Dom

10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed pomalowaniem pokoju

Malowanie może być naprawdę zabawne, jeśli wiesz, jak to zrobić poprawnie. Dzielimy się wieloma krokami, aby Twój projekt malarski wyszedł idealnie!

Kup te produkty teraz: Krzesło barowe – stół jadalny

Żyjesz z nudnymi białymi ścianami, ale nie cierpisz myśli o malowaniu? Malowanie jest często zadaniem, którego boją się właściciele domów. Jest to jednak jeden z najtańszych sposobów na poprawę wyglądu domu bez większego wysiłku.

Kolory farb mogą radykalnie zmienić nastrój i wystrój Twojego domu. Farba może stanowić wyraz wyrazistych plam lub stanowić miękkie tło dla bardziej stonowanego wnętrza. Tak czy inaczej, malowanie jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych narzędzi w świecie projektowania wnętrz. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed malowaniem – rzeczy, które znacznie ułatwią ci pracę. Nigdy nie wiadomo, po przeczytaniu tego malowanie może sprawiać ci przyjemność.

Tutaj odkryjesz 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed malowaniem, a które mogą szybko przekształcić strach w sukces:

Nauka prawidłowego malowania może sprawić, że Twoje projekty będą pięknie wyglądać. Wykonaj czynności przygotowawcze – nie pomijaj szczegółów!

Zakupy tych produktów Teraz: Accent Lustro – Malowanie ścian – Rzut Poduszki – Rug

Przygotowanie pokoju ma znaczenie

Wiadomo, że malowanie jest dużo łatwiejsze, gdy nic nie stoi na przeszkodzie. Oznacza to opróżnienie pomieszczenia lub przynajmniej tyle, ile to możliwe. Jeśli malujesz swój salon, przesuń duże meble na środek i przykryj je starymi prześcieradłami lub ściereczkami.

Chociaż zburzenie ścian wydaje się zbędnym krokiem, jest to bardzo ważny krok. Czy widzisz to, czy nie, na ścianach jest nagromadzony brud, kurz i oleje z twoich rąk. Usunięcie tego gruzu przed malowaniem umożliwi przyleganie farby do ścian.

Należy również wypełnić wszelkie dziury lub pęknięcia po gwoździach za pomocą szpachlowania, a także zakleić sąsiednie ściany, obramowanie okna, włącznik światła lub osłony gniazd. Do przykrycia podłogi użyj ściereczek, gazet lub rolki papieru.

Bardzo ważne jest, aby przygotować pokój przed malowaniem. Obejmuje to filmowanie wszystkich mebli / przykrycie ich i wypełnienie otworów po paznokciach.

Kup teraz te produkty: Sofa segmentowa – malowanie ścian

Przetestuj kolor farby

Bardzo trudno jest określić, jak dany kolor będzie wyglądał na ścianach i przy Twoim oświetleniu. Jeśli masz na myśli kolor , dobrym pomysłem jest zakup próbki.

Pozostaw farbę do wyschnięcia, obserwując jej kolor zarówno w dzień, jak iw nocy. To da ci prawdziwy obraz tego, jak kolor będzie wyglądał na twoich ścianach. Jeśli nie jesteś pewien koloru, kup kilka próbek i zrób to samo. Możesz być zaskoczony tym, jakie kolory naprawdę lubisz, a jeszcze bardziej zaskoczony, jak to, co uważałeś za swój ulubiony kolor na próbce, wygląda okropnie w Twoim domu.

Pamiętaj, aby przetestować próbki kolorów, zanim zdecydujesz się na kolor farby.

Malowanie pokoju – pozwól kolorom na swoje życie


Dla niektórych kolor może przytłaczać. Nie pozwól jednak, by strach przed kolorem sprawił, że wybierzesz biel, złamaną biel lub beż, wypróbowanie kilku różnych kolorów pozwoli na stworzenie w pomieszczeniu specyficznego klimatu, np. Ciemne kolory dodają przestrzeni tekstury i głębi. Jest to szczególnie ważne, jeśli pomieszczenie jest bardzo duże i ma wysokie sufity. Z drugiej strony, jeśli masz mały pokój, taki jak wanna dla gości, bez naturalnego światła, jaśniejsze, jaśniejsze kolory mogą naprawdę otworzyć przestrzeń i sprawić, że będzie ona znacznie większa. Zasadniczo nie bój się kolorów – eksperymentuj zobaczyć, co działa – możesz być zaskoczony!

Kolor może być zabawny, więc nie bój się dodać go do swojego domu. Nawet jeśli pomalujesz tylko jedną ścianę akcentującą w odważnym odcieniu.

Zwróć uwagę na wybrane wykończenie


Zaskakujące jest, że nie tylko kolor ma znaczenie, ale także wykończenie lub połysk. Lakiery o wysokim połysku są bardzo trwałe i łatwiejsze do czyszczenia, ale ich wadą jest to, że często podkreślają niedoskonałości ścian.

Z drugiej strony płaskie wykończenie farbą ukryje te niedoskonałości. Jednak płaska farba jest bardziej podatna na uszkodzenia, w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest wykończenie skorupki jajka.

