Zakupy

Szaty Liturgiczne na każdy dzień roku Kościelnego

Oranty.pl, są wiodącym dostawcą produktów kościelnych, alb i szat na Polskim rynku. Produkcja ta funkcjonuje od wielu lat i otrzymała zaufanie licznych kapłanów oraz świątyń, zawdzięczając to najwyższej jakości haftu i wiarygodnej obsłudze klienta.

Wartość szat i artykułów kościelnych w różnych okresach roku

Produkty kościelne, w tym szaty, obrusy i lektoria, odgrywają znaczącą rolę w liturgii, odzwierciedlając bogactwo tradycji i symbolikę różnych obrzędów kościoła. Każda liturgia w okresie roku liturgicznego posiada swoje charakterystyczne cechy, co wpływa na wybór odpowiednich obrusów, szat i alb.

Okres Adwentu i Bożego Narodzenia

Okres Adwentu to czas czuwania i przygotowania na przyjście Jezusa. W tym czasie duchowieństwo i wierni wykorzystują tradycyjne, fioletowe ornaty, które wyrażają pokutę i refleksję. Jednak w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, artykuły te  przeistaczają się na białe lub złote, charakteryzując radość i uroczystość narodzin Pana Jezusa.

Okres Wielkiego Postu

Wielki Post określa moment pokuty, modlitwy i postu. W tym czasie, szaty i ornaty są zazwyczaj koloru fioletowego, ukazującym skruchę oraz nawrócenie.

Wielkanoc i okres zwykły

Najważniejsze ze świąt czyli Wielkanoc, obchodzone z nadzieją i zachwytem w zmartwychwstanie Chrystusa. Zdobienia kościelne i szaty w okresie są koloru białego lub złotego, symbolizującego triumf i błogosławieństwo.

Okres Bożego Ciała

Podczas święta Bożego Ciała, stosowane są na ogół białe szaty i parasole procesyjne, które są wykorzystywane w czasie procesji z Najświętszym Sakramentem.

Święto Wszystkich Świętych i Uroczystość Zmartwychwstania

Podczas Święta Wszystkich Świętych oraz Uroczystości Zmartwychwstania, akcesoria przybierają barwę białą, prezentując nadzieję na życie wieczne.

Święto Trzech Króli

To święto obchodzone 6 stycznia, w czasie którego ornaty i szaty są w odcieniach purpury, czerwieni lub złota, symbolizującą majestat i bogactwo.

Profesjonalna oferta

Oranty.pl posiada wszechstronny wybór szat i akcesori kościelnych, dostosowanych do każdego z okresów roku liturgicznego oraz obrzędów. Z racji tradycyjnej technologii haftowania, szaty te wykonane są z najwyższą szczegółowością o każdy detal. Firma jest zarazem gotowa zrealizować indywidualne zamówienia zgodnie z wizualizacją klienta.

Nie tylko jakość asortymentu, ale również bogaty wybór wzorów, materiałów sprawiają, że Oranty.pl to idealny partner dla kościołów i kapłanów upatrujących idealnych szat i artykułów kościelnych.

Lider jakości

Firma Oranty.pl to ceniony producent szat, oferujący produkty najlepszej jakości, które odzwierciedlają wielkość  i znaczenie różnorodnych okresów roku liturgicznego. Dzięki wszechstronnej ofercie i indywidualnemu podejściu do klienta, firma ta wypracowała zaufanie wielu parafii oraz zadowolonych klientów. Jeśli więc wypatrujesz najwyższej jakości ornatów i artykułów kościelnych, Oranty.pl to najlepszy wybór.

https://ornaty.pl/