Technologia

Co to jest Smart TV i jakich funkcji możemy się spodziewać?

Wiele osób zastanawia się, co to jest Smart TV i dlaczego telewizory z tą funkcją stały się tak popularne. Odpowiedzią może być możliwość korzystania ze znacznie bogatszej oferty treści niż te, które oferowane są przez kanały telewizyjne. Sprawdź, czego jeszcze możesz się spodziewać, jeżeli wybierzesz nowoczesny telewizor z oferty marki Samsung!

Co to jest Smart TV i dla kogo taki telewizor będzie odpowiedni?

Z powodzeniem można powiedzieć, że Smart TV to wybór odpowiedni praktycznie dla każdego użytkownika tego rodzaju urządzeń. Dlaczego? Dostęp do różnego rodzaju treści i ulubionych form rozrywki sprawia, że każdy użytkownik powinien być zadowolony.

Pierwsze telewizory z dostępem do internetu to inicjatywa marki Samsung. Od tej pory oferta urządzeń znacząco się poszerzyła, dzięki czemu możemy znaleźć nie tylko telewizory gamingowe, ale również i te, które pomogą stworzyć w domu klimat niczym z kinowej sali.

A czym dokładnie jest Smart TV? To po prostu możliwość korzystania nie tylko z dostępu do internetu, ale przede wszystkim bogatej oferty aplikacji (w przypadku Smart od Samsunga jest ich niemal 500), które pozwalają nam wybrać taki rodzaj rozrywki, jaki nam odpowiada. Począwszy od oglądania filmów i seriali (Netflix, YouTube, Player.pl, Polsat Box Go, HBO Max, Disney+, Prime Video czy CANAL+), aż po granie gry streamowane z katalogu Xbox. Nie musisz być już nawet posiadaczem konsoli.

Co to są funkcje Smart w telewizorze?

Telewizor z funkcją Smart dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Istnieje tutaj możliwość instalowania aplikacji i usuwania ich w dowolnym momencie. Wszystko po to, aby stworzyć zestaw idealny dla osoby lub osób, które korzystają z danego telewizora. Nie jesteśmy już ograniczeni przez ramówkę telewizji, gdyż samodzielnie tworzymy takie zestawienie treści, jakie będziemy z chęcią oglądać.

Funkcje Smart są łatwo dostępne i intuicyjne. Dodatkowo użytkownicy innych urządzeń marki Samsung mogą korzystać ze SmartThings. Jest to aplikacja, pozwalająca na zdalne sterowanie innymi sprzętami, które pozostają z nią kompatybilne.

Jaki telewizor ze Smart TV wybrać?

To, jaki telewizor wybierzesz, powinno być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jeżeli często oglądasz filmy i seriale, a chcesz, by były wyświetlane w jak najlepszej jakości, niemal kinowej, w takim przypadku warto postawić na jeden z większych modeli dostępnych w ofercie Samsung. Nie brakuje tutaj telewizorów mających nawet 98 cali.

Gracze wybierają przede wszystkim TV gamingowe. W ofercie Samsung nie brakuje urządzeń z Zaawansowanym Upłynniaczem Ruchu Pro, FreeSync Premium Pro, niskim Input Lag i 14-bitowym przetwarzaniem obrazu. Wybór jest niezwykle szeroki, dzięki czemu każdy użytkownik z łatwością znajdzie taki nowoczesny telewizor, który pozwoli mu cieszyć się wysoką jakością rozrywki.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.