Technologia

Jak przygotować stanowisko gamerskie, aby było estetyczne i funkcjonalne?

Marzy Ci się własne stanowisko gamingowe? W takim razie chętnie doradzimy Ci, na jakie aspekty powinieneś zwrócić uwagę, aby grało Ci się komfortowo.

Na te rzeczy zwróć szczególną uwagę

Naturalnie w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o gamingowy PC. Znajdź komputer stacjonarny na www.komputronik.pl/category/5801/komputery-pc.html wśród najnowszych modeli. Gdy wybierzesz już egzemplarz dla siebie, będziesz mógł skupić się na kolejnych istotnych elementach. Na co warto zwrócić uwagę?

Fotel

Bez dobrego fotela ciężko o komfortowe rozgrywki, które często mogą trwać wiele godzin. Z tego powodu warto poszukać modelu, który zapewni Twojemu kręgosłupowi odpowiednie wsparcie. Do tego ważną funkcją jest możliwość samodzielnej regulacji siedziska oraz kąta nachylenia oparcia. Sprawdź również, czy fotel, który oglądasz, jest dostosowany do Twojej wagi.

Kolejną kwestią jest zagłówek – powinien on dobrze wspierać Twoją szyję, aby odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa. Ważną rolę odgrywa również materiał, z którego wykonane jest siedzenie. Modele z naturalnej skóry dobrze przepuszczają powietrze, dzięki czemu uchronią Cię przed nadmiernym poceniem się.

Słuchawki

Granie opiera się nie tylko na obrazie, ale i dźwięku. Dlatego wybór odpowiednich słuchawek ma znaczenie. Miękkie i wygodne nauszniki sprawią, że nawet podczas dłuższej gry nie będziesz czuł dyskomfortu, szczególnie gdy wybrany przez Ciebie model będzie posiadać także regulowany pałąk. Jeśli jesteś osobą, która preferuje rozgrywki sieciowe i w trakcie gry rozmawia z innymi graczami, dobrym pomysłem może okazać się używanie słuchawek z mikrofonem.

Klawiatura i myszka

Klawiatury i myszki to kolejny segment rynku komputerowego, który ma swój odłam poświęcony graczom. W przypadku klawiatur możesz postawić na model z podświetleniem, które możesz samodzielnie ustawić. W kwestii funkcjonalności istotne jest to, aby każdy przycisk można było łatwo wcisnąć. Upewnij się też, że szerokość klawiatury jest dla Ciebie odpowiednia.

W przypadku myszki możesz zdecydować się na model, który będzie posiadać kilka dodatkowych przycisków. Można je zaprogramować tak, aby powodowały one konkretne zdarzenie w grze. Oczywiście podświetlenie myszki to kolejna funkcja, która może Cię zainteresować.

Oświetlenie

Lampki LED mogą ozdobić nie tylko obudowę Twojego PC, ale również blat biurka. Ciekawy efekt wywołuje wybranie tej samej barwy światła na klawiaturze oraz myszce. Kolory możesz zresztą co jakiś czas zmieniać, aby nie było zbyt monotonnie.

Jeden czy dwa monitory?

Kolejną kwestią jest monitor. Powinien być on regulowany w taki sposób, abyś mógł ustawić go na wysokości wzroku. Możesz rozważyć też wybranie modelu, który posiada technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła. Dzięki temu Twój wzrok nie będzie nadmiernie obciążony. Zastanów się również nad tym, czy nie będzie Ci potrzebny drugi monitor. Granie na dwóch ekranach zapewnia nowe doznania, a do tego daje nowe możliwości.

Szukasz komputera, który będzie nie tylko mocny, ale i intrygujący swoim wyglądem? Odkryj potęgę gamingu z komputerami do gier na www.komputronik.pl/search-filter/5801/komputery-do-gier.

Dodatkowe elementy wystroju

Jeśli chcesz, aby Twoje stanowisko gamingowe dobrze się prezentowało, możesz zadbać także o odpowiednie dodatki. Przykładowo – na biurku możesz postawić figurkę z ulubionej gry. Z kolei nad monitorem możesz powiesić plakat albo dwa, aby nadać pomieszczeniu dodatkowego klimatu.

Niektórzy lubią dodać trochę zieleni. Roślina doniczkowa na biurku? Jeśli uważasz, że będzie pasować do pomieszczenia, śmiało zdecyduj się na taki krok. Taki styl do Ciebie nie przemawia? W takim razie możesz postawić na gadżety, które były dodane do edycji kolekcjonerskiej Twojej ulubionej gry. Wówczas, gdy odwiedzą Cię goście, od razu zobaczą, jakich produkcji jesteś fanem.

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele akcesoriów gamingowych. Dzięki temu możesz sprawdzić, które z nich będą nadawać się do Twojego stanowiska. Z nimi spędzanie czasu na Twoim ulubionym hobby może stać się jeszcze przyjemniejsze!

Artykuł sponsorowany