Dom

Dekorowanie domu na święta

Cozy spacious white and grey living room designed in christmas style

Każdego tygodnia wiele osób podejmuje temat projektowania wnętrz z elitarną grupą projektantów z całego świata, którzy pracują nad luksusowymi nieruchomościami. W tym tygodniu przyjrzymy się, jak wprowadzić w Twoim domu świąteczny nastrój.

Święta, z ich obowiązkowym ozdabianiem wielkości, być może jedyny czas w roku, kiedy nikt nie kwestionuje zdobień ludzkości. Ale wprowadzenie takiej eksplozji blasku do twojego domu może nie być twoją filiżanką herbaty.

Oto pomysły od projektantów na gustowne oszukanie domu.

Idź naturalnie

„W okresie świątecznym dostępnych jest wiele naturalnych opcji, takich jak sosna, cedr, eukaliptus, balsam, jałowiec i bukszpan. Aby stworzyć współczesną girlandę, wymieszaj kilka różnych zieleni z prostymi metalowymi przedmiotami, jagodami i gałęziami. Codziennie prysk wody pomoże zachować świeżość wszystkich zieleni i zapobiegnie zbyt szybkiemu wysychaniu girlandy. Jeśli zaczniesz od sztucznej girlandy jako podstawy, możesz z łatwością drutować i pracować na świeżej zieleni. Nie ma nic lepszego niż niesamowite zapachy stworzone przez te świeże opcje.

Drobne akcenty, takie jak gałązki zieleni na blatach lub mały metalowy ornament zawieszony na lustrze, mogą wywrzeć duży wpływ.

„W przypadku dekoracji stołu uwielbiam odważny, jasny kolor szkarłatnych róż zmieszanych z zielenią i naturalnymi elementami. Zabawa różnymi rodzajami porcelany, bielizny pościelowej i szkła dodaje charakteru i dodatkowego uroku.

„Niektóre z najpiękniejszych, strukturalnych i organicznych ozdób choinkowych można znaleźć tuż za drzwiami. Możesz zbierać ze swojego podwórka (lub kupować) ostrokrzew, jagody, zimozielone, bażanty pióra, szyszki i liście magnolii z ich niesamowitą łuską i bogaty kolor. Girlandy z liści magnolii są łatwe do wykonania przy użyciu drutu kwiatowego i zbierania liści w pęczki, a następnie można je grupować w długie pasma. Jeśli liście zostaną uszkodzone lub odbarwione, rozważ pomalowanie ich metalicznym sprayem. Dodany blask ”.

Myśl na małą skalę

„Zamiast wywierać duży wpływ, rozprowadź w każdym pokoju odrobinę świątecznej radości. Ozdoba zawieszona na lustrze, gałązka wycięta z choinki w szklance na umywalce w łazience lub pakiety książek z kolce w odcieniach, które współgrają z Twoją kolorystyką, ułożone i przewiązane wstążką, w elegancki sposób wspierają wakacyjny nastrój.

„Jeśli chodzi o oświetlenie, rozłóż białe migoczące światła na i wokół wielkiego, dużego lustra podłogowego, aby uzyskać natychmiastową atmosferę. Jeśli organizujesz wakacyjny dom otwarty, wszyscy z pewnością skończą w kuchni. Górne światła i zamiast tego ustawienie na ladach wyrafinowanych lamp stołowych. Ciepły blask sprawi, że wszystko będzie wyglądać lepiej ”.

Odrobina migotliwego oświetlenia nadaje temu wielkiemu lusterku podłogowemu blask i natychmiastową atmosferę w pomieszczeniu.

„Miej oko na owoce, orzechy, a nawet warzywa o wspaniałych kolorach i kształtach, które mogą pełnić rolę dekoracji. Ułóż granaty i żurawinę w drewnianej misce, ułóż gruszki i figi na tacy lub napełnij szklany słoik orzechami włoskimi i migdałami w skorupce dla łatwego, jadalnego ułożenia. ”

Przemyśl projekt z wyprzedzeniem

„Skonfiguruj wcześniej swoją wizję na podstawie palety kolorów, której chcesz użyć, niezależnie od tego, czy wszystko jest białe, pomarańczowe i przyprawowe, czy szkocka krata – a następnie połóż wstążki i akcesoria, które odzwierciedlają schemat, na tablicy mood, aby zobaczyć, jak wyglądają razem wcześniej nabywczy.

„Zamiast myśleć o kominku jako pojedynczym elemencie, wyobraź sobie cały kominek jako ścianę dekoracyjną i ubierz go od góry do dołu w gustowny butikowy sposób. Na przykład możesz mieć trzy wysokie cylindryczne szklane wazony wypełnione sosną stożki lub ozdoby, które wydłużają długość ściany.

„W zależności od motywu, oświetlenie jest kluczowym elementem nadającym świąteczny wygląd. Niezależnie od tego, czy są to sople lodu, kule, mini lampki choinkowe, tradycyjne lampki choinkowe, czy oświetlenie całkowicie świecowe, upewnij się, że tablica nastrojowa bierze to pod uwagę. …. Wolę tradycyjne ciepłe białe oświetlenie zmieszane ze świecami zapachowymi ”.