KursyRóżne

Jak odzyskać hasło do wp poczta

Nikt z nas nie lubi tracić kontroli nad swoim życiem. Tak się czujemy, kiedy nie możemy dostać się do naszej poczty. Przyczyn utraty dostępu do konta może być kilka. Jedną z najczęstszych jest zapomniane hasło lub zablokowanie dostępu przez kilkukrotne złe wpisywanie hasła do poczty. W takiej sytuacji musimy uruchomić procedurę, jaką jest odzyskiwanie hasła do poczty wp. Dowiedz się wobec tego krok po kroku jak odzyskać hasło do wp poczta.

Dobrze jest wiedzieć, co należy zrobić, żeby odzyskać dostęp lub jeżeli uważamy, że nasze hasło było wykradzione jak zmienić hasło do poczty wp.

Kiedy warto skorzystać z odzyskiwania hasła:

  • nie pamiętasz hasła dostępu do Poczty Wirtualna Polska i nie możesz się zalogować na swój e mail,
  • chcesz zaktualizować hasło ale nie chce Ci się logować do panelu konta,
  • chcesz odzyskać dostęp na konto poczty WP.

 

 

Nie pamiętam hasła poczty elektronicznej na Wirtualna Polska

Jak odzyskać hasło do wp poczta odzyskiwania hasła przez pytanie pomocniczeBezpieczeństwo jest priorytetem dla każdego przedsiębiorstwa, które przechowuje nasze poufne informacje. W takiej sytuacji, dla naszego bezpieczeństwa musimy ustawić dodatkowe zabezpieczenie konta poczty wp. W przeciwnym wypadku odzyskanie dostępu do naszego konta pocztowego, może okazać się niemożliwe.

Do prawidłowej i bezproblemowej zmiany hasła poczty WP musimy skonfigurować opcję odzyskiwania hasła. Tylko kiedy ją ustawimy odzyskanie naszego hasła będzie możliwe. W każdym innym przypadku, jeżeli nie będziemy w stanie się zweryfikować odzyskanie hasła zakończy się fiaskiem.

 

Procedura odzyskiwania hasła poczty wp pl

Wejdź na stronę www.poczta.wp.pl lub od razu na stronę zmiany hasła: https://nowyprofil.wp.pl/odzyskaj/. Tam kliknij opcję „Nie pamiętam hasła”. Musisz podać adres e mail konta do jakiego chcesz odzyskać dostęp. Do wyboru dostaniesz kilka możliwych odpowiedzi, aby odzyskać hasło wp.

Warunkiem skorzystania z opcji odzyskania hasła jest to, że wcześniej skonfigurowałeś taką możliwosć podając na przykład numer telefonu komórkowego lub pytanie pomocnicze.

Wybierz sposób zmiany odzyskania hasła do poczta wp pl

Jak odzyskać hasło do wp poczta – sposób pierwszy

Pierwszym sposobem jest skorzystanie z opcji odzyskania za pomocą sms. Za pomocą tej metody dostaniesz kod, który musisz wpisać na stronie wp pl. Oczywiście jest to możliwe tylko w sytuacji jak podałeś prawidłowy numer telefonu.

Jak odzyskać hasło do wp poczta – sposób drugi

Drugim sposobem jest pomocniczy e mail. Jeżeli go zdefiniowałeś, to właśnie na ten adres e mail dostaniesz kod, który podobnie jak w przypadku wiadomości sms musisz wpisać w odpowiednie okienko. Odzyskanie hasła za pomocą pomocniczego adresu mailowego jest bezpłatne.

Jak odzyskać hasło do wp poczta – sposób trzeci

Trzecim sposobem odzyskania hasła jest pytanie pomocnicze. Ustawiasz je w profilu podczas zakładanie konto. Jeżeli na to pytanie udzielisz prawidłowej odpowiedzi, to wówczas zostanie odblokowany dostęp, a Ty będziesz mógł ustawić swoje nowe hasło.

Hasło jest mienione. Odzyskałeś kontrolę. Poczta WP stoi dla Ciebie otworem. Wiesz już jak odzyskać hasło do wp poczta. Teraz możesz się zalogować i przeczytać swoje maile.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczta WP?

Wcześniej opisywaliśmy w jaki sposób możesz odzyskać zapomniane hasło do WP. Utrata kontroli nad skrzynką pocztową to duży problem. Możemy sobie z tym poradzić odpowiednio konfigurując naszą skrzynkę pocztową. Poczta WP jest bezpłatna, konto może założyć właściwie każdy, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie konta, na wypadek utraty hasła. WP poczta nie zbiera zbyt wielu danych osobowych, na podstawie których można by Ciebie zidentyfikować, dlatego w inny sposób trzeba zabezpieczyć dostęp do skrzynki dla niepowołanych osób.

Ponieważ poczta nie ma zbyt wielu danych o Tobie, to uruchamia specjalny mechanizm, który pomoże w odzyskaniu hasła. Jednak musimy go sami skonfigurować podczas zakładania adresu mailowego lub w dowolnym momencie później w opcjach ustawienia poczty. Weryfikacja może przebiegać na podstawie pytania pomocniczego, kodu wysyłanego na telefon komórkowy lub na maila. Im więcej ustawimy zabezpieczeń, tym większą mamy szansę na to, że w razie problemów uda nam się odzyskać dostęp do naszego konta pocztowego.

 

Poczta wp.pl – czy warto?

Na koniec odsyłam do artykułu http://46.29.17.41/~presik/blog/poczta-o2-poczta-onet-czy-poczta-gazeta-pl.html w którym opisuję gdzie warto założyć konta poczty e mail. Jednym z przykładow jest e mail na wp pl