Zdrowie

Wszystko co chcesz wiedzieć o blefaroplastyce!

Blefaroplastyka jest zabiegiem, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na rezultaty, które można dzięki niemu osiągnąć. To jedyna metoda, która daje możliwość osiągnięcia widocznego i trwałego efektu odmłodzenia okolicy oczu. Dzięki korekcie górnych i dolnych powiek można usunąć nadmierną ilość skóry oraz tłuszczu, skorygować opadającą powiekę, pozbyć się „worków” pod oczami czy niektórych zmarszczek. Warto również pamiętać, że sam zabieg poprawia nie tylko jakość i wygląd skóry, ale także wpływa na komfort oraz samopoczucie Pacjenta. Po blefaroplastyce zyskuje się wyraziste spojrzenie z dawnym blaskiem w oku!

Sam zabieg w naszej Klinice OT.CO wykonują doświadczeni lekarze, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla Pacjenta. Blefaroplastyka nie wymaga hospitalizacji, a Pacjenci mogą tego samego dnia wrócić do domu.

Oprawa oczu odgrywa ogromną rolę dla wyglądu twarzy i wyrażania emocji. Powieki są bardzo ważnym aparatem ochronnym oka, a ich kształt i postać często powoduje, że wygląda się na młodych i wypoczętych. Problemy z ich opadaniem sprawiają z kolei, że naturalny, „świeży” wyraz twarzy znika i pojawia się zmęczenie.

Aby nadać twarzy młodego wyglądu i sprawić, aby skóra była świetlista, zalecamy dodatkowo przeprowadzenie w naszej Klinice zabiegu, jakim jest peeling chemiczny.

Co ma negatywny wpływ na wygląd powieki?

Jednym z powodów opadającego brzegu górnego powieki, które przesłania tęczówkę i centralną, czarną część oka, jest ptoza. W wielu przypadkach efekt opadania powiek może wynikać m.in. z:

– obrzęku,
– nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej,
– obecności przepuklin tłuszczowych,
– uwypuklenia się gruczołu odpowiedzialnego za produkcję  łez.

Dodatkowo zwiększona wiotkość skóry powieki jest przyczyną powstawania fałdów, które z kolei przewieszają się przez brzeg rzęsowy i ograniczają pole widzenia. Dają także uczucie ciężkich, zmęczonych powiek.

Niektórzy Pacjenci borykają się również z uwarunkowaniami genetycznymi lub związanymi z wiekiem, które wiążą się z tkanką tłuszczową otaczającą gałkę oczną w oczodole kostnym. Czasem uwypukla powiekę i daje obraz pogrubienia jej.

Zwiotczenie powiek jest z kolei związane nie tylko ze skórą i włóknistą przegrody oczodołu, ale również z aparatem więzadłowo — tarczkowym, co powoduje zaburzenia sprężystości i statyki powiek.

Czy po zabiegu na powiece powstaje blizna?

Zabieg blefaroplastyki wymaga nacięcia skóry, a po jego wykonaniu pozostaje niewielkich rozmiarów blizna. Znajduje się jednak na naturalnej zmarszczce, jaka przy otwartych oczach jest niemożliwa do dostrzeżenia. Dodatkowo plastyka powiek dolnych może wymagać nacięcia poniżej linii rzęs lub przebiegać od wewnętrznej strony spojówki. Wtedy blizna po cięciu jest całkowicie niewidoczna.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, jak inne zabiegi z zastosowaniem chirurgii i skalpela, również blefaroplastyka niesie ze sobą pewne ryzyko. Właśnie dlatego w Klinice OT.CO bardzo skupiamy się na precyzji terapii, zatrudniając kompetentnych i doświadczonych lekarzy. Dzięki temu praktycznie do zera minimalizujemy ryzyko niepowodzenia!

Do terapii wykorzystujemy nowoczesne lasery plazmowe, które działają na skórę i pobudzają syntezę kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny.