Technologia

Co zrobić kiedy bateria w iPhone przestaje dobrze działać?

Każdy długoletni użytkownik iPhone’a zdaje sobie sprawę z problemu dotyczącego baterii omawianego sprzętu. Z upływem czasu kondycja tego komponentu znacząco spada, przez co użytkowanie iPhone’a staje się utrudnione. Jest to spowodowane tym, że urządzenie nie jest w stanie wytrzymać na jednym ładowanie całego dnia. Przy intensywniejsze eksploatacji sprzętu potrzebne jest kilkukrotne ładowanie, co zdecydowanie zmniejsza komfort korzystania.

Ekonomiczne rozwiązanie

Wymiana baterii iPhone 11 Pro lub w innym modelu zawsze będzie się bardziej opłacała, niż zakup nowego sprzętu. Wiąże się to oczywiście z rosnącymi kosztami każdego nowego modelu. Urządzenia od Apple opierają swój marketing oraz całą markę na osobistym przywiązanie użytkowników do określonego sprzętu. iPhone ma znaczenie sentymentalne, co stanowi jeszcze jeden argument za tym, aby wymienić kluczowy komponent, który przestał działać.

Najlepszym czasem na dokonanie tego działania jest moment, w którym bateria przestaje funkcjonować optymalnie. W starszych modelach zwykle objawiało się to spadkiem ilości procent baterii nawet, kiedy nie korzystało się z telefonu. Wymiana baterii iPhone se 2020 lub u nowszych modeli najlepiej aby była przeprowadzona w momencie, w którym nie da się komfortowo korzystać z urządzenia- należy ładować je więcej, niż dwa razy w ciągu dnia. Takie duże spadki energii urządzenia często wiążą się z koniecznością noszenie power banka lub innego urządzenia o podobnym charakterze. Jest to zdecydowanie mniej komfortowe od wymiany baterii. Najbardziej opłacalną opcją jest skorzystanie z usług prywatnego salonu. Autoryzowany serwis Apple zwykle charakteryzuje się większymi cenami, a wykonana usługa często ma taką samą jakość. Dlatego warto jest znaleźć odpowiedni salon.

Można tego dokonać na podstawie kilku kryteriów. Przykładowo salon powinien być w miarę rozpoznawalny. 

Drugie życie urządzenia

Po skutecznej wymianie kluczowych komponentów dla działania telefon uzyskuje on drugie życie. Dzięki temu może służyć w optymalny sposób przez dłuższy czas. Mowa tu nie tylko o wymiany baterii, ale także innych komponentach. Przykładowo może to być szybka w telefonie, która kiedy jest zbita znacząco utrudnia korzystanie z urządzenia. Po jakimś czasie można także przemyśleć wymianę obudowy albo po prostu kupić nowy case. Z pewnością doda to świeżości do estetyki urządzenia. Przyda się także zresetować telefon, aby usunąć niepotrzebne aplikacje. Przydatne dane natomiast można wtedy odzyskać z chmury Apple.