Firma

Czym jest zarządzanie reputacją?

Świat biznesu działa dziś online, więc sposób, w jaki Twoja marka jest postrzegana w Internecie, ma kluczowe znaczenie. Niezależnie od tego, czy chodzi o obecność w mediach społecznościowych, recenzje online czy opinie klientów na temat internetowych kampanii reklamowych, chcesz, aby Twoja mała firma miała pozytywny wizerunek online. Właśnie dlatego zarządzanie reputacją online stało się niezbędne, a wielu właścicieli małych firm korzysta z usług profesjonalnych agencji, aby zapewnić sobie pozytywny wizerunek w Internecie.

Osiągnięcie pozytywnej reputacji online

Korzystanie z usług firm zarządzających reputacją pomaga lokalnym firmom w optymalizacji wyszukiwarek (SEO) i innych usługach w celu poprawy ich reputacji online. Najlepsze firmy zajmujące się zarządzaniem reputacją online są w stanie obsłużyć wszystkie aspekty, które składają się na reputację netto małej firmy. Chcą mieć pewność, że Twoja firma ma pozytywny wizerunek online, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na potencjalnych klientach i utrzymać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Usługi zarządzania reputacją zazwyczaj zaczynają się od darmowej analizy reputacji. Po uzyskaniu analizy reputacji i źródeł wszelkich negatywnych treści możesz współpracować z usługami zarządzania reputacją, aby systematycznie poprawiać swoją reputację online. Dla właściciela małej firmy zarządzanie reputacją online lub ORM ma wiele form. Komunikaty prasowe, marketing treści, a nawet zarządzanie recenzjami online mogą pomóc poprawić reputację Twojej firmy. Najważniejszym zadaniem firmy zarządzającej reputacją online jest umieszczanie treści związanych z Twoją marką i pozytywnych recenzji na szczycie wyników wyszukiwania, dzięki czemu wszelkie negatywne recenzje lub negatywne treści będą poza zasięgiem wzroku potencjalnych klientów.

Zarządzanie mediami społecznościowymi

Jedną z najważniejszych części obecności małej firmy w Internecie są jej konta w mediach społecznościowych, ponieważ jest to najlepszy sposób na dotarcie do potencjalnych klientów. Dwie kluczowe usługi zarządzania reputacją online dla lokalnych firm to zarządzanie mediami społecznościowymi i marketing w mediach społecznościowych.

Usługi zarządzania reputacją online nie tylko zapewniają, że Twoje profile w mediach społecznościowych zawierają wysokiej jakości treści promujące zaangażowanie, ale także monitorują wszystkie główne sieci społecznościowe pod kątem wszelkich wzmianek o Twojej marce. W ten sposób można promować pozytywne treści i łatwo znaleźć konta zawierające negatywne lub nieprawdziwe twierdzenia. Media społecznościowe to potężne narzędzie, a przy pomocy usługi zarządzania reputacją to najlepszy sposób na osiągnięcie pozytywnej reputacji online.

Implementacja monitorowania wyszukiwarek

Nawet jeśli już korzystasz z technik SEO w swojej firmie — czy to w postach na blogu, projektowaniu stron internetowych czy postach w mediach społecznościowych — wszelkie negatywne treści lub negatywne recenzje mogą potencjalnie przewyższyć wszelkie pozytywne treści w algorytmach wyników wyszukiwania. Firmy zarządzające reputacją wykorzystują monitorowanie wyszukiwarek i analizę nastrojów poprzez automatyzację lub kontrolę ludzką, aby znaleźć wszelkie negatywne wyniki wyszukiwania w czasie rzeczywistym.

Aby uniknąć negatywnej reputacji Twojej marki w Internecie, dbają o to, aby złe recenzje, negatywne artykuły i wszelkie inne negatywne wyniki nie były uwzględniane w rankingu. Wykorzystują techniki odwróconego SEO, aby znaleźć słowa kluczowe w wykazach online, które mogą zagrażać Twojej pozytywnej reputacji. ORM używają tych samych technik do odrzucania wszelkich negatywnych treści, które mogą znaleźć. Samodzielne monitorowanie reputacji marki za pomocą wyszukiwarek jest wyzwaniem. Jako właściciel małej firmy najlepszą opcją jest powierzenie firmy zarządzającej reputacją online.

Znaczenie cyfrowego PR

Celem każdej firmy zarządzającej reputacją online jest zwiększenie widoczności, wpływu i pozytywnego wizerunku Twojej marki we wszystkich serwisach społecznościowych i wyszukiwarkach. Wykorzystują marketing w mediach społecznościowych, marketing wpływowy i inne formy marketingu cyfrowego, aby docierać do nowych klientów i poprawiać reputację Twojej marki. Inne formy marketingu cyfrowego obejmują budowanie linków zwrotnych, docieranie do blogów i komunikaty prasowe. Funkcjonalność budowania linków zwrotnych i marketingu treści polega ogólnie na budowaniu pozytywnej prasy i osiąganiu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu Twoja firma będzie postrzegana w pozytywnym świetle.

Firmy zarządzające reputacją zatrudniają specjalistów ds. public relations z doświadczeniem w agencjach marketingowych, którzy znają najlepsze praktyki w zakresie SEO i budowania reputacji w Internecie. Mają również duże doświadczenie w kontroli szkód i mogą zwalczać wszelkie negatywne treści, które szkodzą reputacji Twojej firmy. Twoja reputacja online jest cenna — dlatego tak ważne jest, aby korzystać z usług agencji zarządzania reputacją wraz z ekspertami ds. public relations.

Zwalczanie negatywnych recenzji

Pierwszym sposobem, aby upewnić się, że otrzymujesz pozytywne recenzje klientów, jest zachęcenie zadowolonych klientów do publikowania recenzji online. Chociaż, bez względu na to, jak wspaniale zapewniasz obsługę klienta, zawsze znajdą się tacy, których nigdy nie zadowolisz. Tutaj przydaje się zarządzanie reputacją. Reputacja Twojej firmy w Internecie może bardzo ucierpieć nawet od kilku negatywnych recenzji. Nawet jeśli nowa recenzja jest niedokładna lub fałszywa, nadal może prowadzić do negatywnej reputacji Twojej marki w Internecie, ponieważ negatywne opinie klientów przewyższą wszelkie pozytywne recenzje w algorytmach wyszukiwarek.

Zarządzanie reputacją jest niezbędne do zwalczania wszelkich negatywnych recenzji i ocen z niską liczbą gwiazdek, zwłaszcza tych pozostawionych na zewnętrznych stronach z recenzjami, takich jak Yelp. Zarządzanie recenzjami online realizowane przez usługi zarządzania reputacją online obejmuje przeszukiwanie społeczności internetowych i witryn internetowych z recenzjami pod kątem wszelkich opinii klientów, które mogą prowadzić do negatywnej reputacji online. Zarządzanie recenzjami obejmuje również generowanie recenzji, a także promowanie pozytywnych treści poprzez zachęcanie osób o doskonałych doświadczeniach w zakresie obsługi klienta do pozostawiania pozytywnych recenzji w tych witrynach. Każda nowa recenzja z pozytywnym nastrojem klientów zaczyna podnosić pozycję Twojej marki w wyszukiwarce. Zachęcanie do pozytywnych recenzji i referencji klientów może być równie ważne, jak poprawa samej obsługi klienta.