Zakupy

Dyfuzor samochodowy do olejków eterycznych

Najczęściej wrażenia płynące z samochodu czerpiemy z jego wyglądu i nie ma w tym nic dziwnego.

Wygląd samochodu jest przecież bardzo ważny, ale wzrok to nie jedyny zmysł człowieka. Bardzo ważne jest też, jak samochód pachnie. Osoba, która wsiądzie do pięknie pachnącego samochodu, oceni go jako bardziej atrakcyjny. Może to zrobić świadomie, ale może też sama do końca nie wiedzieć, dlaczego samochód się jej podoba. W takiej sytuacji działa podświadomie. Taka osoba będzie czuła, że samochód się jej podoba, ale sama nie będzie wiedziała, dlaczego.

Tradycyjne odświeżacze powietrza

Ludzie już od dawna zdają sobie sprawę z zalet pięknie pachnącego samochodu już od dawna. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat powstało wiele różnych pomysłów na poprawienie zapachu wewnątrz samochodu. Kiedyś najpopularniejsze były tak zwane choinki zapachowe, które traciły zapach po kilku dniach. Później nadeszły lata świetności odświeżaczy montowanych na kratki nawiewu. Takie rozwiązanie sprawdzało się lepiej, ale było stosunkowo kosztowne. Takie odświeżacze lub przynajmniej ich wkładu trzeba było co jakiś czas wymieniać. Obecnie najpopularniejsze są małe buteleczki wypełnione olejkiem eterycznym zawieszane na lusterko. Jest to dobre rozwiązanie, choć naszym zdaniem jest rozwiązanie jeszcze lepsze. Jest nim dyfuzor do olejków eterycznych.

Dyfuzory

Słowo dyfuzor w kontekście motoryzacyjnym kojarzy się z elementem konstrukcji samochodu poprawiającym jego przyczepność przy dużych prędkościach. Jednak dyfuzor samochodowy to może być też proste urządzenie do rozprowadzania olejków eterycznych po wnętrzu samochodu.

Dyfuzor do olejków eterycznych składa się z chłonnego materiału, który nasącza się w olejku eterycznym, obudowy z otworami, przez które przepływa powietrze i uchwytu do zamontowania dyfuzora na kratce nawiewu. Powietrze wypływające z nawiewu delikatnie rozpyla olejek eteryczny i sprawia, że wnętrze samochodu wypełnia się pięknym zapachem.

Dyfuzory mają wiele zalet. Są tanie, można je napełnić dowolnym olejkiem eterycznym, generują więcej zapachu podczas jazdy i nie rozpraszają, bujając się pod lusterkiem.