poniedziałek, 25 września, 2023
Zakupy

Jak wybrać dobry koc i dlaczego warto zwrócić uwagę na koce z mikrofibry?

Polski klimat jest kapryśny. To nie ulega żadnym wątpliwościom. Większość dni w roku jest pozbawiona ciepła i słońca, co powoduje, że w tym czasie chętnie przywdziewamy miękkie swetry, opatulając się do tego dodatkowo ciepłym nakryciem. Kto lubi spędzać czas z książką i kocem, ale też każdy, kto po prostu stawia na wygodę i przytulność, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że koc kocowi nierówny. Nie każdy z nich spełnia wszystkie funkcje, na których nam zależy. Co to w praktyce oznacza i jakie koce będą najlepszym wyborem?

Koce na chłodniejsze dni

W dzisiejszych sklepach nie ma problemu ze znalezieniem koca. Sklepy oferują ich mnóstwo i czasami bardzo trudno zdecydować się na ten jeden konkretny. Problem polega na tym, że większość z nich jest wytwarzana ze sztucznych materiałów, które nie dość, że nie trzymają ciepła, to na dodatek bardzo często odbarwiają się i niejednokrotnie mogą podrażniać wrażliwą skórę i powodować tym samym reakcje alergiczne. Stąd też bardzo istotną kwestią jest postawienie w pierwszej kolejności na ich odpowiednią jakość. Dlaczego warto zwrócić uwagę na koce z mikrofibry?

Koce z mikrofibry

Jednymi z najlepszych koców, zarówno jeżeli chodzi o jakość, jak i estetykę, są te wykonane z mikrofibry. Ta mieszanina poliestru z nylonem, sprawia, że w ostatecznym rezultacie, koce te dają przyjemne ciepło i otulenie, wciąż pozostając lekkimi i na swój sposób przewiewnymi. Materiał ten jest niezwykle łatwy w czyszczeniu, schnie wyjątkowo szybko, a przede wszystkim jest hipoalergiczny i okrycie się takim kocem nie będzie katorgą dla osób skłonnych do wysypek, zaczerwienionych oczu czy też uporczywego swędzenia.

Co już zostało pokrótce wspomniane, koce z mikrofibry to również doskonały dodatek do aranżacji naszych wnętrz. Sprawią one, że przestrzeń stanie się milsza oraz przytulna, co jest szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy spędzamy więcej czasu w swoich domach.

Trwałość mikrofibry

Tym, co w głównej mierze wyróżnia koce z mikrofibry, jest przede wszystkim ich trwałość. Podczas gdy koce z innych materiałów lubią się zbrylać, kurczyć oraz tracić swój pierwotny kształt, koce z mikrofibry zachowują swoją pierwotną wersję i tym samym, ich pierwotna faktura pozostaje nienaruszona. Daje nam to swobodę w ich czyszczeniu oraz pewność, że raz zakupiony i odpowiednio przechowywany koc pozwoli nam cieszyć się nim przez długie lata.

Jak widać, zakup koca nie jest rzeczą tak prostą i oczywistą i zdecydowanie warto poświęcić więcej czasu na wybór tego najodpowiedniejszego. Jeżeli nie wiemy, jaki mógłby to być, to zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej tym z mikrofibry.