Nadaje połysk, jest nadal łatwy w utrzymaniu czystości, nie podkreśla niedoskonałości i nie jest tak podatny na uszkodzenia jak płaska farba.

Uważaj, aby wybrać odpowiedni połysk farby. Łazienki i korytarze zwykle wymagają bardziej zmywalnego, błyszczącego połysku.

Farbę można zmienić

Po namalowaniu kwadratu na ścianie i obserwacji go w innym świetle wybieramy kolor. Jednak może się okazać, że to, co świetnie wyglądało w małej sekcji, jest zbyt przytłaczające po ukończeniu ścian.

Na szczęście farba jest niedrogą opcją malowania pokoju i można ją łatwo wymienić. Jeśli okaże się, że nie podoba ci się kolor, możesz go łatwo pomalować.

Ponadto, jeśli kolor wydaje się zbyt przytłaczający dla wszystkich czterech ścian, rozważ pozostawienie jednej ściany pomalowanej na ten kolor jako akcent. Może się okazać, że wystarczy „pop” koloru.

Może kolor farby nie wyszedł tak, jak się spodziewałeś. Nie stresuj się, że można to zmienić.

Określenie, ile farby potrzebujesz

Podczas malowania nie ma nic bardziej frustrującego niż wyczerpanie się farby w połowie projektu. Podobnie nie chcesz mieć zbyt dużo farby. Oto przydatny kalkulator farby, który może pomóc. Jest kilka rzeczy, które pomogą Ci określić odpowiednią ilość farby. Najpierw musisz znać kwadratowy materiał swojego pokoju.

Po drugie, zastanów się, ile warstw farby chcesz nanieść. Jeśli najpierw zagruntujesz ściany, jedna warstwa może wystarczyć, podczas gdy dwie warstwy są często potrzebne, jeśli ściany nie są zagruntowane.

Zanim pójdziesz do sklepu, aby kupić farbę, zmierzyć powierzchnię pomieszczenia – nie chcesz kupować za mało lub za dużo.

Gruntowanie oszczędza farbę

Mówiąc o gruntowaniu, jest to ważny krok w procesie przygotowania. Podkład uszczelnia ściany, dając podstawę do przylegania farby.

Po wypełnieniu wszystkich dziur i pęknięć podkład staje się jeszcze ważniejszy. Podkład zapobiegnie migotaniu lub błyszczącej plamce na ścianie, która pojawia się, gdy farba nakładana jest bezpośrednio na szpachlowanie.

Podkład nie pomoże jednak pominąć etapu czyszczenia ścian. Czyszczenie ścian jest nadal bardzo ważnym krokiem, podkład czy nie.

Zawsze należy gruntować przed malowaniem. Gwarantuje świetne wykończenie i pozwala zużywać mniej farby.

Pędzel przed walcowaniem


Dla wielu koncepcja szczotkowania narożników przed walcowaniem ścian lub po nich może być myląca. Należy jednak pamiętać o szczotkowaniu przed rolowaniem.

Ostrożnie użyj wysokiej jakości pędzla, aby pomalować około cala od narożników, sufitu i listwy przypodłogowej. Są to obszary, do których walec nie może dotrzeć.

Użyj wałka po szczotkowaniu, aby spłaszczyć wszelkie ślady pędzla, które wyszły dalej niż głębokość narożnika. Dzięki temu uzyskasz gładką, płaską powierzchnię.

Szczotkowanie krawędzi i narożników może być żmudne, ale jest konieczne podczas malowania.

Kup te produkty teraz: Poduszka dekoracyjna – Malowanie ścian – Konsola – Zasłony

Przygotuj wałek i pędzle malarskie


Wałki są wykonane z rozmytego materiału, który nakłada na ściany coś więcej niż tylko farbę. Ważne jest, aby usunąć z walca wszelkie zanieczyszczenia, takie jak luźne włókna.

W tym celu możesz użyć taśmy malarskiej owiniętej do tyłu wokół dłoni. Dociśnij zaklejoną taśmą rękę do rolki, a będzie ona działać podobnie jak rolka do kłaczków.

Należy również pocierać suche pędzle o dłoń i delikatnie szarpać za włókna. Dzięki temu żadne luźne włókna nie dostaną się do farby z pędzla.

Zawsze pamiętaj o przygotowaniu wałka i pędzli przed malowaniem. Nie chcesz, aby na ścianach znajdowały się strzępki pędzla ani włosie. I nie zapomnij o nagraniu!

Kup te produkty teraz: Krzesło do jadalni

Wydaj pieniądze na odpowiednie zaopatrzenie


Oprócz dobrej jakości pędzla, przed rozpoczęciem upewnij się, że masz wszystkie potrzebne materiały.

Obejmują one przedłużacze rolkowe i solidną drabinkę ze stopniami.Przedłużacze rolek pomogą Ci dotrzeć do wyższych ścian bez zbyt wysokiego wyciągania ramion lub stania na palcach.

Solidna drabinka ze stopniami pomoże Ci łatwo dotrzeć do górnych narożników ścian podczas szczotkowania. Oba te elementy zapobiegną nadmiernemu prostowaniu ciała, powodującemu obrażenia.

1 Comment

Comments are closed.