRAN, możesz mieć WADLIWĄ diodę LED lub diody LED.
Za panelem może znajdować się kilka diod LED, które nie działają.
FYI – wymiana LED to całkowity podział telewizora w celu wymiany pasków LED, które są uszkodzone.
Sprawdź numer modelu telewizora i znajdź instrukcję, aby zobaczyć, gdzie znajdują się diody LED i jak je wymienić.

Czarny ekran – popsuty telewizor jak naprawić?

Jeśli masz sugestie dotyczące innych prostszych sposobów naprawy telewizora z CZARNYM EKRANEM , daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej. Ponadto, jeśli masz problem z CZARNYM EKRANEM z telewizorem i powyższe rozwiązania nie naprawiły Twojego telewizora, daj nam znać, zostawiając swoje pytanie poniżej, a pomożemy Ci przywrócić działanie telewizora.