Zakupy

Tusz i toner do drukarki – Czy warto wybierać zamienniki?

Zakup oryginalnych tuszy i tonerów do drukarek niejednokrotnie wiąże się z koniecznością wydania stosunkowo dużych pieniędzy. Rozwiązaniem, na które stawia z roku na rok coraz więcej osób, jest kupno zamienników. Ich jakość jest na bardzo zbliżonym poziomie, a jednocześnie można je otrzymać w zdecydowanie niższej cenie. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto wybierać zamienniki tuszy i tonerów do drukarki.

Tusz do drukarki – dlaczego warto postawić na zamiennik?

Drukarki to często nieodłączny element wyposażenia biur oraz mieszkań. Koszty drukowania w przypadku intensywnej eksploatacji mogą być znaczące – zwłaszcza, gdy stawiamy na oryginalne tusze. Na szczęście, istnieje bardzo prosty sposób na ograniczenie kosztów. Mowa tutaj oczywiście o zakupie zamienników tuszy do drukarek. Taki tusz do drukarki zazwyczaj wyróżnia się porównywalną jakością.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto postawić na zamiennik tuszu, jest jego cena. Zamienniki są zazwyczaj zdecydowanie tańsze aniżeli oryginalne tusze producenta, co pozwala na obniżenie kosztów drukowania. Ceny zamienników są uzależnione od modelu drukarki i producenta, jednak najczęściej koszt jest niższy o około 30-50%. Każdy, kto drukuje dużo dokumentów i zdjęć, powinien postawić na zamiennik tuszu, ponieważ dzięki temu zaoszczędzi w skali roku dużo gotówki. 

Wyróżnikiem zamienników tuszy do drukarek jest także wysoka jakość druku, która jest porównywalna z tymi oryginalnymi. Oczywiście, każdy zamiennik jest nieco inny, dlatego należy kupować je wyłącznie od renomowanych firm. 

Zamienniki tonerów do drukarek – zalety 

W drukarkach laserowych zamiast tuszu stosuje się toner do drukarki. Podobnie jak w przypadku drukarek atramentowych, także i w tym przypadku na rynku można znaleźć wiele zamienników tonerów. 

Najważniejszą zaletą, podobnie jak w przypadku tuszy, jest oczywiście niższa cena. Zamienniki tonerów można dostać nawet 50% taniej aniżeli ich oryginalne odpowiedniki. Dodatkowo, rynek zamienników tonerów jest bardzo rozbudowany. Dzięki temu bez trudu można znaleźć toner dopasowany do modelu naszej drukarki i spełni wszystkie nasze wymagania.