Zakupy

Myjka ciśnieniowa: zastosowania

Nowoczesne urządzenia czyszczące pozwalają na ograniczenie czasu przeznaczanego na usuwanie trudnych zabrudzeń. Jednym z nich jest myjka ciśnieniowa, która może być stosowana zarówno w domu, jak i w celach profesjonalnych. Potocznie często mówimy na nią karcher – myjka ciśnieniowa niemieckiego pochodzenia to najpopularniejszy tego typu sprzęt na rynku. Co możemy umyć karcherem? Czy warto go kupić?

Jak działa myjka ciśnieniowa Karcher?

Nazwa „karcher” na stałe przylgnęła do myjek ciśnieniowych, mimo że niemiecka marka Kärcher produkuje również inne urządzenia czyszczące. Nic dziwnego, że ten niezwykle praktyczny sprzęt cieszy się taką popularnością. Oryginalna myjka ciśnieniowa Karcher kupiona w erpixkarcher24.pl to wydajny i bezpieczny produkt o szerokim zastosowaniu. Urządzenia renomowanego producenta mają solidne i wytrzymałe głowice; cechuje je niska awaryjność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Zastanówmy się jednak – jak to działa?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które spręża wodę przy pomocy pompy i doprowadza ją wężem do pistoletu ciśnieniowego. Dzięki temu dysponujemy wodą o wysokim ciśnieniu, która umożliwia skuteczne czyszczenie dużych powierzchni i trudno dostępnych zakamarków. Dostęp do różnych akcesoriów sprawia, że myjka może być wszechstronnym narzędziem – zamiast pistoletu możemy używać regulowanych dysz o różnych strumieniach (np. punktowym, rozproszonym) i szczotek (np. do samochodu).

Budowa poszczególnych myjek i dostępność dodatkowego wyposażenia jest uzależniona m.in. od tego, czy szukamy urządzenia do domu, czy do użytku profesjonalnego.

myjka karcher.jpg

Zastosowanie myjki ciśnieniowej w domu

Zacznijmy od myjek przeznaczonych do stosowania w domu i ogrodzie. Te modele są mniejsze, lżejsze i bardziej poręczne. Nie muszą mieć tak dużej mocy jak myjki profesjonalne, dlatego też mniej za nie zapłacimy. Trzeba jednak przyznać, że oryginalne karchery domowe to co najmniej kilka wariantów do wyboru, zróżnicowanych pod względem funkcjonalności. Już podstawowe modele będą służyć nam przy różnych pracach, a rozbudowane zestawy z dodatkowym wyposażeniem poszerzają możliwości karchera.

Do czego przyda się myjka ciśnieniowa karcher w warunkach domowych? Z pewnością do mycia zewnętrznych elementów budynku i ogrodu: elewacji, kostki, balkonu, tarasu, dachu i ogrodzenia. Doskonale sprawdza się do mycia samochodu: jeśli na tym zależy nam najbardziej, warto wybrać urządzenie wyposażone w specjalną szczotkę do auta. Dzięki niej łatwiej pozbędziemy się np. zaschniętych owadów, bez ryzyka porysowania powierzchni. Taka szczotka sprawdzi się też do mycia łodzi, przyczep itd.

Woda pod ciśnieniem sprawnie oczyści narzędzia i meble ogrodowe. Umyjemy nią basen i zabawki dziecięce, jednocześnie unikając zbyt dużej ilości chemii. Dlaczego? Wytworzony strumień jest na tyle skuteczny, że niekiedy nie musimy w ogóle używać środków czystości.

Profesjonalne myjki ciśnieniowe karcher

Myjki ciśnieniowe Karcher wykorzystywane są także w celach profesjonalnych: np. w przemyśle, budownictwie i rolnictwie, w dużych firmach transportowych. Takie modele muszą być przystosowane do dłuższej i bardziej wymagającej pracy. Powinny więc mieć nie tylko większą moc niż myjki domowe, ale i pozwalać na komfortowe używanie przez długi czas. W oryginalnych karcherach profesjonalnych stosuje się m.in. specjalny pistolet Easy!Force ze zredukowaną siłą odrzutu, który zmniejsza poziom zmęczenia.

Czy warto kupić myjkę ciśnieniową?

Zakup tzw. karchera pozwala na oszczędzenie czasu, energii, wody i – w dłuższej perspektywie – pieniędzy. Dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem możemy szybciej i łatwiej pozbywać się brudu z różnych powierzchni, zmniejszając ilość używanej chemii. Wiele korzyści dostrzeże zarówno właściciel domu z ogrodem, jak i zakładu przemysłowego.