Zakupy

Wyjątkowe akcesoria z klocków, które upiększą Twój dom!

Klocki wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z kolorową, kreatywną zabawką dla dzieci. Jednak bogactwo różnorodnych współczesnych zestawów LEGO® pokazuje, że z powodzeniem mogą one pełnić także inne role, nie tylko na półkach kolekcjonerów. Świąteczna choinka, pełne zaskakujących detali drzewko bonsai, a może wyjątkowy globus dla miłośników podróży? A co powiesz na model kultowej gitary Fender Stratocaster zbudowanej z równie ponadczasowych klocków? Otwórz się na wyjątkowe zestawy LEGO® idealne do stworzenia oryginalnych ozdób Twojego domu.

Rozbudź miłość do podróży z globusem z klocków

Klasyczny globus był niegdyś częstą ozdobą gabinetów czy pokojów gościnnych. Ten trend w zupełnie nowej formie powraca dzięki zestawowi LEGO®. Globus z zestawu Ideas ma ponad 40 centymetrów wysokości i bazuje na połączeniu serii LEGO® Technic oraz System. Obracająca się kula ziemska na nawiązującej do stylu retro podstawie to nie tylko wyjątkowe wyzwanie do zbudowania, ale także elegancka dekoracja.

Zwróć uwagę na fakt, że globus można spersonalizować. Jego powierzchnia pokryta jest klasycznymi pinami i oprócz dołączonych do zestawu świecących w ciemnościach nazw kontynentów oraz oceanów można dodać do niej własne elementy. W ten sposób planowanie oraz podróżowanie przybiera nowy wymiar. Pamiątki z eskapad można umieszczać w wyjątkowym towarzystwie.

Dodaj harmonii i równowagi do wnętrz

Dekoracje z klocków mogą upiększać wnętrze, przypominając rośliny dzięki wyjątkowej kolekcji botanicznej LEGO®. Na szczególną uwagę zasługuje zestaw LEGO® drzewko bonsai, który można ułożyć na wiele sposobów. Kwitnąca różowe kwiaty wiśni przypominające żabki albo żywo zielone listki pięknie łączą się z ciemnym pniem i elegancką prostopadłościenną brązową doniczką. Złożony model pozwala na wprowadzenie ducha harmonii oraz równowagi do pomieszczenia.

Co ciekawe, niektóre elementy zestawu wykonane są z ekologicznych materiałów roślinnych, przez co składając drzewko LEGO, możesz poczuć jeszcze mocniej bliskość natury. Drzewko bonsai będzie prezentowało się pięknie na półce w salonie albo biurze. To także idealny pomysł na prezent dla miłośników kreatywnych projektów albo roślin, także tych w orientalnym stylu.

Świąteczny klimat w oryginalnej odsłonie

Wśród zestawów LEGO® można znaleźć wiele propozycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Co powiesz na ułożenie choinki z klocków, efektownie ozdobionej kolorowymi bombkami i świeczkami? To piękny, zielony komplet klocków idealny do stworzenia jednego większego lub dwóch mniejszych świątecznych drzewek. Nadaje się dla dzieci od około 12 roku życia, ale będzie także dobry dla dorosłych fanów klocków, czy jako oryginalny prezent świąteczny dla każdego.

Kompaktowa choinka po zbudowaniu jest świetnym akcentem świątecznym, sposobem na dekorację każdego wnętrza z użyciem niewielkiego gadżetu. Dzięki żywym kolorom przyciąga wzrok, a jednocześnie nie wymaga ogromnej ilości miejsca. Co więcej, możesz ozdobić ją według własnego pomysłu, dodając także inne klocki – gałązki stworzone są z zielonych płaskich płytek z pinami, do których doczepisz, co tylko zechcesz. Wspólna zabawa w gronie rodziny czy znajomych w tworzenie ciekawej świątecznej dekoracji może nie mieć końca.

Nowy wymiar muzycznej przygody – zbuduj gitarę Fender Stratocaster

Miłośnicy gitarowych brzmień dobrze wiedzą, czym są gitary marki Fender. Zestaw LEGO® Fender Stratocaster będzie świetnym uzupełnieniem własnej muzycznej kolekcji albo dekoracją pokoju. Można stworzyć własny model kultowej gitary Fender Stratocaster z lat 70-tych dwudziestego wieku, w dodatku w wybranym kolorze – czarnym lub czerwonym. Gitara Fender Stratocaster to kolekcjonerski zestaw, świetnie nadające się na kreatywny prezent, w szczególności dla gitarzystów oraz miłośników muzyki.

Gitara wyposażona jest jak prawdziwy Strat w sześć strun, ruchome stroiki, przełącznik przetworników oraz wajchę. Dzięki oryginalnemu tekstylnemu paskowi do gitary oraz gumowym kablom całość wygląda jak autentyczna gitara Fender. Doskonałe oddanie istotnych detali pozwala poczuć się jak gwiazda rocka zaopatrzona w profesjonalny sprzęt. Zdejmowana osłona wzmacniacza 65 Princeton® Reverb odkrywa jego wnętrze, ze sprężyną pogłosową, płytą główną i głośnikiem. Całość tworzy imponujący eksponat, także dzięki składanemu statywowi gitarowemu.

Jakie zestawy LEGO® wybrać w roli dekoracji?

Proponowane w artykule zestawy LEGO® zachwycą niejednego miłośnika klocków, ale i oryginalnego designu. Po złożeniu stają się niekonwencjonalną dekoracją, która po przyjrzeniu się z bliska nabiera nowego znaczenia. Przyciąga wzrok gości, jest też powodem do dumy właściciela, bo złożenie przestrzennego zestawu z drobnych wcale nie jest proste. Globus, choinka, drzewko bonsai czy kultowa gitara to tylko kilka z wielu możliwości dostępnych w serii IDEAS, Art czy Icons. Zestawy te są również doskonałym pomysłem na prezent, czy to dla miłośnika klocków, czy też dla dzieci, młodzieży i dorosłych w określonym tematycznie klimacie.