Remonty

Jak zamontować zlew

Nowy zlew poprawi wygląd i użyteczność Twojej kuchni, na szczęście montaż nowego zlewu nie jest trudnym projektem. Oto krótka prezentacja. Oczywiście zawsze możesz biały montaż zlecić hydraulikowi, jednak czasem warto zrobić to samemu. Jeśli wolisz zlecić to specjaliście z Krakowa to zobacz na stronę Pana Marka http://hydraulik.krakow.pl, fachowiec godny polecenia. Jeśli chcesz spróbować sił i samemu pobawić sie w hydraulika to zapraszam do czytania dalszej części artykułu.

montaż kranu
Nie musisz dzwonić po hydraulika, aby zamontaować kran!

Montaż zlewu krok po kroku

Poniżej instrukcja krok po kroku odpowiadamy jak zamontować samodzielnie zlew. Podzielcie sie w komentarzach Waszymi opiniami i metodami montażu zlewu. Dobrego czytania!

Zmierz istniejący zlew

Pomiar starego zlewu pozwoli zidentyfikować lokalizację wycieków i dokonać niezbędnych regulacji podczas instalacji. Jeśli nowy zlew ma różne rozmiary lub lokalizacje odpływu, prawdopodobnie będziesz musiał dokonać regulacji lub dodatków do blatów.

Dobrym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalisty do wymiany blatów, zwłaszcza jeśli masz delikatne materiały, takie jak stal nierdzewna, kamień naturalny lub lita powierzchnia.

Sprawdź swój sprzęt

Zdecyduj, czy zamierzasz również wymienić oprawy oświetleniowe. Jeśli tak, najlepiej jest rozwiązać problem wymiany sprzętu podczas instalacji nowego zlewu. Jeśli dodasz nowe elementy, takie jak dozowniki mydła lub zlewozmywaki z gorącą wodą, będziesz musiał wyciąć dodatkowe otwory w zlewie. Większość modeli zlewozmywaków ma jeden do czterech wstępnie wywierconych otworów. Możesz uniknąć zmian w zagłębieniach, planując z wyprzedzeniem i wybierając model, który ma odpowiednią liczbę otworów na nowe urządzenia i dodatkowe komponenty.

Usuń stary zlew

Usunięcie starego zlewu będzie wymagało kilku kroków. Oto krótki przewodnik:

Wyłącz wodę :

Zacznij od wyłączenia zasilania starego zlewu. Większość źródeł ciepłej i zimnej wody znajduje się pod zlewem. Jeśli nie możesz znaleźć tych zaworów, zamknij domowe rury wodne. Dobrym pomysłem jest również zrobienie zdjęcia konfiguracji rury i zaworu przed odłączeniem linii wodnych. Pomoże ci to ponownie podłączyć przewody wodne po zainstalowaniu nowego zlewu.

Włącz baterię :

Włącz baterię, aby obniżyć ciśnienie wody i opróżnić główny przewód.
Odłącz przewody zasilające i odłącz: użyj klucza nastawnego, aby odłączyć połączenia przewodów zasilających. Masz w pobliżu wiadro, aby złapać kroplę. Następnie wyłącz obwód usuwania i odłącz go. Odłącz syfon P i pozwól mu spłynąć. Użyj tego samego wiadra, aby zebrać odpływ, który masz do dyspozycji. Wyjmij silnik utylizacyjny zgodnie z instrukcjami producenta.

Poluzuj zlew:

znajdź klipsy, które trzymają zlew na dole. Za pomocą śrubokręta obróć zaciski w kierunku śruby zlewu. Następnie użyj żyletki, aby przeciąć wielbłąda wokół zlewu.

Zdejmowanie zlewu:

popchnij zlew od dołu, aby oddzielić go od blatów. Jeśli zlew się nie porusza, sprawdź obudowę maszynką do golenia i sprawdź, czy wszystkie zaciski są skierowane w stronę miski zlewu. Usuń brud i gruz z blatów za pomocą szpachli.

Zainstaluj nowy zlew

Dodanie nowego zlewu nie jest trudne. Oto jak:

  • Podwójne sprawdzenie dopasowania: Umieść zlew nad otworem, aby upewnić się, że pasuje. Zadzwoń do profesjonalisty, jeśli Twój zlew jest za mały lub za duży. Specjaliści od kuchni mogą zmienić i dopasować blaty do nowego zlewu.
  • Zamocuj klipsy : wciśnij nowy blat i zamocuj klipsy. Upewnij się, że trafia do miski zlewu.
  • Zamocuj filtr : owiń szpachlówki instalacyjne cienkim paskiem i nałóż na brzegi filtra i osusz. Najpierw wcisnąć sito do jastrychu spustowego.
  • Dodaj uszczelki: umieść zlew po jednej stronie, załóż gumowe uszczelki i przykręć kołnierz. Powtórz te czynności dla wszystkich innych odpływów, które nie zostały usunięte. Usuń wszelką ropę przedostającą się przez zlew do zlewu.
  • Zainstaluj zlew: przykręć wspornik montażowy i przyłóż silikonową krawędź termiczną do dolnej części zlewu. Opuść zlew na blaty, upewniając się, że jest prawidłowo ustawiony. Obróć metalowe zatrzaski w kierunku zlewu, aby go zamocować.
    Uszczelnij zewnętrzną część zlewu: zastosuj krawędź silikonowego ciepła na zewnątrz zlewu. Nadmiar zetrzeć wilgotną szmatką.
  • Zamocuj komponenty: Podłącz ponownie rury wodociągowe i kanalizacyjne. Podłącz również wszelkie dodatkowe urządzenia, takie jak dozowniki mydła lub kran z gorącą wodą. Zadzwoń do specjalisty, jeśli nie jesteś pewien, jak sobie z tym poradzić. Błędy instalacji urządzeń mogą prowadzić do wycieków, usterek i zmniejszonej sprawności mediów.
    Ponownie podłącz pułapkę P: przykręć pułapkę P z powrotem na miejsce i włącz przewody wodne i elektryczne w zlewie.