Zakupy

Koszulki z własnym logo — jak zamówić

Firmowe logo, czy hasło na koszulce może stanowić skuteczną reklamą. Wiele firm często decyduje się na ten prosty krok, jako alternatywę dla drogich i czasem nieskutecznych reklam. Myśląc o tego rodzaju reklamie dla firmy, warto poznać kilka kwestii odnośnie samych koszulek z własnym logo, jak i tego, w jaki sposób można je zamówić. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tematem, przeczytaj poradnik!

Wysokiej jakości koszulki z własnym nadrukiem

Koszulki są elementem garderoby, który każdy ma swojej szafie. Są one uniwersalne, można je nosić przez cały rok. Dlaczego więc nie skorzystać z oferty koszulek z własnym logo w celu zwiększenia widoczności swojej działalności? Koszulki mogą stanowić również podarunki dla pracowników.

Zanim przejdziemy do opisania procesu zamawiania, przystańmy przy tematu produkcji koszulek. Koszulki zazwyczaj wykonywane są z bawełny, bądź bawełny z domieszką materiałów takich jak np. poliester, czy elastan. T-shirty zamawiać można w dowolnej kolorystyce i kroju. Popularnym jest regular fit, slim fit, czy ostatnimi czasy oversize.

Oczywiście producenci oferują także pełną rozmiarówkę produktów często od XS, aż do dużych rozmiarów typu XXL, XXXL wielu innych. Rodzaje koszulek, jakie można zamówić to nie tylko popularne T-shirty, ale też tank topy, czy koszulki z długim rękawem zwane longsleeve.

Zaprojektuj sam!

To nie wszystko, bo pozostaje jeszcze kwestia nadruku. Okazuje się, że możesz go spersonalizować wedle własnego uznania. Własny nadruk w postaci np. logo firmy można wykonać samemu, poprosić o pomoc projektanta, albo skorzystać z narzędzia, jakim jest kreator koszulek itp. Okazuje się, że taki generator koszulek jest świetną pomocą w celu stworzenia produktu z własnym napisem, nadrukiem itd. Wystarczy wgrać logo firmy, a aplikacja sama wyświetli przykładowy projekt.

Firmy produkcyjne najczęściej nanoszą grafikę na produkt poprzez haft komputerowy, bądź nadruk w postaci sitodruku. Jest to sposób na trwałość aplikacji przez długi czas! Istnieje także możliwość zakupu koszulki full print, czyli całej pokrytej nadrukami, lub napisami.

Tablet graficzny — projektowanie nadruku

Gdzie zamówić koszulki z nadrukiem

Koszulki z własnym nadrukiem zamówić można w firmach zajmujących się ich produkcją. Warto poznać przykładowy proces zamówienia, przez co w szybki i bezproblemowy sposób będzie można sobie poradzić z nim w przyszłości.

Wybierz rodzaj koszulki

Pierwszym krokiem jest wybranie rodzaju koszulki na stronie producenta. Jak już wspominaliśmy, wybierać można spośród klasycznych T-shirtów, tank topów, czy koszulek z długim rękawem.

Wybierz kolor

Krokiem następnym jest wybór koloru. Warto dostosować go do kolorów przewodnich marki, firmy, czy dobrać barwy odpowiednie dla danej pracy (w przypadku zakupu koszulek dla kadry pracowniczej).

Wybierz rozmiar

Wybór rozmiaru to kolejny krok podczas składania zamówienia koszulek z własnym nadrukiem. Producenci najczęściej oferują pełną rozmiarówkę, zatem bez przeszkód dostaniemy koszulki w każdym rozmiarze.

Stwórz i wyślij własny nadruk

Kolejnym krokiem jest wysłanie logo, napisu do producenta. Logo, jak wcześniej wspomnieliśmy można przygotować w kreatorze koszulek, czy wykonać nadruk np. w programie graficznym. Tworząc własny wzór lub hasło warto pamiętać o tym aby były to motywy przykuwające uwagę. 

Kiedy aplikacja jest gotowa, plik graficzny należy przesłać do producenta. Warto także dodać kilka informacji, np. czy logo ma być umieszczone na lewej/ prawej stronie T-shirtu, lub na środku. Dodatkowo należy uwzględnić jakie nadruki nas interesują, czy będzie to np. druk DTG, lub być może haft komputerowy.

Poczekaj na wycenę i zamów!

Po tym kroku pozostaje poczekać na wycenę koszulki z Twoim wzorem. Ta często uzależniona jest od wielkości lub stopnia skomplikowania nadruku, jak i od wyboru samych koszulek. Kiedy otrzymamy wycenę, a zamówienie się zgadza, nie pozostaje nic innego jak uiścić opłatę i oczekiwać na dostawę zamówionych koszulek z nadrukiem!

Wykład, event

Gdzie wykorzystać koszulki z własnym nadrukiem

Wiemy już, na czym polega projektowanie koszulek, oraz jak stworzyć koszulkę z własnym logo. Wiemy także, jak wygląda proces zamawiania koszulek, czas zatem przyjrzeć się kwestii, gdzie dane produkty można wykorzystać. Otóż są one świetnym elementem reklamowym, który fantastycznie będzie nadawał się na rozmaite eventy, targi i wiele innych imprez podobnego typu.

Koszulki z nadrukiem można także rozdawać przybyłym osobom, jako drobny upominek. Taki zabieg na pewno podniesie popularność firmy, czy też będzie można w ten sposób zareklamować własny sklep.

Jeszcze innym pomysłem, jest wyposażenie kadry pracowniczej w firmowe koszulki z nadrukiem. Taki zabieg pozwoli wyróżnić Twoją załogę pracowniczą z tłumu!

Koszulki dla pracowników  z miejscem na nadruk

Inne gadżety firmowe

Dodatkowo poza koszulkami, można złożyć zamówienie na inne gadżety reklamowe. Wybór jest spory, gdyż rozpoczyna się od drobnych gadżetów, aż do np. innych części garderoby.

Najpopularniejszymi gadżetami posiadającymi nadruk w postaci logo lub nazwy firmy są:

  • długopisy,
  • pendrive,
  • skarpety,
  • kubki,
  • etui na telefony,
  • breloczki

i wiele innych.

Podsumowanie

Koszulki z nadrukiem to świetny pomysł w celu rozpowszechnienia wizerunku firmy. Taka forma reklamy jest stosunkowo tania, za zarazem skuteczna. Pamiętajmy o tym, żeby zamówienia na koszulki z nadrukiem składać w profesjonalnych firmach produkcyjnych, gdzie otrzymamy produkty najwyższej jakości!