Remonty

Jak zagospodarować mały przedpokój?

Jesteś posiadaczem małego, choć bardzo urokliwego mieszkanka? Szalejące ceny nieruchomości, wzrost inflacji, trudność w otrzymaniu kredytu sprawiają, że ludzie decydują się na mniejsze metraże mieszkań. Jak mówi słynne powiedzenie “małe, ciasne, ale własne”. Coś w tym jest! Nawet jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią mieszkalną, to i tak możemy ją tak zagospodarować, aby jak najbardziej komfortowo nam służyła przez wiele lat. W małych mieszkaniach często oszczędza się miejsce kosztem przedpokoju. Jest to jednak bardzo ważny element każdego mieszkania. Jak zatem zagospodarować niewielki przedpokój, aby był jak najbardziej praktyczny i jak najlepiej prezentował na samym wejściu nasze mieszkanie?

Pamiętaj o dobrym oświetleniu

Jeżeli Twój przedpokój jest ciemny i nie ma w nim dostępu do okna, pamiętaj, aby uwzględnić to przy jego aranżacji. Takie pomieszczenie należy koniecznie rozjaśnić.  Pamiętaj o odpowiednim dobraniu oświetlenia. Właściwie dopasowane oświetlenie pozwala na optyczne powiększenie danej przestrzeni i sprawienie, iż wizualnie będzie znacznie bardziej wszechstronna. Dobrym pomysłem jest również wybór jasnych ścian i sufitów. Szeroki wybór oświetlenia, mebli i dodatków znajdziesz w internetowym salonie meblowym Zona Design https://zona-design.pl/

Zadbaj o miejsce do przechowywania kurtek i butów

W przedpokoju warto mieć miejsce na przechowywanie różnych rzeczy – przede wszystkim kurtek i butów. Dobrym wyborem jest postawienie w nim szafy. Jeśli Twój przedpokój jest niewielki, wybierz taką o niewielkiej głębokości. Dzięki temu nie przytłoczysz zbyt bardzo pomieszczenia, a jednocześnie zyskasz cenne miejsce do przechowywania swoich rzeczy. Dobrym rozwiązaniem są szafki z lustrem, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Jeśli cierpisz na deficyt miejsca do przechowywania, najlepiej aby wybrana przez Ciebie szafka sięgała aż do samego sufitu, dzięki temu unikniesz pustej, niewykorzystanej przestrzeni.

W przedpokoju konieczne jest również zorganizowanie wieszaka na kurtki. Jeśli dysponujesz naprawdę bardzo małą powierzchnią, możesz zdecydować się na mały, przytwierdzony do ściany wieszak ozdobny, na przykład przypominający poroże jelenia.

Pamiętaj o zachowaniu spójności

Pamiętaj, że przedpokój jest pewnego rodzaju wizytówką całego mieszkania. Warto zatem, aby pasował stylem aranżacyjnym do pozostałego wnętrza. Możesz również wykorzystać w nim dodatki, które nawiązują do reszty mieszkania. Bardzo wygodnym elementem w przedpokoju są ławki. Dobrym pomysłem jest na przykład wybór ławki z obiciem w kolorze nawiązującym do pozostałych pomieszczeń. Pozwoli to na zachowanie spójności.