Zdrowie

Czym jest cera mieszana i jak o nią dbać?

Z cerą mieszaną zmaga się wiele osób. Jest to jednak jeden z trudniejszych typów cery do pielęgnacji. Jak zatem dokładnie zadbać o ten typ cery i czym dokładnie się charakteryzuje? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Czym charakteryzuje się cera mieszana? 

Cera mieszana to rodzaj skóry, który charakteryzuje się różnymi strefami na twarzy: część T (czyli czoło, nos i broda) jest skłonna do przetłuszczania się i wyprysków, podczas gdy reszta twarzy może być sucha lub normalna. Pielęgnacja cery mieszanej wymaga zatem specjalnego podejścia i odpowiednich produktów, takich jak krem Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30, który zapewnia nawilżenie, matowienie i ochronę przeciwsłoneczną.

Ofertę sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/bioderma-hydrabio-perfecteur-spf30-1387.html

Jak dbać o cerę mieszaną?

Cera mieszana wymaga zrównoważonej pielęgnacji, która uwzględnia zarówno kontrolę nad wydzielaniem sebum w strefie T, jak i nawilżenie suchych obszarów. Kluczem do właściwej pielęgnacji cery mieszanej jest zastosowanie produktów, które dostarczą skórze odpowiednich składników, jednocześnie nie obciążając i nie przetłuszczając tłustych obszarów.

Krem Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30 to produkt, który spełnia te potrzeby. Jest to lekki krem nawilżający, który zawiera składniki aktywne, pomagające utrzymać optymalny poziom nawilżenia skóry. Kluczowym składnikiem tego kremu jest kompleks Aquagenium, który stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry, wzmacniając jej naturalną barierę ochronną.

Krem Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30 zawiera również filtr przeciwsłoneczny SPF30, co jest istotne dla skóry mieszanej. Promieniowanie słoneczne może pogorszyć stany zapalne i zwiększyć wydzielanie sebum w strefie T, dlatego ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna. Filtr SPF30 chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając przyspieszonemu starzeniu się skóry, przebarwieniom i uszkodzeniom spowodowanym słońcem.

Aby dbać o cerę mieszana, warto zastosować kilka kluczowych kroków pielęgnacyjnych:

  1. Oczyszczanie: Codzienne oczyszczanie skóry jest niezwykle ważne. Wybierz łagodny żel lub piankę do mycia twarzy, która nie przesuszy skóry, a jednocześnie pomoże usunąć nadmiar sebum z obszaru T. Unikaj agresywnego szorowania skóry, ponieważ to może prowadzić do podrażnień i zaostrzać problem trądziku.

  2. Nawilżanie: Nawilżanie jest kluczowe dla cery mieszanej. Stosuj lekki, nietłusty krem nawilżający, który dostarczy odpowiednie nawilżenie skórze. Krem Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30 jest doskonałym wyborem, ponieważ zapewnia intensywne nawilżenie skóry, jednocześnie matując strefę T. Dzięki temu kremowi skóra staje się miękka, gładka i promienna, a jednocześnie zmatowiona na dłużej.Krem B

  3. Kontrola sebum: Strefa T, charakterystyczna dla cery mieszanej, wymaga dodatkowej kontroli nad wydzielaniem sebum. Możesz skorzystać z produktów matujących lub kremów, które zawierają składniki regulujące produkcję sebum. 

  4. Ochrona przeciwsłoneczna: Jak wspomniano wcześniej, filtr przeciwsłoneczny jest niezwykle ważny dla cery mieszanej. Stosowanie kremu z filtrem SPF30, takiego jak Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF30, zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, które może prowadzić do uszkodzeń skóry i przyspieszonego starzenia. Należy nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym codziennie, niezależnie od pogody.