ZakupyKursy

Getin Bank Logowanie – jak?

Instrukcja obsługi logowania w Getin Bank.

Uwaga Getin Bank – zmienił nazwę na VeloBank – zobacz nowy artykuł VeloBank logowanie.

Uwaga Ostrzeżenie dla klientów Getin Banku. Oszuści przygotowali fałszywą stronę logowania do konta. Logować się należy na stronie https://secure.getinbank.pl

Jak bezpiecznie logować się do getin banku?

Musisz być świadomy tych praktyk i przestrzegać ich przez cały czas.

Bankowość internetowa sprawiła, że zarządzanie pieniędzmi stało się o wiele wygodniejsze niż kiedyś. Nie musimy odwiedzać banku, aby przelać nasze fundusze, ani czekać na kolejny wyciąg w formie papierowej, aby dowiedzieć się, jakie jest saldo. Wszystkie te informacje mamy na wyciągnięcie ręki. Ale choć bankowość internetowa ułatwiła nam życie, ułatwiła również życie złodziejom.

Przestępcy nie muszą już planować napadu, aby okraść czyjeś konto bankowe. Wystarczy, że poczekają, aż użytkownik opuści gardę i ujawni swoje dane osobowe lub wyśle wirusa, który zbierze te informacje. Jedynym sposobem na to, aby nie stać się kolejną ofiarą złodzieja, jest staranne strzeżenie swoich danych osobowych i stosowanie się do poniższych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w bankowości internetowej.

Podstawowe zasady bezpiecznego logowania się do banku takiego jak Getin Bank

Nie korzystaj z kont bankowych za pośrednictwem publicznej sieci Wi-Fi

Gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, hakerzy mogą łatwiej uzyskać dostęp do Twojego komputera i wykraść z niego dane osobowe. Nigdy nie powinieneś wchodzić na stronę internetową swojego banku za pośrednictwem komputera, tabletu lub telefonu komórkowego, chyba że korzystasz z bezpiecznej sieci Wi-Fi z hasłem lub z połączenia transmisji danych w telefonie komórkowym. Jest to o wiele trudniejsze dla złodziei do zhakowania, więc Twoje informacje są bezpieczniejsze.

Unikaj zapisywania swoich danych logowania

Niektóre strony internetowe dają Ci możliwość zapisania danych logowania do przyszłego użytku, ale jeśli ktoś użyje Twojego komputera lub urządzenia mobilnego po Tobie, może uzyskać dostęp do Twoich kont bankowych. Aby przynajmniej zapobiec takiej sytuacji, wiele witryn bankowych kończy pracę po określonej liczbie minut bezczynności i nie zapisuje informacji o użytkowniku.

Używaj silnych haseł i często je zmieniaj

Silne hasła składają się z małych i wielkich liter, cyfr i symboli. Wiele banków wymaga obecnie, aby Twoje konta internetowe posiadały hasło spełniające te wymagania. Powinieneś również zmieniać swoje hasło co kilka miesięcy i używać różnych haseł do wszystkich swoich kont internetowych, aby hakerzy mieli trudniejszy dostęp do Twoich informacji.

Używaj dwuskładnikowego uwierzytelniania, kiedy tylko jest to możliwe

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to kolejny poziom bezpieczeństwa, który oferuje obecnie wiele banków. Zazwyczaj podajesz bankowi swój numer telefonu, a on wysyła sms z kodem podczas logowania online. Niektóre banki umożliwiają również poproszenie o kod za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Kod ten należy wpisać oprócz hasła, aby się zalogować. W ten sposób, nawet jeśli ktoś ukradnie Twoje hasło, nie będzie miał dostępu do Twoich kont. Jest to kolejna przeszkoda do przeskoczenia, ale może pomóc w zabezpieczeniu Twoich pieniędzy, więc skonfiguruj ją, jeśli Twój bank ją oferuje.

Aktualizuj swój komputer

Przestarzałe komputery i urządzenia mobilne mogą nie być wystarczająco bezpieczne, aby chronić Twoje dane osobowe i finansowe przed najnowszymi wirusami komputerowymi. Jeśli Twój komputer zostanie zainfekowany wirusem, haker może uzyskać dostęp do Twoich kont bankowych bez Twojej wiedzy, aż do momentu, gdy Twoje pieniądze przepadną. Zawsze wykonuj zalecane aktualizacje komputera, gdy tylko staną się dostępne, oraz zainstaluj na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe.

