Zakupy

Jakie narzędzia ręczne wybrać?

Domowy warsztat to bardzo praktyczne rozwiązanie, umożliwiające wykonanie wielu prac samodzielnie. Nie może w nim jednak zabraknąć narzędzi ręcznych, które ułatwią przeprowadzenie rozmaitych napraw. O jakich narzędziach mowa? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Które narzędzia najbardziej przydają się w domowym warsztacie?

By móc naprawić podstawowe usterki w domu, takie jak kapiący kran, niedomykającą się szufladę czy przeciekającą spłuczkę, warto mieć podstawowe narzędzia ręczne. Są to m.in. wkrętaki, młotek, szczypce czy też klucze. Ułatwią one wykonywanie wielu różnych prac konserwacyjnych i regeneracyjnych. Na co zwrócić uwagę, wybierając narzędzia ręczne? Sklep EBMiA.pl oferujący narzędzia ręczne – https://www.ebmia.pl/4641-narzedzia-reczne podpowiada!

Wkrętaki – jakie przydadzą się w domowym warsztacie?

Wkrętaki to bardzo przydatne elementy wyposażenia domowego warsztatu. Dzielą się one na wkrętaki płaskie oraz krzyżowe. Mają różne wielkości gwintów, stąd też najczęściej można kupić je w zestawie. Istnieją także specjalne wkrętaki z wymiennymi końcówkami (tzw. bitami) – to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie zajmuje wiele miejsca.

Jaki młotek warto wybrać do domowego warsztatu?

W domowym warsztacie nie może zabraknąć młotka, ponieważ przydaje się on podczas niemal każdej pracy naprawczej. Jaki model tego narzędzie będzie najlepszy i najbardziej uniwersalny? Taki, który przyda Ci się najczęściej. Może to być zarówno młotek ślusarski, murarski, ciesielski, dwuobuchowy czy kamieniarski. Oprócz samego zastosowania, zwróć również uwagę na ergonomię. Upewnij się, że narzędzie, które wybierasz posiada powłokę antypoślizgową i nie jest zbyt ciężkie. Pamiętaj, bezpieczeństwo oraz wygoda powinny być Twoimi priorytetami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kombinerki do domowego warsztatu?

Kombinerki to narzędzia o wielu zastosowaniach. Przydają się m.in. do przytrzymywania, a także zaciskania elementów. Wykorzystuje się je także do łamania drutów, usuwania izolacji czy gięcia blachy. Wybierając kombinerki, zwróć uwagę na to, by były wygodne w użytkowaniu. Sprawdź, jak zbudowana jest ich rękojeść i czy jest pokryta materiałem antypoślizgowym.

Co jeszcze przyda się w domowym warsztacie?

W domowym warsztacie nie może zabraknąć także kluczy do rur, testerów elektrycznych, kluczy nastawnych, szczypiec elektrotechnicznych oraz szczypiec zaciskowych, a także ścisków stolarskich i imadła. Ponadto w takim miejscu warto mieć również dobrej jakości nóż introligatorski, poziomicę, miarkę, kilka arkuszy papieru ściernego, pędzle do malowania, szpachelkę, jak również latarkę kieszonkową i czołową.

Ogromny wybór narzędzi znajdziesz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl