Różne

Jak zrobić zabawkę dla królika

Króliki stały się jednym z ulubionych zwierząt domowych w wielu domach. To bardzo zabawne zwierzęta, które uwielbiają się bawić i nie trzeba ich zabierać z domu. Jednak te futrzane zwierzęta potrzebują dużo opieki ze strony swoich właścicieli i muszą być stymulowane i zabawiane, aby mogły żyć dłużej.

Jeśli masz królika lub chcesz go mieć, jedną z rzeczy, które musisz wiedzieć, jest zaspokojenie jego potrzeb w zakresie zabawy. Aby to zrobić, musisz znaleźć pomysł jak zrobić zabawkę dla królika. Uwierz, że zrobienie domowych zabawek może być świetnym pomysłem.

Jak zrobić zabawkę dla królika

W łatwy sposób i przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu możesz tworzyć różne gry dla swojego zwierzaka. Oto kilka pomysłów i kroków, które należy wykonać, aby samemu je zbudować:

Zabawki do żucia

Króliki od dzieciństwa oddają się gryzieniu wszystkiego na swojej drodze, aby wystawić na próbę swoje małe zęby. Z tego powodu zaoferowanie im zabawki do gryzienia pomaga uspokoić ich hartujący instynkt . Co więcej, pozwala również na długotrwałą zabawę tych zwierząt .

Czego potrzebujesz?

Do zrobienia gryzaka wystarczy kilka kawałków warzyw, takich jak marchewka czy seler, kawałek sznurka i spinacze do bielizny .

Jak to zrobić zabawkę dla królika?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to umyć i pokroić warzywa . Następnie zawieś kawałki warzyw wzdłuż ciała za pomocą pęsety . Ostatnim krokiem jest przywiązanie dwóch końców liny do dostępnego miejsca, aby Twój zwierzak mógł go dostrzec i zbliżyć się, aby spróbować warzyw.

jak zrobić zabawkę dla królika miniaturki

Tunel dla królika jak zrobić

Kolejną zabawką, którą możesz zaoferować swojemu zwierzakowi, jest tunel lub domowy korytarz. Króliki bardzo lubią przez nie przechodzić , a jednocześnie czują się w nich bardzo bezpiecznie. Jak zrobić tunel dla królika?

Tunel dla królika – czego potrzebujesz?

Jeśli chcesz zrobić domowy tunel, wystarczy puste kartonowe pudełko . Na przykład rozmiar pudełka z płatkami.

Jak to zrobić tunel dla królika?

Pierwszym krokiem jest otwarcie pudełka na obu końcach i umieszczenie go na węższych bokach. Następnie pudełeczko ostrożnie spłaszcz, aż po bokach powstaną dwie zagięcia i w ten sposób możesz nadać mu kształt tunelu . Na koniec musisz złożyć fałdy do pudełka, dzięki czemu uzyskasz bardzo zabawne przejście dla swojego małego zwierzaka.

Pudełko do kopania

Oprócz wystawiania zębów na próbę, króliki uwielbiają kopać i ćwiczyć małymi łapkami. Dzieje się tak głównie dlatego, że te małe zwierzęta żyją w norach na polu, które same tworzą swoimi małymi stopkami.

Czego potrzebujesz?

Aby wykonać tę domową zabawkę, potrzebujesz dużego kartonu , kawałka makulatury , kilku warzyw i nożyczek .

Jak to zrobić?

Za pomocą nożyczek musisz odciąć górę pudełka i otworzyć otwór wielkości swojego zwierzaka. W ten sposób królik będzie mógł w wygodny i prosty sposób dostać się do wnętrza. Następnie rękami możesz pociąć kilka kawałków papieru na kawałki różnej wielkości i umieścić je w pudełku . Wskazane jest, aby kawałki papieru były dość duże i pomarszczone, aby Twój zwierzak nie mógł ich połknąć.

Ostatnim krokiem jest pokrojenie i umycie warzyw . Na przykład marchewka, seler, sałata lub rzepa. Później musisz dodać je do pudełka i wymieszać z papierem . W ten sposób Twój zwierzak będzie mógł uzyskać dostęp do pudełka i wejść do środka, dopóki nie znajdzie różnych warzyw.

Czy zanotowałeś? Jak widać, możesz łatwo i szybko zbudować różne zabawki, aby Twój królik mógł się poruszać i bawić.

Jakie zabawki dla królika

Króliki uwielbiają się bawić. Mam nadzieję, że powyższe zabawki rozwiną Twoją kreatywność i ucieszą Twojego królika. Jeśli nie chcesz zrobić zabawek dla królika, to zawsze możesz pójść do sklepu i kupić gotową zabawkę.
Zrobiłeś już zabawkę dla króliczka miniaturki? Podziel się swoimi doświadczeniami.