Zawsze samodzielnie wpisuj adres internetowy swojego banku w przeglądarce.

Niektórzy hakerzy wysyłają e-maile „phishingowe”, które wydają się pochodzić z Twojego banku. Liczą na to, że podasz swoje dane logowania na ich fałszywej wersji strony banku. Nigdy nie klikaj na linki w wiadomościach e-mail, które wydają się pochodzić z banku, nawet jeśli wyglądają na prawdziwe. Zamiast tego samodzielnie wpisz adres internetowy banku w pasku adresu URL lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć właściwą stronę. Właściwą stronę możesz zapisać w zakładkach, aby móc z niej później skorzystać.

Getin Bank Logowanie

Aby zalogować się do getin banku należy wejść na stronę getin bank menu wybrać zaloguj się. Następnie podać login cyfrowy nadany przez Getin bank podczas zakładania konta. Klienci do logowania na konto mogą wykorzystać login własny,czyli tzw. alias, który klienci banku mogą stworzyć samodzielnie.

Getin Bank Logowanie
Getin Bank Logowanie

Hasło do bankowości internetowej

By mieć dostęp do swoich finansów niezbędne jest hasło. Logowanie do bankowości internetowej wymaga hasła, który otrzymujesz sms-em na komórkę. Kod jest jednorazowym hasłem startowym do logowania się w bankowości. Hasło składa się z 8 cyfr. Po zalogowaniu bank poprosi Cię o zmianę na nowe. Hasło do logowania w bankowości internetowej Getin Bank powinno posiadać: minimum 10 znaków, zawierać cyfry, wielkie oraz małe litery. Jeśli będziesz mieć problemy z logowaniem do Getin Banku skorzystaj z instrukcji pierwszego logowania, zawsze też możesz skontaktować się z bankiem. Bank daje profesjonalne wsparcie dla klientów indywidualnych.

Bankowość mobilna a bezpieczeństwo

Jak większość ludzi, prawdopodobnie korzystasz z mobilnej aplikacji bankowej…

Ponieważ, jeśli jesteś taki jak ja, zawsze jesteś w biegu.

Płatności przez telefon to wygodna sprawa. Logowanie przez aplikację jest proste, ale czy bezpieczne?
Płatności przez telefon to wygodna sprawa. Logowanie przez aplikację jest proste, ale czy bezpieczne?

Bankowość mobilna to szybki i wygodny sposób na efektywne zarządzanie swoimi pieniędzmi – tj. sprawdzanie salda, przelewanie pieniędzy, płacenie rachunków online i wiele innych.

Jednak tylko około dwie trzecie klientów banków posiadających smartfony korzysta obecnie z zalet bankowości mobilnej.

Dlaczego wskaźnik adopcji nie osiągnął jeszcze swojego najwyższego potencjału? Jedną z przyczyn jest brak zaufania ze strony konsumentów w usługach publicznych.

Szczególnie w przypadku starszych pokoleń, ludzie nie mają pełnego zaufania do technologii. Myśl o posiadaniu wszystkich informacji bankowych w aplikacji mobilnej – i to na wyciągnięcie ręki – po prostu ich przeraża, a nie intryguje.

Jednak w obliczu oszustw, naruszeń praw własności intelektualnej i złośliwego oprogramowania, które są tak powszechne w naszym świecie napędzanym przez technologię, jak przekonać pozostały odsetek klientów banków do skorzystania z łatwości bankowości mobilnej?

Podpowiem Ci jak…

Uczyń to bezpieczniejszym – przytłocz klientów indywidualnych ilością zabezpieczeń, które towarzyszą Twojej aplikacji bankowości mobilnej.

Co instytucje finansowe mogą zrobić dla bezpieczeństwa aplikacji?

Dodaj funkcję uwierzytelniania wieloczynnikowego

Wymaganie podania jednego hasła przed przyznaniem dostępu do konta bankowego klienta jest systemem obronnym, który można pokonać.

Dodając funkcję uwierzytelniania wieloczynnikowego – taką jak generowane hasła jednorazowe lub odciski palców – dodajesz dodatkową warstwę obrony, którą nie da się łatwo oszukać.

Getin Bank dba o klientów. Bank posługuje się usługą 3D Secure, która dodatkowo zabezpiecza transakcje i daje pewność klientom na bezpieczne operacje finansowe.

Fałszywa strona logowania – Getin Bank

W internecie krążą fałszywe strony do logowania na Getin Bank. Mogą być łudząco podobne do strony banku. Bądź czujny.