Zakupy

Jakie radio budowlane

Radio budowlane to bardzo wytrzymałe radio używane w branży budowlanej. Jest to urządzenie, które może wytrzymać wstrząsy, a także bardzo dobrze radzi sobie w zakurzonym środowisku. Nawet deszcz, uszkodzenia czy wysokie temperatury na zewnątrz nie stanowią problemu dla tego typu radia. Podczas gdy wcześniej mogło odbierać tylko FM, dziś radio budowlane może pełnić kilka funkcji.

Radio budowlane z funkcją DAB+

Jedną z wad radia FM jest to, że jest podatne na zakłócenia. Prawdopodobnie słyszałeś już dziwne dźwięki w radiu na budowie. Nadawanie cyfrowe, czyli Digital Audio Broadcasting (DAB) i jego następca, DAB+, nie stanowią takiego problemu. Zamiast transmitować dźwięk w sposób analogiczny, jak w przypadku FM, dźwięk jest kodowany cyfrowo. Radio na placu budowy może dekodować dźwięk i odbierać go ponownie. Intencją jest, aby jakość DAB+ była znacznie lepsza niż FM.

Możesz odbierać praktycznie wszystkie stacje publiczne i komercyjne, a także dodatkowe stacje, które można usłyszeć tylko w DAB+. Wyboru nie brakuje!

Jakie radio budowlane wybrać z Bluetooth lub Wi-Fi

Wolisz nie słuchać radia, ale ulubionej muzyki? Kup radio budowlane z Bluetooth ! Wystarczy podłączyć smartfon do radia budowlanego za pomocą połączenia Bluetooth. Bluetooth to wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe. Na przykład możesz odtwarzać swoją playlistę Spotify lub YouTube na telefonie przez radio na placu budowy.

Prawie wszystkie smartfony mają możliwość przesyłania sygnałów Bluetooth. Coraz więcej radiotelefonów budowlanych oferuje obsługę Bluetooth i Wi-Fi. Dzięki funkcji Wi-Fi radia wystarczy połączyć się z bezprzewodową siecią internetową w warsztacie lub miejscu pracy. Następnie możesz stworzyć własną playlistę lub wybierać spośród milionów internetowych stacji radiowych. Z pewnością jeden z nich zagra twoją ulubioną muzykę.

Korzystanie z portu USB radia budowlanego

Wi-Fi i Bluetooth są przydatne, ale na przykład w magazynie połączenie może szybko zostać utracone. W końcu jesteś w rodzaju klatki, w której odbija się promieniowanie. Jeśli jesteś w takim miejscu, lepiej wybrać radio budowlane z funkcją USB . Przydatne może być również radio budowlane z kartą SD. Po prostu umieść swoją ulubioną muzykę na pamięci USB lub karcie SD, podłącz ją do radia i od razu będziesz cieszyć się muzyką.

Zaletą jest to, że możesz słuchać ulubionej muzyki zawsze i wszędzie. Nie jest to zależne od połączenia i nie wystąpią żadne zakłócenia ani utrata dźwięku.

Korzystanie z tradycyjnego FM

Spotify i Twoja własna playlista przez USB lub SD mają tę zaletę, że słuchasz własnej playlisty, ale to nie jest niespodzianka. Po kilkukrotnym wysłuchaniu tej samej piosenki prawdopodobnie chcesz posłuchać czegoś innego. Stacje radiowe pomagają odkrywać nową muzykę. Doświadczeni DJ-e wprowadzą Cię w nową muzykę. Ponadto będziesz na bieżąco dzięki wiadomościom emitowanym w radiu.

Dla wielu budowniczych radio FM jest nadal preferowanym sposobem słuchania muzyki na placu budowy. Funkcja FM będzie przez jakiś czas dostępna w radioodbiornikach na placu budowy, ale jest to technologia, która jest wycofywana. W pewnym momencie FM całkowicie ustąpi miejsca funkcji DAB+.