Kursy

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego online?

Znajomość języka angielskiego to dziś jedna z podstawowych umiejętności. Przydaje się w pracy, gdy chcemy piąć się po szczeblach kariery. Ale też w życiu codziennym, na przykład podczas podróży. Nic więc dziwnego, że szybkie kursy językowe są dziś coraz popularniejsze. Jak jednak uczyć się angielskiego, żeby zrobić to szybko i skutecznie?

Motywacja do nauki języka to podstawa

Nie da się nauczyć języka skutecznie, jeśli nie mamy odpowiedniej motywacji do działania. Podjęcie kroków w kierunku płynności językowej musi być naszą świadomą decyzją.. Jeśli będziemy chcieli zrobić to dla kogoś, pod czyjąś presją albo tylko pod wpływem mody na naukę języka angielskiego, prędzej czy później zrezygnujemy, mając poczucie straconego czasu. Pomyśl, co może dać ci znajomość języka angielskiego i napisz w notatce, dlaczego chcesz się go nauczyć. Niech te powody przyświecają ci na każdym etapie tej lingwistycznej podróży.

Jaki kurs języka angielskiego wybrać?

Ważny jest też wybór formy nauczania. Standardowe korepetycje to już właściwie przeszłość, rozwiązanie dobre dla uczniów przygotowujących się do matury. Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego szybko i skutecznie, lepiej zrobić to online. Zajęcia stacjonarne wymagają od obu stron – ucznia i tutora – większego poświęcenia, choćby czasu potrzebnego na dojazd. Zgranie terminów bywa trudne, gdy każdy ma swoje zobowiązania dnia codziennego.

Zalety nauki języka angielskiego online

Pod wieloma względami nauka angielskiego online jest lepszym rozwiązaniem. To opcja dla każdego – niezależnie od wieku i powodów, dla których chce poprawić swoje umiejętności językowe. Najważniejszymi zaletami tego rozwiązania są:

  • możliwość uczenia się z dowolnego miejsca – wystarczy dostęp do internetu,
  • przyswajanie wiedzy we własnym tempie i wybranym zakresie,
  • oszczędność czasu, który trzeba byłoby poświęcić na dojazd do nauczyciela,
  • dowolność w wyborze tutora – może być nawet z drugiego końca świata,
  • indywidualne podejście do każdego z uczniów,
  • komfortowe warunki sprzyjające prowadzeniu rozmów,
  • łatwość w monitorowaniu postępów w nauce i osiąganiu zamierzonego celu.

Czy brak osobistego kontaktu z nauczycielem to wada?

Można zapytać, czy fakt, że – wybierając naukę online – widzimy się z nauczycielem języka angielskiego tylko na ekranach monitora czy telefonu, jest wadą? Dla tych, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt, może tak być. Choć nawiązanie przyjaznej relacji umożliwiającej komfortową i szybką naukę angielskiego jest możliwe również, gdy robimy to online. Dla części osób jest to nawet wygodniejsze, bo szklany ekran zapewnia bezpieczną barierę. Jeśli coś pójdzie nie tak, w każdej chwili będą mogli się rozłączyć i wybrać innego tutora.