Zakupy

Kobiecy niezbędnik wakacyjny – o czym nie możesz zapomnieć podczas letniego wyjazdu?

tematy do rozmowy z dziewczyną

Lato sprzyja wyjazdom nie tylko niedalekim, ale również i za granicę. Jest to czas słońca, wysokiej temperatury i urlopów, które chcemy wykorzystać na relaks i odpoczynek. Aby mogło się tak stać, musimy odpowiednio spakować naszą walizkę, nie zapominając o najpotrzebniejszych i niezbędnych rzeczach. Co musi znaleźć się w Twojej torbie na wyjazd? Przeczytaj poniżej!

Przygotowanie do pakowania

Bez względu na to, gdzie planujemy spędzić nasz wypoczynek musimy się odpowiednio na to przygotować. To, co spakujemy do walizki czy plecaka zależy nie tylko od celu podróży, ale również długości jej trwania czy aktywności, które mamy zamiar tam wykonywać. Trzeba jednak pamiętać, że im bagażu mniej, tym lepiej. Dlaczego? Takim sposobem nie przekroczymy dopuszczalnej wagi bagażu, ale i nawet zaoszczędzimy pieniądze (dodatkowy bagaż rejestrowany w samolotach jest płatny).

Co zabrać ze sobą na wakacje?

Najlepszym sposobem na pakowanie się na wyjazd jest sporządzenie listy – dzięki niej niczego nie zapomnimy, a nawet dwa razy się upewnimy, czy aby na pewno wszystko mamy. Co powinno się na niej znaleźć?

 • Dokumenty – są one niezbędne podczas każdego wyjazdu. W Twoim portfelu powinien znaleźć się dokument tożsamości, bilety, dokument ubezpieczenia, pieniądze lub karta kredytowa/debetowa oraz – jeżeli jedziemy na wakacje swoim samochodem, bądź planujemy go wypożyczyć na miejscu – prawo jazdy,
 • Apteczka – powinny się w niej znaleźć leki, które przyjmujemy na stałe. Dodatkowo, warto spakować do niej środki przeciwbólowe, plastry, probiotyki, leki przeciwalergiczne, leki przeciw biegunce czy na chorobę lokomocyjną. Co więcej, jeżeli udajemy się do miejsca, gdzie panuje wysoka temperatura, to należy również do apteczki włożyć krem do opalania i po opalaniu, aby zapobiec poparzeniom słonecznym,
 • Kosmetyki – jeżeli Twoja skóra nie posiada szczególnych wymagań w kwestii jej pielęgnacji to postaraj się zabrać ze sobą jak najmniej kosmetyków, aby niepotrzebnie nie obciążać bagażu. Możesz kupić małe pojemniki i przelać do nich kremy i żele, które używasz na co dzień, bądź udać się do drogerii i kupić ich mniejsze odpowiedniki. Nie można również zapomnieć o środkach higienicznych. Jeżeli akurat w czasie urlopu wypada Ci miesiączka to musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, jak np. majtki menstruacyjne Protect marki WIMIN, które możesz używać nie tylko pod ubraniem, ale również solo – jako krótkie spodenki!
 • Odzież – rodzaj odzieży i liczba sztuk zależy od tego na ile wyjeżdżamy, co planujemy podczas urlopu robić i jaka będzie wtedy pogoda. Warto jednak w tym punkcie stosować się do kilku zasad:
  • na tygodniowy urlop przygotuj 3-4 zestawy garderoby – do jednych spodni możesz ubrać kilka pasujących bluzek itd.,
  • zastanów się co będziesz robić na wyjeździe; jeżeli chcesz udać się do teatru czy opery musisz zabrać ze sobą bardziej elegancki strój, a jeśli planujesz zwiedzanie muzeów to musisz spakować coś bardziej wygodnego,
  • pogoda, którą sprawdzisz przed wyjazdem nie jest pewna – to wskazówka, mówiąca o tym jakich warunków atmosferycznych możesz się spodziewać,
  • podróżując z dzieckiem pamiętaj o tym, że potrafi się ono częściej pobrudzić, co skutkuje większą ilością zestawów do spakowania.
 • Rzeczy umilające czas – zaliczamy do nich np. wszelką elektronikę, książki czy czytniki,
 • Rzeczy na plażę/wycieczkę górską – w zależności od tego, co będziesz robić na wyjeździe, musisz pamiętać o spakowaniu odpowiednim ekwipunku.

Źródło: https://allwimin.com/pl/