Remonty

Co wpływa na koszt montażu kabiny prysznicowej?

Wybierasz kabinę prysznicową? Chcesz znaleźć najlepszy produkt pod względem odniesienia ceny do jakości spośród opcji dostępnych na rynku?

Typ i model kabiny prysznicowej

Wybierasz kabinę prysznicową? Chcesz znaleźć najlepszy produkt pod względem odniesienia ceny do jakości spośród opcji dostępnych na rynku? Wówczas zachęcamy do przeczytania niniejszego artykułu, w którym znajdziesz odpowiedź na kluczowe dla wielu pytanie: ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

Przystępując do wyboru kabiny prysznicowej, w pierwszej kolejności zastanów się nad jej typem i modelem, gdyż to te parametry w końcu zdecydują o tym, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej i jak szybko uda się go zrealizować.

Wpływ typu kabiny na koszty montażu

Dokładnie przyjrzyj się łazience, pomyśl nad tym, jak często Ty, a także inni domownicy będą korzystać z kabiny prysznicowej, jak również określ, jakie są lub mogą wystąpić szczególne potrzeby u Was w najbliższym czasie. Następnie rozważ, jaka kabina będzie najbardziej odpowiednia:

 • zaokrąglona lub z kątami prostymi (prostokątna, kwadratowa);
 • wolnostojąca, narożna lub wnękowa;
 • z płaskim lub głębokim brodzikiem, a być może w ogóle bez niego;
 • z drzwiami uchylnymi lub przesuwnymi, a może typu walk-in.

Koszt montażu kabin prysznicowych różnego typu zauważalnie się różni: w przypadku kabin narożnych ze względu na łatwość instalacji może być nawet o 30-40% niższy niż w przypadku kabin walk-in.

Czy zaawansowane funkcje kabiny zwiększają koszty instalacji?

Jeśli kabina prysznicowa jest wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak: hydromasaż, chromoterapia lub systemy parowe, korzystanie z niej będzie o wiele bardziej komfortowe, a każda kąpiel przekształci się w domowy zabieg spa. Jeśli jednak za montaż klasycznej kabiny prysznicowej zapłacimy od kilkuset do maksymalnie 1500 zł, to w przypadku prac z kabinami, które mają dodatkowe funkcie, trzeba się liczyć z tym, że cennik montazu kabiny prysznicowej będzie oscylował na poziomie 2000-5000 zł.

Wymagania dotyczące instalacji

Decydując się na kabinę prysznicową w swojej łazience, należy obowiązkowo sprawdzić, czy obecna instalacja wodna i elektryczna pozwalają na realizację takich prac. Często cena montażu kabiny prysznicowej obejmuje koszt dodatkowych usług hydraulicznych, szczególnie jeśli mowa o mieszkaniach, w których dawno nie było remontu.

Konieczność adaptacji istniejącej łazienki

Instalacja nowej kabiny prysznicowej najczęściej wymaga bodajże nieznacznej adaptacji pomieszczenia łazienki. Najczęściej wchodzą w grę przeróbki hydrauliczne, których cena za montaż kabiny prysznicowej może okazać się dość wysoka:

 • zmiana rozkładów rur (od 1000 do 3000 zł);
 • instalacja nowych punktów wodnych (od 500 do 1500 zł za każdy punkt);
 • instalacja systemów podgrzewania wody (prosty podgrzewacz przepływowy kosztuje około 1000-2000 zł, do tego warto doliczyć montaż prysznica cena instalacji)  itp.

Może się także pojawić potrzeba przestawienia drzwi w łazience lub zmiany kierunku ich otwierania, zmiana lokalizacji gabarytowych urządzeń sanitarnych albo mebli itd., co również będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. 

Dodatkowe prace hydrauliczne i ich wpływ na cenę

Najtaniej zapłacimy za instalację kabiny prysznicowej, podłączając ją do istniejącej instalacji wodnej – montaż kabiny prysznicowej cena w tym przypadku waha się na poziomie 500-1500 zł, w zależności od typu kabiny. Jednak mogą się też pojawić wydatki związane z dodatkowymi pracami hydraulicznymi, na przykład:

 • instalacja nowego odpływu i syfonu – cena usługi wynosi od 300 do 900 zł;
 • dostosowanie ciśnienia wody decyduje o tym, że montaż kabiny cena wzrośnie o dodatkowe 200-500 zł;
 • wymiana starych rur może kosztować dodatkowe 2000-3000 zł.

Materiały i narzędzia potrzebne do montażu

Na to, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej, może również wpływać potrzeba zakupu dodatkowych materiałów, a także kupna lub wynajmu narzędzi montażowych.

Koszty materiałów montażowych i ich wpływ na całkowitą cenę

Koszt montażu kabiny prysznicowej zależy także od ceny materiałów montażowych, takich jak: silikon (tubka kosztuje od 20 do 50 zł), taśma teflonowa (5-15 zł za rolkę), złączki i elementy montażowe (od 20 do 100 zł za szt.) i in.

Czy potrzebne są specjalistyczne narzędzia?

Montaż kabiny prysznicowej cennik zawiera czasem koszt zakupu lub wynajmu specjalistycznych narzędzi stosowanych podczas montażu. Ceny na takie sprzęty przedstawiają się następująco:

 • Wiertarka z zestawem wierteł od 200 zł do 1000 zł;
 • Poziomica: 20-100 zł;
 • Zestaw kluczy nastawnych i imbusowych: od 50 do 200 zł;
 • Kombinerki: od 20 do 50 zł;
 • Poziom wodny: od 20 do 100 zł.

Zaoszczędzić na zakupie sprzętu, a dodatkowo otrzymać gwarancję prawidłowej i bezpiecznej instalacji kabiny prysznicowej można zamawiając tę usługę u fachowców online.