Różne

Najlepsze rozwiązania podłogowe do namiotów – wybór odpowiedniego materiału na podłogę do imprez plenerowych

Namiot stoi, ale podłoże jest nierówne, zimne czy mokre? W zależności od tego, jak chcesz wykorzystać swój namiot (na część, imprezy plenerowe lub tymczasowe schronienie), warto postawić całość na „suchych stopach” i zbudować podłogę namiotu . Przedstawiamy różne opcje instalacji lub rozłożenia tymczasowej przenośnej podłogi namiotowej dla wojska, górnictwa, medycyny i wydarzeń.

Po co budować podłogę do namiotu?

Po co w ogóle umieszczać podłogę w namiocie? Ponieważ odkryte gleby naturalne mają wiele wad: łąki szybko zamieniają się w błotniste, gdy pada deszcz lub śnieg oraz przy rosnącym ruchu publicznym. Zagęszczona gleba nie może już wchłaniać wody i nasila się nasiąkanie wodą. Ale wilgoć i zimno to absolutnie niepożądani „goście” na imprezie plenerowej. Z drugiej strony kamieniste lub żwirowe nawierzchnie są przeszkodami i są niewygodne podczas dłuższego przebywania, chodzenia, a nawet siedzenia. Firma oferująca wynajem namiotów często również zapewnia podłogi.

Ziemia z darnią, choć nie tak błotnista, może skrywać i przyciągać różne owady, a ludzie w namiocie zniszczą trawnik, problemem staną się również gleba i wilgoć.

Z drugiej strony czysta, bezpieczna i przyjemnie dostępna podłoga namiotu podnosi jakość imprezy i sprawia, że ​​imprezy plenerowe są idealne. Płytki podłogowe zapewniają wysoki poziom higieny podłogi i działają jako ważna bariera przed zimnem, zwłaszcza w warunkach mokrych lub zimnych. Twoi goście poczują i docenią ten komfort.

Najlepsze rozwiązanie podłogowe do namiotów – jakie materiały podłogowe nadają się do namiotu?
Oczywiście różne typy podłóg namiotów nadają się również do różnych typów namiotów, powierzchni i zastosowań.

Plastikowe podłogi namiotowe na specjalne okazje

Jeśli świętujesz przyjęcie jesienią lub zimą na stosunkowo płaskiej łące, zwykle wystarczy rozłożyć plastikowe maty w namiocie imprezowym. Niektóre maty plastikowe mają również otwory chroniące trawnik pod spodem. Rozłożone maty sprawiają, że siedzisko jest stabilne, wilgotny trawnik jest mniej zepsuty, gdy wchodzi wielu gości, a ostatecznie maty można łatwo odłożyć. Plastikowe maty to świetne rozwiązanie do krótkotrwałego użytkowania, zwłaszcza w namiotach imprezowych.

Rozwiązania podłogowe do namiotów – maty plastikowe

Jeśli potrzebujesz rozwiązania „na wieczność”, np. Punktu leczenia lub tymczasowego osiedla, możesz oczywiście wylać podłogę podniesioną i postawić na niej namiot magazynowy. Zwłaszcza w przypadku poważnej katastrofy, takiej jak zewnętrzne schronisko medyczne dla wirusa COVID-19, muszą nie tylko wytrzymać duży ruch, ale także muszą utrzymywać czyste środowisko, a nawet muszą zapobiegać uszkodzeniom elektryczności statycznej. sprzęt medyczny i goście. W tej chwili podłoga podniesiona pokryta antystatyczną okleiną to doskonały wybór. Zawieszona konstrukcja podniesionej podłogi może również skutecznie zapobiegać wilgoci i deszczowi. Oczywiście podniesiona podłoga namiotu Huiya jest bardzo elastyczna i można ją łatwo zdjąć, ponieważ jest lekka.

Rozwiązania podłogowe do namiotów – system podniesionej podłogi

Płytki podłogowe z płyty wiórowej
Dobrym rozwiązaniem na nierówne, wilgotne podłoże jest podłoga namiotu wykonana z płyty wiórowej. Jest to praktyczne w przypadku namiotów magazynowych, hale namiotowe i hal łukowych, w których chcesz przechowywać rzeczy czyste i suche. Istnieją różne opcje konfiguracji, które przedstawimy w następnej sekcji.