RemontyDom

Zatkany zlew

Jest to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów Twojej kuchni, ponieważ pracuje przez długi czas i gromadzą się w nim brudne naczynia, garnki z resztkami, patelnie itp. Dlatego utrzymanie go w czystości jest tak trudne i jednocześnie tak ważne. Jeśli się zatka, może to być prawdziwy problem, dlatego dzisiaj powiemy Ci, jak odetkać zlew. Jeśli poniższe sposoby nie zadziałają – skorzystaj z hydraulika.

Użyj ręcznego tłoka

Niezależnie od tego, czy używasz tłoka próżniowego, czy pneumatycznego, musisz napełnić zlew niewielką ilością wody , wystarczającą do namoczenia zlewu. Aby uzyskać efekt próżni, należy również przykryć przelew .

Jeśli używasz tłoczka sprężystego , musisz przejść przez rurę wszystkimi łokciami, aż dojdziesz do zatoru, po przybyciu musisz przekręcić tłok tak, aby popchnął i przebił zator, a gdy pociągniesz, wyjdzie z tym.

Produkty specjalne – kret

Specyficzne tłoki są bardzo skutecznym sposobem na wyeliminowanie zatorów i bardzo popularne, a obecnie istnieje wiele odmian zarówno formatu, jak i marki.

Istnieją chemiczne tłoki w płynie, żelu, a nawet granulki, ale wszystkie mają coś wspólnego, są to bardzo mocne produkty, dzięki czemu mogą podrażniać skórę.

Należy zachować ostrożność i nie wdychać wydzielających się oparów. Oprócz tego, że są niebezpieczne, są bardzo zanieczyszczające, więc używaj ich tylko wtedy, gdy zawiodą wszystkie inne zasoby.

Soda oczyszczona i ocet

Mieszanina tych dwóch produktów wywoła reakcję, która pomoże ci zatykając się, ale jest również bardzo musująca, więc aby działała lepiej, najlepiej jest, gdy po włożeniu go zakryć zlew.

Idealna mieszanka to pół szklanki sody oczyszczonej i szklanka octu. Wystarczy wlać miksturę bezpośrednio do zlewu i przykryć, a następnie odstawić na pół godziny, a następnie dodać garnek wrzącej wody, aby całkowicie usunąć zatkane pozostałości.


Jeśli się odważysz, zdemontuj rurę

To rozwiązanie działa tylko wtedy, gdy chcesz odblokować zlew, którego problem znajduje się w rurze zewnętrznej, jeśli jest głębszy to ci nie pomoże, więc używaj go tylko wtedy, gdy wiesz, gdzie znajduje się blokada.

Aby zdemontować syfon, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zamknięcie kranu, chociaż nie jest to konieczne, ponieważ jest to rura wylotowa, nigdy nie boli. Następnie należy postawić wiadro, aby zebrać całą wodę, która może spaść, a na koniec odkręcić rurki T i kolanko .

Po rozmontowaniu części myjemy je i wkładamy z powrotem, nakładając teflon na gwinty, aby uniknąć strat. Jeśli nie potrafisz zrobić to samodzielnie – wezwij fachowca hydraulika.

Jak zapobiec zatkaniu zlewu

Ważniejsza od wiedzy o tym, jak czyścić zlew, jest wiedza, jak zapobiegać zatykaniu się zlewu. Oto kilka kluczy:

Dysponentem może stać się kluczowym rozwiązaniem w celu wyeliminowania wszystkich rodzajów odpadów, które zwykle kończą się w zlewie. Jest bardzo mało prawdopodobne, że po zainstalowaniu wystąpią zacięcia.
Jeśli nie masz młynka , dokładnie opróżnij talerze do kosza przed włożeniem ich do zlewu.
Nowatorską opcją jest zakup samoczyszczącego się zlewu, co znacząco przyczynia się do tego, że Twój zlew jest zawsze czysty. Dzięki temu dodatkowo nie kumuluje klasycznego zabrudzenia, który powoduje nieestetyczny wygląd i szybsze niszczenie powierzchni. Dobry zlew może ci służyć przez całe życie.

Dobrze wyczyść naczynia kuchenne i powierzchnię zlewu, ponieważ wszystko, co tam zostanie, trafi do rury.
Nie używaj w nadmiarze środków chemicznych i mydeł oraz nie używaj brudnej wody do czyszczenia podłogi lub łazienki.
Nie wylewaj oleju do zlewu. Oprócz tego, że jest bardzo mało ekologiczny, zimny olej gęstnieje i może powodować korki.
Jak widziałeś, rozwiązania, które Ci daliśmy, są równie ważne jak zapobieganie. W tym sensie zlew jest po prostu kolejnym urządzeniem gospodarstwa domowego: konserwacja jest tak samo ważna jak naprawa.