Transport

Jak się spakować podczas przeprowadzki

Pakowanie jest jednym z najbardziej męczących elementów przeprowadzki do nowego domu. Znajomość sposobu prawidłowego pakowania oraz wybór odpowiednich pudełek i pojemników pomoże złagodzić stres.

Konieczność spakowania całego domu może być przytłaczająca. Jednak im bardziej jesteś zorganizowany, tym więcej czasu i energii zaoszczędzisz. Rozważ utworzenie listy kontrolnej pakowania, aby upewnić się, że przeprowadzasz się tak efektywnie, jak to możliwe.

Następnie postępuj zgodnie z naszymi pięcioma świetnymi wskazówkami dotyczącymi pakowania, aby poczuć się mniej zestresowanym i mieć łatwiejszy czas podczas rozpakowywania.

1. Pakuj po jednym pokoju na raz

Poczujesz się bardziej zorganizowany, systematycznie pakując każdy pokój. Najpierw zapakuj najmniej używane przedmioty. Podczas rozpakowywania pozostaw te pudełka na inny dzień, jeśli zabraknie Ci czasu. Wyraźnie oznacz pudełka, na przykład: „Pluszaki Tomka”. Możesz również utworzyć arkusz kalkulacyjny z wyszczególnieniem elementów dla każdego pokoju lub pudełka, aby wiedzieć, gdzie wszystko jest, lub użyć aplikacji do przeprowadzek .

2. Znajdź tanie pudełka do przeprowadzek

Aby znaleźć najtańsze pudełka kartonowe, skorzystaj z ofert kilku firm przeprowadzkowych. Firmy te specjalizują się również w sprytnych pomysłach na opakowania, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić cenny czas. Zamiast na przykład zawijać szklanki w gazetę, włóż je do pudełka na naczynia z poręczną kartonową przekładką. Pudła na garderobę są wyposażone w poręcz, dzięki czemu można bezpośrednio w nich zawiesić ubrania na wieszakach. Istnieją również przenośne pudełka do telewizorów z płaskim ekranem, kartony na wino i twarde plastikowe torby do przenoszenia, które są trwalsze niż zwykłe odmiany na śmieci.

Zapakuj niezbędne pudełko na pierwszą noc w nowym domu na wypadek, gdyby zabrakło energii, aby wszystko rozpakować

3. Rozważ te wskazówki dotyczące pakowania

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo pudełek i toreb do przenoszenia, aby nie przepakować. Jeśli pudełka są bardzo ciężkie, ich przesunięcie zajmie więcej czasu lub zawartość może się wysypać. Pakuj ciężkie i lekkie przedmioty w tym samym pudełku z lżejszymi rzeczami na górze. Pakuj rzeczy, takie jak książki, w średniej wielkości pudełka, a nie w duże pudełka, aby były łatwe do przenoszenia.

4. Chroń swoje rzeczy

Bezpiecznie zapakuj swoje rzeczy – szczególnie jeśli Twoje rzeczy podróżują na duże odległości lub po wyboistych drogach. Ostatnią rzeczą, z którą chcesz się uporać, są zepsute przedmioty po rozpakowaniu. Folia bąbelkowa ochroni delikatne przedmioty, takie jak szkło i ozdoby. Jeśli martwisz się o meble, zawiń je w rolki tektury falistej, dostępne w firmach przeprowadzkowych. Koce ochronne amortyzują nieporęczne przedmioty, które nie mieszczą się w pudełku lub używają starego koca. I rozważ zapakowanie rzeczy w biały papier pakowy zamiast w gazetę, ponieważ atrament może poplamić. Dowiedz się, gdzie można znaleźć tanie materiały opakowaniowe. To będzie przeprowadzka bez stresu.

5. Spakuj się i zaplanuj swoją pierwszą noc

Zapakuj niezbędne pudełko na pierwszą noc w nowym domu na wypadek, gdyby zabrakło energii, aby wszystko rozpakować. Obejmują przybory toaletowe, wodę butelkowaną, papier toaletowy, przekąski, piżamę i zmianę ubrania. Upewnij się również, że podłączasz prąd i gaz co najmniej trzy dni przed czasem, aby nie siedzieć w ciemności.

Sprytnie zapakuj swój dom, a podziękujesz sobie, kiedy nadejdzie pora rozpakowania w nowym miejscu. A po rozpakowaniu nie zapomnij poddać recyklingowi swoich pudeł kartonowych. Odwiedź witrynę, aby znaleźć najbliższe centrum recyklingu.