Dom

5 wskazówek, które pomogą uczynić letnie wieczory w ogrodzie jeszcze przyjemniejszymi

Każdy z nas lubi przebywać w ogrodzie, czy to sącząc kawę czy zimną lemoniadę w altanie ogrodowej lub na tarasie. Jednocześnie można w tym czasie czytać książkę, słuchać muzyki i podziwiać swój ogród. Poznajcie 5 wskazówek, które uczynią letnie wieczory w ogrodzie jeszcze przyjemniejszymi.

Wskazówka nr 1: zadbaj o dobór wygodnych mebli ogrodowych, a także ich ochronę przed uszkodzeniem i kurzem 

Na pewno, aby miło spędzać czas w ogrodzie, musisz zadbać o odpowiednie meble ogrodowe. Możesz wybrać technorattanowe, które są odporne na promieniowanie UV, a także wilgoć. Jednak gdy bardzo podoba Ci się rattan, to nie musisz rezygnować z pomysłu wyboru takich mebli, gdyż zawsze możesz wybrać pokrowce na meble ogrodowe. Modele wykonane z polietylenu będą chronić lekkie, podatne na uszkodzenia i zabrudzenia meble przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Taka ochrona sprawdzi się także na meble technorattanowe, w końcu dzięki niej ochronisz meble, choćby przed ptasimi odchodami, żywicą czy kurzem. Gdy przyjdzie Ci ochota na relaks, po prostu zdejmiesz pokrowce i oddasz się błogiemu nicnierobieniu pośród piękna natury.    

Wskazówka nr 2: chroń się przed komarami, stosując proste, aromatyczne, domowe sposoby 

Relaks w ogrodzie może być naprawdę przyjemny, jednak, gdy otaczają Cię zewsząd komary, to już nie jest tak miło. Dlatego warto postawić na proste odstraszacze, które jednocześnie będą potęgować uczucie spokoju i odprężenia. Komary szczególnie nie lubią mięty. Zatem możesz doniczkę postawić na stoliku i dzięki temu ograniczyć ilość komarów wokół Ciebie. Przy okazji świeża mięta sprawdzi się świetnie do wody z cytryną, która zapewni Ci orzeźwienie w upalny wieczór.  

Wskazówka nr 3: zadbaj o odpowiedni nastrój i postaw na zapachowe świece 

Aby miło spędzać czas w ogrodzie, wybierz świece zapachowe i postaw na stoliczku przed sobą. Możesz wybrać świece, które nie tylko emitują piękny zapach, ale i odstraszają dodatkowo komary. Świetnie sprawdzają się świece z dodatkiem olejków migdałowych, cytrynowych, cynamonu czy eukaliptusa. Dobrym wyborem będzie też dodatek wyciągu kwiatu pomarańczy.     

Wskazówka nr 4: postaw na duży kufer lub puf, w którym trzymać będziesz poduszki czy koce 

Zadbaj o nastrojowe oświetlenie. Możesz wybrać lampki LED, które doświetlą Twój ogród, a także niezawodne i ekologiczne lampki solarne. Wybierz duży kufer lub puf – element zestawu mebli ogrodowych, koniecznie z pojemnikiem. Wewnątrz możesz trzymać poduszki, a także koce, które przydadzą się, gdy zrobi się chłodniej.    

Wskazówka nr 5: wybierz kurtyny wodne, które zapewnią ulgę w czasie upałów 

Jeżeli jest upalna pogoda i nawet wieczór nie przynosi ulgi, a jednak chcesz spędzić czas na zewnątrz, dobrym wyborem mogą okazać się kurtyny wodne. Taki element tworzący delikatną mgiełkę doskonale się sprawdzi i zapewni uczucie orzeźwienia. Kurtyny wodne nie są dużym wydatkiem, a jednak gwarantują odrobinę ulgi, gdy upalne dni i wieczory następują po sobie i nie ma szans choćby na odrobinę deszczu. 

Na pewno warto także zainwestować w grill ogrodowy, najlepiej elektryczny lub gazowy, który nie jest szkodliwy dla środowiska, a jednocześnie pozwala przygotować udane spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół. Otoczenie natury, cisza, spokój, dobre jedzenie i towarzystwo to przepis na udany letni wieczór.