Zakupy

Jaki towar sprzedają lombardy?

Lombardy często zaskakują bogactwem swojej oferty, a do tego bywają sporo tańsze od sklepów. To prawda, że jest tu głównie towar z drugiej ręki, ale zazwyczaj asortyment obejmuje rzeczy w bardzo dobrym stanie, nadające się do dalszego użytkowania. Coś dla siebie powinni też znaleźć kolekcjonerzy.

Jaki towar jest sprzedawany w lombardach?

Towar, który chyba najbardziej jest kojarzony z lombardem, to biżuteria. W lombardach można znaleźć szeroki wybór ozdób ze złota i srebra, czasem trafia się także biżuteria zabytkowa, o historycznej wartości, prócz tego oferta często obejmuje luksusowe, markowe zegarki, brylanty i diamenty, wartościowe monety.

Do lombardu warto się też wybrać po tanią elektronikę – w sprzedaży są m.in. telefony komórkowe, tablety, telewizory, komputery, sprzęt RTV. Elektronika użytkowa w lombardzie jest w pełni sprawna i względnie nowa, bez bardzo widocznych śladów użytkowania, dzięki czemu można zostać posiadaczem dobrego modelu smartfona czy laptopa za dużo mniejsze pieniądze niż kupując taki sprzęt w sklepie.

Co jeszcze oferują lombardy? W wielu placówkach sprzedaje się jeszcze sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, urządzenia medyczne, gry, zabawki dla dzieci, sprzęt studyjny i estradowy, AGD. Sporo jest przedmiotów kolekcjonerskich, a w wybranych lombardach prowadzi się dodatkowo sprzedaż dzieł sztuki oraz antyków.

 

Czy opłaca się kupować w lombardzie?

Lombardy to idealne miejsca dla poszukiwaczy okazji. Ceny są bardzo atrakcyjne, a czasem udaje się nawet trafić przedmioty w fabrycznych opakowaniach, na gwarancji producenta, kosztujące oczywiście mniej niż w sklepowej sprzedaży. Kupujący nie muszą się przy tym obawiać, że trafi do nich przedmiot kradziony, bo przed wystawieniem na sprzedaż cały asortyment jest weryfikowany pod tym kątem. Nie ma też ryzyka, że do rąk klienta trafi sprzęt niesprawny, bo i to lombard sprawdza przed sfinalizowaniem transakcji.

Bezpieczne, i zarazem wygodne dla klienta, są także zakupy online, np. w Lombard Express. Każda oferta jest dokładnie opisana, ze zdjęciami wystawionego przedmiotu, a przesyłkę dostarcza kurier pod adres wskazany w zamówieniu – przy sprzedaży internetowej kupujący ma prawo do zwrotu towaru, jeśli nie spełnia on jego oczekiwań.