Zdrowie

Skuteczna depilacja laserowa – fakty i mity

Problematyczne owłosienie na ciele bardzo często wzbudza nasze kompleksy i sprawia, że musimy się często golić w zaciszu domowym. Na szczęście z pomocą przychodzi depilacja laserowa, która z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród osób w każdym wieku! Sprawdźmy, jakie fakty i mity trzeba znać o skutecznej depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest bolesna – MIT

Faktem jest, że odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj jednak depilacja laserem wiąże się z brakiem dolegliwości bólowych, przy czym można skorzystać z maści znieczulających i schładzania skóry. Ciekawe usługi dotyczące depilacji laserowej znajdziemy na stronie https://viviestetic.eu. W salonie medycyny estetycznej uzyskamy profesjonalne wsparcie na najwyższym poziomie. Zabiegi na ciało w Żorach nie mają tajemnic dla ekspertów z doświadczeniem!

Laser usuwa jedynie ciemne włoski – FAKT

Depilacja laserowa w Żorach pozwala skutecznie usunąć włoski i ciemniejszych barwach. Jest to związane z melaniną, czyli związkiem występującym z organizmie człowieka. Wskazaniem do przeprowadzenia depilacji są najczęściej grube i ciemne włosy. Z  kolei w przypadku bardzo jasnych włosków można nie uzyskać wystarczających efektów.

Zabieg trwa długo – MIT

Warto zauważyć, że niezawodne zabiegi na twarz w Żorach i inne usługi nie trwają długo. Jest to zależne głównie od ilości owłosienia i powierzchni depilowanej skóry. Najwięcej trwa depilacja nóg (około godziny), a najkrócej depilacja pach (15-20 minut). Poza tym plusem jest to, że zabieg depilacji laserowej nie musi być kosztowny. 

Depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry – FAKT

To skuteczny i profesjonalny zabieg, który odznacza się bezinwazyjnością. Można go wykonać praktycznie w obrębie każdej części ciała. Najczęściej jednaj stawiamy na nogi, pachy i okolice bikini. Konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, tak aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Warto jest wybierać jedynie sprawdzone gabinety medycyny estetycznej, które korzystają z nowoczesnego sprzętu. 

Jak widzimy, laserowa depilacja pozwoli nam na długi czas cieszyć się gładką i ładną skórą.