Kursy

Jakie korzyści dla pracodawców niesie zatrudnienie osób z ukończonymi kursami zawodowymi?

na siłowni z trenerem personalnym

Niektóre zawody wymagają wysokich kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy, którą zdobywa się w szkołach zawodowych lub technikach. Ukończenie nauki w takiej placówce i zdanie egzaminów daje konkretny zawód, ale można też go zdobyć w szkole branżowej oferującej kursy zawodowe. Czy warto zdecydować się na taką formę nauki? Jakie korzyści zapewnia zatrudnianie pracowników z ukończonym kursem zawodowymi

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Kwalifikacyjny kurs zawodowy to specjalna i bezpłatna forma nauki pozaszkolnej. Mogą z niej skorzystać osoby pełnoletnie, które zakończyły już edukację. Kurs przygotowuje od podstaw do wykonywania wybranego zawodu. Szczegółowy program zajęć różni się w zależności od szkoły, ale musi on być oparty na jednolitym programie nauczania opracowanym przez MEN.

Co istotne, nauka w ramach kwalifikowanego kursu zawodowego jest w pełni darmowa. Zazwyczaj trwa ona cały rok lub dwa lata – w kursie mogą uczestniczyć wszystkie osoby dorosłe, niezależnie od rodzaju wykształcenia. Do wyboru jest ponad 250 specjalizacji. Zajęcia prowadzone są od podstaw, ale w ich trakcie możemy też poznać bardziej zaawansowaną, specjalistyczną wiedzę.

Jakie korzyści zapewniają kursy zawodowe?

Kwalifikowane kursy zawodowe dają szansę na zdobycie kwalifikacji zawodowych (np. technika informatyki), a do tego stanowią świetną szansę na poszerzenie doświadczenia oraz zdobycie nowych umiejętności. Nie trzeba za nie nic płacić, a w zamian otrzymujemy praktyczne wykształcenie oraz biegłość w konkretnym zawodzie.

Kursy zawodowe są cenną wskazówką dla pracodawców. Zdobycie kwalifikacji zawodowych po zakończeniu edukacji pokazuje, że pracownikowi zależy na rozwoju i poszerzaniu kompetencji w ramach wybranej ścieżki kariery. Oczywiście kwalifikowany kurs zawodowy nie daje gwarancji posiadania niezbędnej wiedzy czy doświadczenia, ale większości przypadków jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż zwykłe, płatne szkolenia organizowane przez prywatne firmy. Wybierając pracownika po kursie zawodowym można mieć pewność, że uczył się on pod okiem doświadczonych nauczycieli z wieloletnią praktyką w zawodzie – a przecież to też ma ogromne znaczenie!

Jak znaleźć pracę w Tarnowie? Najskuteczniejsze sposoby poszukiwania pracy

Choć kursy zawodowe są bardzo przydatne, to w praktyce nie dają one gwarancji na znalezienie pracy w średniej wielkości miastach takich jak Tarnów. Niestety lokalny rynek pracy nie zawsze zapewnia odpowiednie możliwości rozwoju, nawet w przypadku osób wykonujących deficytowe, pożądane zawody. Wyjaśniamy, jak znaleźć zatrudnienie w Tarnowie na GoWork.pl.

Najprostszym sposobem na znalezienie pracy w Tarnowie jest skorzystanie z serwisu ogłoszeniowego GoWork.pl. Można tam znaleźć ponad 150 aktywnych ofert pracy w różnych branżach. Wiele z nich to stanowiska idealne dla osób, które ukończyły kursy zawodowe. Innymi sposobami na znalezienie pracy w Tarnowie są grupy na Facebooku dla osób poszukujących zatrudnienia oraz ogłoszenia zamieszczane w mediach lokalnych.

Artykuł sponsorowany