Kursy

Kurs kitesurfing w Jastarni – kiedy zacząć?

Jastarnia jest fantastyczną lokalizacją kursu kitesurfingowego, zarówno dla osób rozpoczynających naukę, jak i bardziej zaawansowanych uczestników. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego miejsca, a także zapoznać się z informacjami na temat rozpoczęcia kursów kitesurfingowych oraz możliwości najlepszego przygotowania się do pierwszych zajęć.

Kurs kitesurfing w Jastarni

Polskie wybrzeże jest idealnym miejscem dla kitesurferów, głównie z uwagi na doskonałe warunki, które są uznawane za jedne z najlepszych w całej Europie. Sporym ułatwieniem w nauce kitesurfingu jest płytka i płaska woda, a także piaszczyste dno. Szczególnie polecanym miejscem na kurs kitesurfingu jest Jastarnia, która ma największą płyciznę na Półwyspie Helskim. Doskonałe warunki do nauki rozciągają się nawet do czterech kilometrów wgłąb wody, dlatego jest to odpowiednie miejsce do ćwiczeń, zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Dzięki sprzyjającemu otoczeniu kurs kitesurfingu przebiega szybciej i sprawniej, a jego uczestnik odczuwa większy komfort z uwagi na postępy w nauce. Dodatkowo osoba początkująca nie musi zmagać się z trudnościami w postaci głębokiej wody oraz wysokich fal, które tak często pojawiają się w innych lokalizacjach, zwłaszcza zagranicznych. W Jastarni terenów do ćwiczeń jest niezwykle wiele, dlatego każdy uczestnik będzie się mógł czuć swobodnie na kursie.

Kiedy zacząć kurs?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej rozpocząć kurs kitesurfingu. W Jastarni sezon na kitesurfing może trwać nawet cały rok, ponieważ niektórych kitesurferów nie zraża pogoda. Jednak nauka kitesurfingu powinna się zacząć w bardziej sprzyjających dla początkującej osoby miesiącach. W trudnych warunkach lepiej radzą sobie osoby, które nabyły już pewne doświadczenie i są bardziej zaawansowane. Sezon na kitesurfing trwa pięć miesięcy – od maja do września. Jest to najlepszy moment na rozpoczęcie kursu oraz nauczenie się podstaw kitesurfingu. W niektórych przypadkach możliwe jest rozpoczęcie kursu nieco wcześniej lub nieco później – w kwietniu lub październiku. W tych miesiącach obłożenie na plażach jest mniejsze, a więc można mieć większą swobodę podczas nauki. Szybsze rozpoczęcie kursu sprawi, że w środku sezonu można już się będzie pochwalić podstawowymi umiejętnościami.

Jak się przygotować?

Kolejną istotną kwestią związaną z rozpoczęciem kursu kitesurfingowego jest odpowiednie przygotowanie się do niego. Przede wszystkim przed rozpoczęciem kursu kitesurfingu warto zadbać o swoją kondycję fizyczną. Będzie to pomocne podczas nauki i doskonalenia swoich umiejętności, zwłaszcza na początku. Warto wzmocnić te partie ciała, które są najbardziej obciążone podczas nauki kitesurfingu. Podczas ćwiczeń warto zadbać również o odpowiedni strój, który powinien być dostosowany do aktualnie panującej pogody. W trakcie słonecznego dnia najlepiej sprawdzi się lekki strój sportowy, który nie będzie krępował ruchów. Warto zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycie głowy w celu ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Przydatny będzie również krem z filtrem, dzięki któremu możliwe będzie uniknięcie poparzeń słonecznych. Warto zabrać ze sobą butelkę wody oraz małą przekąskę na wypadek głodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia