Kursy

Dofinansowania do szkoleń dla fizjoterapeutów

Fizjoterapia to dziedzina medyczna, która zyskuje na popularności wśród pacjentów. Coraz więcej ludzi korzysta z usług fizjoterapeutów, ponieważ skupiają się oni na znalezieniu przyczyny problemu i jego wyeliminowaniu, a nie tylko na zahamowaniu objawów. Jednakże, aby zapewnić jak najlepszą pomoc pacjentom, fizjoterapeuci muszą stale podnosić swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach i kursach.

Niestety, koszty takich szkoleń mogą być znaczne, a nie każdy fizjoterapeuta, zwłaszcza początkujący, może sobie na nie pozwolić. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości szkolenia dla fizjoterapeutów z dofinansowaniem z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) lub Bazy Usług Rozwojowych (BUR), którą prowadzi Polska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości (PARP).

Kto może ubiegać się o środki z KFS?

Dofinansowanie z KFS może być udzielone zarówno pracownikom, jak i pracodawcom zatrudniającym przynajmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę, nawet w niepełnym wymiarze godzin. W zależności od wielkości firmy, dofinansowanie może wynosić od 80% do 100% kosztów kształcenia. Najczęściej z tej możliwości korzystają fizjoterapeuci zatrudnieni w szpitalach, przychodniach czy większych ośrodkach rehabilitacyjnych.

Kto skorzysta z dofinansowania z BUR?

Natomiast BUR stanowi doskonałą alternatywę dla fizjoterapeutów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W przypadku korzystania z BUR, dofinansowanie może wynosić od 50% do 80% kosztów kształcenia.

Na jakie kursy możesz dostać wspacie?

Na rynku szkoleniowym dostępne są różnego rodzaju kursy, które pozwalają na poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie fizjoterapii, osteopatii, akupunktury czy fizjoterapii uroginekologicznej. Wszystkie kursy oferowane przez Enedu są finansowane ze środków KFS lub BUR.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z dofinansowania, warto wiedzieć, że proces aplikacji jest prosty i można go zrealizować online. Wystarczy uzupełnić odpowiedni formularz na stronie enedu.pl, a koordynator skontaktuje się z nami, aby pomóc w załatwieniu wszelkich formalności.

Dofinansowanie szkoleń to doskonały sposób na zwiększenie naszych szans na rynku pracy, rozwój kariery oraz zapewnienie pacjentom jak najlepszej pomocy.