Remonty

Jak przygotować się do remontu domu

Więc zdecydowałeś się kontynuować swoje plany renowacji części domu. Znalazłeś rzetelnego wykonawcę i uzgodniłeś stawki. Masz teraz harmonogram i to tylko kilka dni od teraz. Co robisz? Jak się do tego przygotowujesz?

Jeśli jesteś jak ktoś, kto zapomina o różnych rzeczach, to zdecydowanie zaleca się, aby przed zrobieniem wszystkiego usiąść i przygotować listę kontrolną. Możesz uwzględnić je na swojej liście, aby upewnić się, że masz wszystko, co musisz zrobić.

Zacznij pakować i opisywać rzeczy jak najszybciej

Powinieneś spakować jak najwięcej do pudełek, a następnie przerzucić na nie prześcieradło, aby chronić je przed kurzem i trocinami. Oczywiście będą rzeczy, których nie można spakować, ponieważ są za duże lub ich przenoszenie będzie zbyt kłopotliwe. Wszystko, co zostało z opakowania, należy po prostu przykryć. Jeśli to możliwe, możesz dostać te ogromne zamki błyskawiczne, które mogą chronić całe obszary lub pokoje.

Opróżnij wszystkie półki i ściany

Upewnij się, że w sąsiednich pokojach nie ma ram, luster ani żadnych elementów wystawowych, aby przedmioty nie spadły podczas pracy w sąsiednim pokoju. Inni mogą powiedzieć, że to przesada, ale tak naprawdę, ile wysiłku wymagałoby, aby je po prostu usunąć? Nie chcesz żałować, że tego nie zrobiłeś, jeśli jakiekolwiek młoty lub wiercenia wstrząsną Twoją ścianą i wyrzucą ramy w powietrze.

Stwórz prowizoryczną kwaterę główną

Nie możesz spakować wszystkich niezbędnych rzeczy, zwłaszcza jeśli planujesz zostać w domu podczas remontu. Rozsądnie jest zachować pokój – taki, który nie zostanie zakłócony ani dotknięty renowacją, ponieważ Twoja siedziba ze wszystkimi potrzebami jest bezpiecznie umieszczona w nim. Możesz dołączyć ekspres do kawy, toster, żelazko, kuchenkę mikrofalową i wszystko, czego nagle potrzebujesz.

Jeśli jednak planujesz zostać gdzie indziej, nie byłoby to konieczne.

Twój dom jest teraz gotowy do remontu, a ostatni na liście, który pozostał do przygotowania, jesteś Ty i Twoja rodzina. Jeśli masz dzieci, ustal też ich oczekiwania, daj im znać, że wokół będą ludzie, którzy będą pracować nad tym, by Twój dom wyglądał lepiej niż kiedykolwiek. Odpręż się i zachowaj cierpliwość. Będziesz go bardzo potrzebować w najbliższych dniach.

Remonty przebiegają inaczej dla każdego gospodarstwa domowego, a czasem także dla każdego projektu. Twoja siostra mogła mieć koszmar, kiedy wyremontowała swoją kuchnię, ale to nie znaczy, że doświadczysz tego samego. Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest przygotowanie się i oczywiście skorzystanie z usług najbardziej niezawodnych wykonawców w Twojej okolicy, którzy zapewnią doskonałe usługi dla bezproblemowego projektu remontowego.