poniedziałek, 25 września, 2023
Finanse

Jak szybko i łatwo kupić Bitcoina

Zakup BTC nie jest tak trudny, jak mogłoby się niektórym wydawać

Jak szybko i łatwo kupić Bitcoina? Co warto wiedzieć na ten temat?

Bitcoin (BTC) to bez żadnych wątpliwości najpopularniejsza i najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na całym świecie. Liczne zalety sprawiają, że przyciąga ona uwagę inwestorów i entuzjastów walut wirtualnych. Warto jednak wiedzieć nie tylko tyle, ile kosztuje Bitcoin oraz czy kurs BTC wzrośnie, ale także – jak szybko i łatwo kupić Bitcoina.

Jak szybko i łatwo kupić Bitcoina? Poznaj nasze wskazówki

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak łatwo kupić Bitcoina, to musisz wiedzieć, że najważniejszym działaniem w takiej sytuacji jest znalezienie wiarygodnej i zaufanej giełdy walut wirtualnych, za pośrednictwem której będziesz mógł dokonać zakupu BTC. Jedną z platform internetowych, które oferują tego typu usługi, jest exmo.com/pl/buy-bitcoinExmo to miejsce, w którym można kupować i wymieniać się dziesiątkami walut wirtualnych, a wśród dostępnych możliwości znajduje się właśnie Bitcoin.

Zasadniczo, jeśli chcesz rozpocząć proces zakupu Bitcoina na giełdzie online, będziesz musiał utworzyć na danej platformie konto. Rejestracja wymaga podania takich podstawowych informacji osobistych jak np.

  • imię,
  • nazwisko,
  • adres e-mail,
  • hasło – w dobie cyfrowych ataków ustawienie odpowiednio silnego hasła jest szczególnie skuteczne.

Często wymaga się od klientów, w ramach procedury określanej jako tzw. KYC (ang. Know Your Customer), przesłania również skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Co oczywiste, wymóg ten nie budzi entuzjazmu użytkowników… jest on jednak niezbędny z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Po tym, jak dokonasz rejestracji, zostaniesz poproszony  to, by zweryfikować swoje konto np. z użyciem kodu aktywacyjnego (otrzymasz go drogą mailową lub SMS). Taka procedura jest wymagana po to, by móc potwierdzić, że użytkownik dokonujący rejestracji jest w rzeczywistości posiadaczem danego numeru telefonu i/lub adresu mailowego.

Po tym, jak Twoje konto zostanie zweryfikowane, uzyskasz uprawnienia pozwalające zdeponować środki na platformie w celu zakupu Bitcoina. Zazwyczaj giełda online oferuje swoim klientom różne metody wpłaty, w tym między innymi:

  • przelewy bankowe,
  • transakcje z użyciem kart kredytowych.

Kiedy odpowiednie środki znajdą się już Twoim koncie na giełdzie internetowej, będziesz mógł przystąpić do zakupu Bitcoina. Wyszukaj BTC na liście dostępnych kryptowalut (wierz nam, że giełdy kryptowalutowe oferują możliwość handlu dziesiątkami rodzajów walut wirtualnych, a BTC, choć niezwykle popularny, jest tylko jedną spośród wszystkich dostępnych opcji) i wybierz ilość, którą chcesz zakupić.

Rzecz jasna, musisz się wówczas upewnić, czy sprawdzasz aktualne ceny. Na tym etapie powinna również wyświetlić Ci się informacja odnośnie tego, jakie są koszty związane z zakupem Bitcoina (podobnie dzieje się w przypadku np. bankowych aplikacji internetowych, jeśli chcesz dokonać zakupu akcji notowanych na giełdzie papierów wartościowych).

Zakup Bitcoina a ryzyko

Zakup Bitcoina na giełdzie jest stosunkowo prosty. Rzecz jasna, musisz mieć na uwadze, że inwestowanie w Bitcoina oraz inne waluty wirtualne wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. W związku z tym ważne jest, abyś zrozumiał ryzyko związane z inwestowaniem w krypto i zawsze inwestował tylko taką kwotę, na której stratę jesteś przygotowany.