Finanse

Bramki SMS – jak poprawiają komunikację z Twoim klientem?

Wiadomości SMS są jednym z najbardziej precyzyjnych sposobów na efektywną komunikację z kontrahentami. Niezawodna mobilna metoda pozwala dotrzeć z treścią do spersonalizowanej grupy docelowej. Sprawdź, dlaczego telefoniczna komunikacja za pośrednictwem wiadomości tekstowych optymalizuje procesy marketingowe.

Płatności SMS – na czym polegają?

Płatności dokonywane za pośrednictwem SMS-ów dzielą się na dwie podstawowe grupy. Pierwszą z nich są transakcje bezpośrednie, które można kojarzyć przede wszystkim z usług typu premium SMS. Odbiorca, który wyraża zainteresowanie daną ofertą, może zdecydować się na wykupienie abonamentu poprzez wysłanie wiadomości tekstowej na płatny numer. Jest to metoda wykorzystywana szczególnie często przez firmy oferujące cykliczne usługi. Drugą formą są płatności pośrednie, które skupiają się na zaprezentowaniu odbiorcy odnośnika w wysyłanej wiadomości. To nic innego jak link, który przekieruje adresata np. do zakładki w sklepie internetowym. Płatności SMS są wygodną formą finalizacji zakupów – pomagają również dokonywać bieżącej analizy skuteczność tej formy komunikacji z klientami.

Zalety płatności SMS

Bezpośrednia komunikacja tekstowa jest jedną z najskuteczniejszych form porozumiewania się z klientami. To powszechnie akceptowana i wiarygodna metoda nawiązywania relacji oraz podtrzymywania optymalnego stopnia komunikacji. Dzięki wdrożeniu działań sprzedażowych, wiadomość SMS może pozwolić na zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Porozumiewanie się za pośrednictwem wiadomości telefonicznych może być wykorzystywane w sposób hybrydowy, łącząc w sobie działania informacyjne oraz te, które skupiają się na sprzedaży produktów lub usług.

Do pośredniego pobierania płatności wykorzystuje się integrowalne bramki SMS. To wygodne narzędzie, które dostosowuje się za pośrednictwem m.in. API, panelu witryny online czy plików konfiguracyjnych.

Łatwość i szybkość użycia

Bramki SMS stanowią masowe narzędzie komunikacyjne. Spersonalizowany komunikat może – w mgnieniu oka – dotrzeć do szerokiej grupy docelowej. Wszystko dzieje się w sposób niemalże natychmiastowy, który nie wymaga zaawansowanych działań konfiguracyjnych.

Lepsza bieżąca komunikacja

Responsywność wiadomości SMS jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku innych kanałów komunikacyjnych. Pozwala to na utrzymywanie stałego kontaktu z klientami w dowolnym okresie. Daje to również pewność, iż treść została dostarczona do właściwej, precyzyjnie wskazanej, osoby – właściciela danego numeru telefonu.

Powszechność

Z telefonu komórkowego korzysta niemal każdy. Jeden numer przypisany jest tylko do jednej, konkretnej osoby. Smartfon jest stałym towarzyszem w zasadzie każdego odbiorcy. To z kolei sprawia, że metoda komunikacji SMS jest wciąż najbardziej powszechną formą wymiany informacji. Ponadto stanowi także precyzyjną formę docierania z komunikatem. Metoda pozwala na skuteczniejsze ściąganie zaległych należności dzięki bezpośredniemu kontaktowi.

Możliwość wzrostu sprzedaży

Wiadomość SMS, mimo ograniczonej liczby znaków, w wyczerpujący sposób dostarcza najważniejsze informacje. Pozwala wielu firmom na zwiększenie zysków sprzedażowych. Dużą korzyścią związaną z wykorzystaniem płatności SMS jest klarowny sposób przeprowadzania analizy konwersji. Każde kliknięcie w odnośnik (link) jest rejestrowane w panelu statystyk, co pozwala zbadać rzeczywistą skuteczność komunikacji.

Zdjęcie autorstwa jannoon028 Freepik.