Kursy

Młodzieżowe kursy językowe za granicą. Czy warto zainwestować w edukację poza krajem?

W dzisiejszym globalizującym się świecie znajomość języków obcych staje się niemalże koniecznością. Wielu rodziców zastanawia się, czy wysłanie swoich dzieci na młodzieżowe kursy językowe za granicą to dobry pomysł. W niniejszym artykule omówimy podstawowe aspekty takich kursów oraz przybliżymy ofertę kursów językowych na Malcie.

Dlaczego warto wybrać kurs językowy za granicą?

Kultura i język w jednym

Młodzieżowe kursy językowe za granicą oferują coś, czego kursy prowadzone w kraju nie mogą dostarczyć – pełne zanurzenie w obcym języku i kulturze. Uczestnicy nie tylko uczą się języka w klasie, ale również mają okazję do codziennej praktyki, komunikując się z mieszkańcami i uczestnicząc w życiu społecznym danego kraju. Pozwala to na szybszą i bardziej efektywną naukę.

Wzbogacenie osobiste

Wyjazd na kurs językowy za granicą to również niesamowita okazja do rozwoju osobistego. Młodzi ludzie uczą się samodzielności, odpowiedzialności oraz radzenia sobie w nowych, często nieznanych sytuacjach. Uczą się tolerancji i otwartości na różnorodność kulturową. Te umiejętności są nieocenione w życiu dorosłym.

Nowe znajomości

Szkoły organizujące kursy językowe przyciągają młodzież z różnych zakątków świata. Dzięki temu uczestnicy mają okazję nawiązać międzynarodowe znajomości, które mogą przerodzić się w długotrwałe przyjaźnie. To także świetna okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnego motywowania się do nauki.

Kurs językowy na Malcie – idealne połączenie nauki i wakacji

Embassy Summer – sprawdzony wybór

Jedną z wiodących organizacji, która od 1991 roku z dużym sukcesem organizuje kursy językowe dla obcokrajowców, jest EC. W 2019 roku została połączona ze znaną szkołą Embassy Summer, tworząc doskonałe warunki do nauki na Malcie. Ośrodki nauczania, zarządzane przez Embassy Summer, posiadają rekomendację Maltańskiego Ministerstwa Edukacji. To gwarancja wysokiej jakości nauki i doskonałych warunków do rozwoju językowego.

Urok Malty

Malta to miejsce pełne magii, które każdego roku przyciąga rzesze turystów. Ciepłe morze, słońce, starożytne zabytki i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to idealne miejsce do nauki i odpoczynku. Język angielski, będący językiem urzędowym na Malcie, dodatkowo podnosi atrakcyjność tego miejsca.

Nowoczesne centrum nauczania

Zajęcia lekcyjne odbywają się w prywatnej szkole St. Martins College w miejscowości Swatar. Szkoła ta oferuje nowoczesne, klimatyzowane sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi, bibliotekę, pokój audiowizualny, sale artystyczne, pokój teatralny oraz kafeterię. St. Martins College może przyjąć około 400 uczestników w jednym terminie, co pozwala na organizację kursów w kameralnej atmosferze.

Finanse a jakość edukacji

Wysokiej jakości kursy językowe za granicą to inwestycja, która nie jest najtańsza. Koszt takiego kursu obejmuje nie tylko opłatę za naukę, ale również zakwaterowanie, wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje. Ceny kursów wahają się w zależności od kraju, długości trwania kursu oraz standardu zakwaterowania. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że inwestycja ta przekłada się na konkretne korzyści edukacyjne i życiowe, które mogą otworzyć przed młodym człowiekiem wiele drzwi w przyszłości.

Czy to dobry pomysł?

Podsumowując, młodzieżowe kursy językowe za granicą to doskonała inwestycja w przyszłość młodego człowieka. Dzięki pełnemu zanurzeniu w obcym języku i kulturze, uczestnicy takich kursów mogą szybko i efektywnie podnieść swoje kompetencje językowe. Ponadto uczą się samodzielności, odpowiedzialności oraz tolerancji. Nawiązują międzynarodowe przyjaźnie i zdobywają doświadczenia, które będą niezwykle cenne w życiu dorosłym. Więcej informacji o kursach językowych organizowanych przez ATAS znajdziesz na stronie https://www.atas.pl/pl/kursy-jezykowe 

Jeżeli rozważasz wysłanie swojego dziecka na kurs językowy za granicą, warto zastanowić się nad ofertą Embassy Summer na Malcie. To miejsce łączy w sobie doskonałe warunki nauki z niezapomnianymi wakacyjnymi przeżyciami, co czyni je idealnym wyborem dla młodzieży.