Technologia

Pozycjonowanie stron internetowych – jakie możliwości daje Google Ads?

Niemal wszyscy użytkownicy Internetu korzystają z wyszukiwarek w celu znalezienia informacji o produktach i usługach. Użytkownicy wyszukują konkretne strony internetowe, wprowadzając hasła i frazy kluczowe do wyszukiwarki Google. Zadaniem pozycjonowania jest ułatwienie zainteresowanym klientom odnalezienia produktów i usług oferowanych na określonej stronie internetowej lub w sklepie internetowym.

Czym jest pozycjonowanie strony internetowej?

W dzisiejszych czasach już praktycznie każdy z nas korzysta i szuka czegoś w internecie, bardzo często klikamy w jedną z pierwszych stron, które pojawiają się w wyszukiwarce. Jednak żeby dana strona mogła tam być, musi być ona odpowiednio pozycjonowana. Pozycjonowanie strony internetowej to proces czasochłonny, ale płynące z niego korzyści często są tego warte. 

Pozycjonowanie zaczyna się od ulepszenia lub optymalizacji strony. Obejmuje to wybór właściwej strategii operacyjnej, wdrożenie odpowiednich treści, utrzymanie właściwej struktury strony, uwzględnionych słów kluczowych i logicznie ułożonych adresów URL. Obecnie dużą wagę przywiązuje się do tworzenia unikalnych i wartościowych rzeczy. Zadaniem specjalisty ds. Content Marketingu jest zarządzanie wyświetlanymi treściami, zwracając uwagę na ich zawartość techniczną i jakościową, tak aby była nie tylko przyjazna dla użytkownika, ale także pozwalała na optymalne pozycjonowanie serwisu pod wyszukiwarkę Google. 

Korzystanie z Google Ads (Adwords)

Linki sponsorowane stają się coraz bardziej powszechne podczas przeglądania Internetu. Są one zwykle umieszczane w na samej górze listy wyszukiwania lub w najbardziej widocznym miejscu. Zlecenie kampanii Google Ads pozwala na obecność określonej witryny w określonych lokalizacjach. Jest to płatne pozycjonowanie strony i wyświetlanie różnych treści w wielu rozmaitych miejscach, nie tylko w skrzynkach mailowych. 

Reklamy Google Ads stają się coraz bardziej popularne w biznesie, ponieważ są techniką marketingową, która pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Google Ads można znaleźć praktycznie wszędzie podczas surfowania w sieci. Może być również używane w formie reklamy wideo w serwisie YouTube. Z racji, iż reklamy Google Ads pojawiają się na określonych stronach internetowych, są rodzajem reklamy ukierunkowanej, umożliwiającej dotarcie do użytkowników w różnych grupach wiekowych o określonych zainteresowaniach i celach.