Zdrowie

Najlepsze fryzury dla krótkich włosów!

Masz dosyć mycia, pielęgnacji i codziennego układanie długich włosów, ale obawiasz się jak będziesz się czuła w krótkiej fryzurze? Pomyśl o tym, że krótsze fryzury często sprawiają, że wygląda się młodziej i często są kojarzone z profesjonalizmem i z pewnością siebie.

Co więcej, jeśli czujesz, że Twoje włosy są podniszczone, szczególnie ich końcówki, to skrócenie ich sprawi, że będą się prezentować bardziej estetycznie i zdrowiej. Krótsze włosy są również łatwiejsze w utrzymaniu i na ich ułożenie i pielęgnację będziesz przeznaczać znacznie mniej czasu.  Ścięcie włosów wcale też nie sprawi, że będziesz musiała ciągle chodzić w tej samej fryzurze. Istnieje wiele sposób, na które możesz ułożyć krótkie włosy, o czym się przekonasz w przykładach poniżej!

   1.  Fale

Fale będą świetnych rozwiązaniem dla krótszych włosów, ponieważ będą się prezentować na nich naturalnie i lekko. Co więcej, taka neutralna fryzura pasuje na różne okazje, możesz zarówno pojawić się w takim uczesaniu na wieczorowym przyjęciu jak i będzie to świetny wybór na co dzień. Do takiej naturalnej fryzury możesz także dodać delikatną biżuterię przeznaczoną do włosów.

Jeśli nie masz czasu, aby skorzystać z naturalnych sposobów na uzyskanie fal, ale zarazem nie chcesz zniszczyć swoich włosów stosując na nie zbyt wysoką temperaturę, to wykorzystaj koniecznie kod rabatowy dyson airwrap. Dzięki nowoczesnej technologii możesz tworzyć różnorodne fryzury, zarazem susząc i stylizując włosy, a to wszystko bez użycia wysokich temperatur. Technologia dyson wykorzystuje zjawisko aerodynamiczne, dzięki czemu włosy są stylizowane za pomocą powietrza. Jeśli chcesz kupić również inne profesjonalne sprzęty, które ułatwią Ci codzienne układanie włosów to wykorzystaj koniecznie kupony rabatowe na elektronikę, które pozwolą Ci na kupienie taniej produktów wysokiej jakości, które na pewno nie zaszkodzą Twoim włosom.

   2.   Styl retro

Dzięki krótszym włosom możesz też dowoli eksperymentować z fryzurami w stylu retro. Jeśli masz grzywkę to spróbuj ułożyć ją na boki, a resztę włosów lekko zawinąć do środka. Jest to fryzura, którą między innymi można było zobaczyć u Audrey Hupburn. Do krótkich włosów będzie też świetnie pasować opaska w stylu retro. Do niej możesz lekko polokować włosy lub tez ułożyć je na prosto. W fryzurze retro możesz też bardziej zaszaleć z falami stylizując ja na lata 20. Do dzisiaj wiele aktorek i celebrytek decyduje się na takie uczesanie i można je zobaczyć w takich fryzurach na różnych uroczystościach.

   3.   Grzywka

Dodanie grzywki do krótkich włosów może się świetnie prezentować i pozwoli Ci na różne ciekawe stylizacje. Grzywka na bok w połączeniu z krótkim włosami  będziesz na przykład odpowiednia dla osób, które mają bardziej okrągłą twarz. Możesz też zdecydować się na asymetryczną grzywkę, która będzie pasować zarówno do  krótkich, kręconych włosów jak i tych prostych. Pamiętaj jednak, że taki typ grzywki wymaga regularnego przycinania, aby układała się ona w sposób jaki chcemy. Asymetryczna grzywka wyszczupla twarz jak i pomaga zakryć niedoskonałości skóry. Możesz również zdecydować się na krótką grzywkę, jednak w takim przypadku warto też regularnie dbać o kształt brwi, bo przy tego typu grzywce to one będą stanowić główny punkt twarzy.

W układaniu grzywki pomoże Ci okrągła szczotka lub też wielofunkcyjne urządzenie do stylizacji włosów. Jeśli jednak wiesz, że nie należysz do osób, którego każdego poranka znajdą czas na ułożenie grzywki, to w takim przypadku lepiej postawić na inny typ fryzury.

Jak dbać o krótkie włosy?

Niezależnie od tego na jaką fryzurę się zdecydujesz, podstawą stylowego i estetycznego wyglądu włosów jest ich kondycja. Pielęgnacja krótkich włosów jest znacząco łatwiejsza, jednak nadal trzeba o nie odpowiednio zadbać. W przypadku krótkich włosów mogą być też koniecznie częstsze wizyty u fryzjera, aby delikatnie je podcinać jeśli chcemy aby układały się na konkretnej długością. Jednak będą to na pewno krótsze i tańsze wizyty niż w przypadku długich włosów.

Podczas dbania o włosy pamiętaj też, aby dobrać odpowiedni szampon do skóry głowy i odżywkę, która będzie dopasowana do potrzeb włosów. Nie zapominaj też o peelingu skóry głowy jak i o odpowiednich suplementach, dzięki którym Twoje włosy będą mocniejsze.